Mladíci v zámorí: Chromiak hviezdil, Hrenák vychytal nulu, nováčik Kupčo skóroval + video

Jozef Struhár  /  24.01.2022

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

OHL

Martin Chromiak predminulý týždeň prišiel o bodovú sériu, no v tom minulom začal ďalšiu, keď bodoval v každom zo štyroch stretnutí. Dokopy si z nich odniesol tri góly a štyri asistencie, ako aj dva plusové body. V piatok bol s bilanciou 1+1 treťou hviezdou zápasu, v sobotu s bilanciou 2+1 dokonca prvou. Strelil aj víťazný gól. Bodovali aj ostatní dvaja Slováci v OHL. Servác Petrovský zaznamenal v troch dueloch gól a asistenciu, plusový bod a dve trestné minúty. Dominik Jendek odohral štyri zápasy so ziskom gólu, štyroch „mínusiek“ a dvoch trestných minút.

WHL

Vo WHL sa ukázali v akcii traja Slováci a dvaja z nich bodovali. Róbert Bačo zaznamenal asistenciu v dvoch stretnutiach a nazbieral aj 15 trestných minút, keď sa v sobotu pobil s Jacksonom van de Leestom. Asistenciu si odniesol z dvoch duelov aj Samuel Kňažko, ktorý k tomu pridal aj „mínusku“. Bez bodu zostal Jozef Viliam Kmec, ktorý odohral štyri zápasy so ziskom mínusového bodu a dvoch trestných minút. Momentálne ťahá osemzápasovú sériu bez bodu.

USHL

V americkej USHL zažil svoj debut Ľubomír Kupčo, ktorý v drese Des Moines, kde sa stretol aj s Andrewom Kuzmom, odohral tri zápasy a v tom treťom strelil gól. Z týždňa si odniesol aj dva mínusové body. V akcii boli aj jeho traja krajania. Dominik Bartečko v dvoch zápasoch nebodoval, brankári odchytali len časť sobotných duelov. Šimon Latkóczy musel striedať po dvoch tretinách, keď inkasoval osem gólov z 30 striel. Rastislav Eliáš zase striedal svojho kolegu a za 26 minút zneškodnil osem z deviatich striel.