29. 03.
30. 03.
«

Pittsburgh vyhral 9. zápas po sebe po obrate, Edmonton opäť prehral

V stredu sa v kanadsko-americkej NHL odohrali dva zápasy. Slováci nehrali, ale videli sme zaujímavé duely.

TOR - EDM 4:2

Michejev rozhodol o výhre nad trápiacim sa Edmontonom

Iľja Michejev prelomil nerozhodný stav počas presilovky v 52. minúte, aby Toronto zdolalo Edmonton hrajúci bez Connora McDavida pomerom 4:2. Bol to jeho tretí gól v troch zápasoch po tom, čo prvých 29 vynechal pre operáciu zlomeného palca. Do čierneho sa trafili aj John Tavares a T.J. Brodie, Alexander Kerfoot pridal poistku do prázdnej brány. William Nylander zaznamenal dve asistencie, Jack Campbell urobil 28 zákrokov. Bola to jeho 17. výhra v sezóne – len George Hainsworth mal v histórii Maple Leafs v prvých 25 zápasoch sezóny viac výhier (18 v ročníku 1934/35). Kým Toronto vyhralo štvrtý zápas po sebe, Oilers ukončili päťzápasový výjazd s bilanciou 0-3-2. Ich góly strelili Leon Draisaitl a Brendan Perlini, zatiaľ čo Mike Smith urobil 29 zákrokov. Zach Hyman odohral svoj prvý zápas proti Torontu od podpisu zmluvy s Edmontonom. Odohral cez 20 minút a pripísal si tri „mínusky“.

Víťazný gól Michejeva:

Hviezdy duelu: 1. I. Michejev (TOR), 2. W. Nylander (TOR), 3. L. Draisaitl (EDM)

PIT - STL 5:3

Penguins vďaka neskorému obratu vyhrali deviaty duel po sebe

Sidney Crosby a Evan Rodrigues skórovali v rozmedzí 12 sekúnd v 53. minúte zápasu, aby otočili stav a nasmerovali svoj tím k deviatej výhre po sebe, ktorou vyrovnal najdlhšiu víťaznú sériu tejto sezóny NHL, ktorú ťahala aj Carolina. V stredu Pittsburgh zdolal St. Louis 5:3. Trojbodový Bryan Rust strelil prvé dva góly Penguins, ktorí v zápase prehrávali 0:2 aj 1:3. Z gólu mal radosť aj Brock McGinn. Casey DeSmith inkasoval tri góly zo 16 striel, Tristan Jarry následne kryl všetkých 13 striel. Brayden Schenn pri návrate zo zranenia strelil svoj 200. gól v NHL a z hráčov Blues sa presadili aj Jordan Kyrou a Colton Parayko. Jordan Binnington urobil 36 zákrokov. Pre tím z Missouri to bol prvý zápas po novoročnom Winter Classic.