29. 03.
30. 03.
«

V deň výročia NHL si zahrali štyria Slováci

V nedeľu uplynulo 104 rokov od otvorenia inauguračnej sezóny NHL. Odohrali sa počas nej štyri zápasy aj so štyrmi Slovákmi.

NYI - VGK 3:4 SN

Theodore doviedol Vegas k výhre na Long Islande

Shea Theodore a Nicolas Roy premenili svoje nájazdy, Robin Lehner pri svojom návrate na Long Island urobil 29 zákrokov a v nájazdoch nekapituloval, aby pomohli Vegas k výhre 4:3 nad Islanders. Theodore strelil aj dva góly v normálnom hracom čase a víťaznú sériu pomohol natiahnuť na päť zápasov aj Jonathan Marchessault, ktorý otváral skóre duelu. Brock Nelson, Kieffer a Jean-Gabrial Pageau strelili góly newyorského tímu, ktorý prehral tretí zápas z posledných piatich. Iľja Sorokin ho opustil s 31 zákrokmi. Slovenský obranca Zdeno Chára nebodoval počas 18 minút strávených na ľade. Pripísal si však plusový bod. Prezentoval sa aj troma strelami, dvoma blokmi, jedným bodyčekom a menším trestom za sekanie, ktorý súper potrestal gólom na 2:1.

Samostatné nájazdy:

Hviezdy duelu: 1. S. Theodore (VGK), 2. J. Marchessault (VGK), 3. I. Sorokin (NYI)

NJD - PIT 2:3

Penguins si v New Jersey natiahli víťaznú sériu na sedem duelov

Mike Matheson strelil víťazný gól a Pittsburgh ani raz neprišiel o vedenie, ktoré začali budovať Teddy Blueger a Danton Heinen, aby zdolal trápiace sa New Jersey 3:2 a vyhral už siedmy zápas po sebe. Tristan Jarry čelil len 19 strelám, z ktorých ho prekonali Janne Kuokkanen a Nathan Bastian. Slováci nebodovali, Jon Gillies pri svojom prvom štarte od výmeny urobil 19 zákrokov a Devils prehrali šiesty zápas po sebe a 10. z posledných 11. Tomáš Tatar odohral v prvom útoku takmer 15 minút a pripísal si strelu a bodyček. Marián Studenič zostal v druhom útoku a počas 12 a pol minúty si pripísal mínusový bod, streli a dva bodyčeky. Devils v tejto sezóne nastúpili do zápasov už so šiestimi brankármi, čím si vytvorili tímový rekord.

Blueger pred strelením gólu získal puk počas oslabenia:

Hviezdy duelu: 1. T. Blueger (PIT), 2. M. Matheson (PIT), 3. D. Hamilton (NJD)

WSH - LAK 2:3

Sparks pomohol Kings k výhre nad Capitals

V akcii bol aj Martin Fehérváry, ktorého Washington po góloch Connora McMichaela a Justina Schultza viedol v strede zápasu už o dva góly. Nakoniec si nedokázal natiahnuť ani trojzápasovú bodovú sériu, keď Vítka Vaněčka z 24 striel následne prekonali Blake Lizotte, Christian Wolanin a Adrian Kempe. Matt Roy prihrával na vyrovnávajúci a víťazný gól, Garret Sparks pri sezónnom debute predviedol 33 zákrokov. Kings ukončili päťzápasovú sériu prehier vo vzájomných zápasoch a Capitals zdolali po prvýkrát od 8. marca 2018. Alexander Ovečkin prišiel o sedemzápasovú bodovú sériu. Fehérváry odohral 19 a pol minúty s dvoma strelami, dvoma blokmi a jedným bodyčekom. Anže Kopitar zaznamenal asistenciu, aby vyrovnal zápis Waynea Gretzkyho (672) na druhom mieste tímového poradia. Rekord drží Marcel Duonne (757).

Hviezdy duelu: 1. A. Kempe (LAK), 2. B. Lizotte (LAK), 3. C. McMichael (WSH)

WPG - STL 4:2

Jets vyhrali prvý zápas po rezignácii trénera

Paul Stastny strelil dva góly a pridal 500. asistenciu v kariére, Nikolaj Ehlers strelil gól a nazbieral tri asistencie, aby nasmerovali Winnipeg k výhre 4:2 nad St. Louis, ktorou si kanadský tím ukončil trojzápasovú sériu prehier. Ehlers bol štvorbodový po štvrtýkrát v kariére. K prvej výhre po rezignácii trénera Paula Maurice pomohol gólom a asistenciou aj Mark Scheifele a 26 zákrokmi Connor Hellebuyck. Na neho našli recept Vladimir Tarasenko a Niko Mikkola. Pri oboch góloch asistovali Ivan Barbašov a Pavel Bučnevič. Jordan Binnington urobil pri prvom štarte od 30. novembra 30 zákrokov a Blues prišli o sedemzápasovú bodovú sériu.