30. 03.
«

Správy z NHL

Landeskog zažiaril s hetrikom, jeho útok s 12 bodmi + video

Colorado si vo štvrtok pochutilo na Winnipegu hladko 7:1, aby vyhralo tretí zápas po sebe a ôsmy z posledných deviatich. Prvou hviezdou zápasu sa stal Gabriel Landeskog, ktorý strelil tri góly a pridal asistenciu.

Kapitán Avalanche najskôr skóroval v šiestej minúte druhej tretiny, keď poslal Avalanche do vedenia 2:1. O desať minút neskôr zvyšoval na 4:1 a svoj štvrtý hetrik v NHL dokončil v 18. minúte tretej tretiny, keď upravoval na 6:1.

Jeho útok s Nathanom MacKinnonom a Mikkom Rantanenom vyprodukoval dokopy 12 bodov, keď Mackinnon zaznamenal gól a štyri asistencie a Rantanen gól a dve asistencie.

Tri a viac bodov v jednom zápase táto trojica zaznamenala po šiesty raz. V histórii organizácie sa to viackrát podarilo len Petrovi Šťastnému, Antonovi Šťastnému a Michelovi Gouleteovi ešte v ére Nordiques – 11-krát.

„Chceme byť útokom, ktorý podáva vyrovnané výkony, dúfajme v 82 zápasoch tejto sezóny. Každý poznáme svoju úlohu v útoku. Každý z nás ju ma inú, vďaka čomu sa proti nám hrá ťažko. Zatiaľ to vychádza dobre,“ povedal MacKinnon.

Landeskog je s 13 gólmi tretím najlepším strelcom tímu po Rantanenovi (16) a Calem Makarovi (14). Rantanen je s 36 bodmi druhým najproduktívnejším hráčom po Nazemovi Kadrim (42). Nasledujú ho Landeskog a MacKinnon s 33 bodmi.