21. 04.
«

Správy z NHL

Matthews vytvoril nové rekordy. Cieľom je niečo iné, tvrdí + video

Auston Matthews strelil vo štvrtok svoj druhý gól v tretej minúte predĺženia, aby rozhodol o výhre Toronta 4:3 nad Dallasom už ako čerstvý viacnásobný rekordér.

Matthews prvým gólom vo svojom 400. zápase v NHL vytvoril nový klubový rekord s 55 gólmi v jednej sezóne, keď prekonal zápis Ricka Vaiveho z ročníka 1981/82.

„Je to veľká česť. Sú to skutočne pekné pocity, ale pracujeme tu na niečom väčšom, ako je toto. Je to pekný prostriedok vedúci k cieľu, no ešte tu máme pred nami nejakú prácu,“ povedal Matthews mysliac na Stanleyho pohár.

Druhým gólom nie len vytvoril nový rekord Toronta s 28 gólmi vonku v jednej sezóne, keď opäť prekonal zápis Vaiveho z ročníka 1981/82, ale stal sa aj rekordérom spomedzi amerických rodákov v počte gólov strelených v jednej sezóne. Predošlý rekord držali Jimmy Carson (1987/88) a Kevin Stevens (1992/93).

Matthews zažil už svoj 52. viacgólový zápas, s ktorým v kategórii do 25 rokov prekonal rekord Pata LaFontainea u amerických rodákov. V sezóne ich zažil už 13, a tak mu už len dva chýbajú k vyrovnaniu klubového rekordu Vaiveho zo sezóny 1983/84.

Dvadsaťštyriročný Arizončan má po 66 zápasoch tejto sezóny na konte 97 bodov (56+41). Po 400 zápasoch v NHL ich má dokopy 448 za 255 gólov a 193 asistencií. Momentálne mieri za obhajobou Trofeje Mauricea Richarda. Matematicky má nábeh na 64 gólov. rn