«

Správy z NHL

Guentzel si natiahol úctyhodnú sériu a hetrikom napodobnil Lemieuxa + video

Jozef Struhár  /  05.12.2021

Jake Guentzel si najskôr natiahol najdlhšiu aktívnu bodovú sériu v NHL na 12 zápasov a nakoniec s hetrikom a jednou asistenciou pomohol Pittsburghu k výhre 4:1 nad Vancouverom. Bol to jeho tretí štvorbodový večer kariéry.

Guentzel všetky tri svoje góly strelil v druhej tretine. V jej tretej minúte otvoril skóre zápasu, v 18. využil presilovku o dvoch hráčov a o minútu neskôr presilovku piatich proti štyrom. Zavŕšil vtedy svoj štvrtý hetrik v základnej časti. V play-off ich dosiahol ďalšie dva.

Dvadsaťsedemročný Američan strelil v základnej časti najviac hetrikov spomedzi všetkých hráčov Penguins od svojho debutu v NHL v ročníku 2016/07. Stal sa zároveň prvým hráčom tímu, ktorý strelil tri góly vo Vancouveri za posledných 35 rokov. 23. januára 1987 to dokázal Mario Lemieux.

Guentzel počas svojej bodovej série nazbieral 16 bodov za 10 gólov a šesť asistencií. Dlhšie v tejto sezóne ťahali len Connor McDavid (17 zápasov) a Troy Terry (16 zápasov). V celej sezóne má na konte 10 gólov a 10 asistencií v 22 stretnutiach.

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (3) Komentáre k článku (3)
mike24 Ignorovať05. 12. 2021 10:22
Pekne sa rozbehol, po pomalom začiatku, problémom je, že aktuálne je jediným kto vie v Pittsburgu strieľať góly.
Lemieux Ignorovať05. 12. 2021 11:36
Bohužial ak goly pozeráme tak ano, Mike mas pravdu, ale čo ma viac štve je to že 5+ milionovy Zucker hra na urovni ako keby zarabal 0,9 - 1,3 mil... absolutne je mimo, Sice aj Kasperi hra mimo formy, ale aspon občas pride do obrany a s backchcekom pomaha. Táto dvojica 8+ milionov zobere z capu, a aboslutne nehraju da sa povedať nič! Ale teší ma Jakeov hattrick, a aj to že sid znova robí tu hru, aj ked to ni eje ono ešte
mike24 Ignorovať05. 12. 2021 20:49
Jediné, čo nás drží v hre je bránkovisko a obranná hra. Teda aj šancí majú dosť, častokrát súperov prestrieľame, len premieňanie šancí je mizerné. A čo ma vcelku dosť štve je prečo, Zuckera/Kapananena vôbec ani len neskúsili v prvom útoku pri Crosbym. Súhlasím Zuckera treba v momente vymeniť aj za cenu udržania si polky platu resp. skúsiť ho vymeniť za niekoho s obdobným kontraktom, ktorému tiež moc nejde karta: Drouin, Nyquist, Silfverberg, či Tatar.