20. 04.
21. 04.
«

Studenič sa tešil z víťazstva, pre Fehérváryho play-off v NHL končí

Pre Martina Fehérváryho v piatok skončila v NHL sezóna, keď Florida spečatila svoj postup do 2. kola play-off. Naopak, Dallas s Mariánom Studeničom a Rangers si vynútili zápasy číslo sedem.

Východná konferencia

PITTSBURGH - NY RANGERS 3:5 (stav série: 3-3)

Chris Kreider prelomil nerozhodný stav minútu a pol pred koncom tretej tretiny svojím druhým gólom v zápase, Mika Zibanejad zaznamenal dva góly a dve asistencie, popritom vyrovnal klubový rekord s troma bodmi v jednej tretine, a Rangers vynútili triumfom 5:3 rozhodujúci siedmy zápas po tom, čo v sérii prvého kola play-off proti Pittsburghu prehrávali už 1:3 na zápasy. Štvorbodový bol aj Adam Fox, ktorý zbieral výhradne asistencie. Fox bodoval v prvých šiestich zápasoch play-off ako štvrtý obranca v histórii Rangers a prvý od Briana Leetcha v roku 1994. Dokázali to aj Randy Miller (1990) a Brad Park (1974). Len Leetch ťahal dlhšiu sériu – deväťzápasovú. Andrew Copp spečatil výhru gólom do prázdnej brány a Igor Šesťorkin zastavil 31 striel a pripísal si aj asistenciu. Prekonali ho Jeff Carter a Bryan Rust, ktorí v prvej tretiny poslali Penguins do dvojgólového vedenia, a Jevgenij Malkin, ktorý v druhej tretine vyrovnával na 3:3. Louis Domingue urobil 33 zákrokov. Pittsburghu v zápase chýbal zranený Sidney Crosby. New York bude hostiť siedmy zápas v nedeľu.

Šesťorkinova asistencia:

Chris Kreider, útočník Rangers: „Boli sme schopní sa zomknúť ako tím počas ťažkých časoch v celom ročníku. Myslím si, že to k nám prichádzalo už dlho. Som hrdý na to, ako tento tím bojuje, či prehrávame alebo vedieme.“

Kris Letang, obranca Penguins: „Nikto nepovedal, že to bude ľahké. Majú skutočne dobrý tím. Mali veľa zručných hráčov, ktorí dokážu strieľať góly. Je to závod o štyri výhry a my sa musíme dať dokopy, zostať naladení pozitívne a urobiť si svoju prácu.“

Hviezdy duelu: 1. C. Kreider (NYR), 2. M. Zibanejad (NYR), 3. J. Malkin (PIT)

WASHINGTON - FLORIDA 3:4 PP (kon. stav série: 2-4)

Carter Verhaughe skóroval v tretej minúte predĺženia, aby Florida vyradila z play-off Washington výhrou 4:3 v šiestom zápase série prvého kola. Hrdina zápasu si pripísal aj asistenciu a Panthers vyhrali svoju prvú sériu v play-off od roku 1996, kedy sa dostali až do finále. Verhaeghe pritom strelil víťazný gól v troch zápasoch po sebe. V celej histórii NHL to len Clark Gillies v roku 1977 dokázal v štyroch dueloch po sebe. Claude Giroux zaznamenal gól a dve asistencie, po góle strelili aj navrátilec do zostavy Ryan Lomberg a Aleksander Barkov. Sergej Bobrovskij urobil 34 zákrokov, o sedem viac ako Iľja Samsonov. Capitals viedli dvakrát po góloch Nica Dowda a Nicklasa Bäckströma. Nakoniec v závere tretej tretiny doťahovali stratu. Nadstavený čas vynútil minútu pred koncom počas hry bez brankára a pri vylúčení Gustava Forslinga T.J. Oshie. Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral necelých 21 minút a so siedmimi bodyčekmi zdieľal vedenie v zápase. Predviedol aj dva bloky a pripísal si až tri mínusové body.

Rozhodujúci gól:

Podanie rúk:

Jonathan Huberdeau, útočník Panthers: „Verili sme si. Vieme, že dokážeme strieľať góly. Oni stav vyrovnali, ale taký je hokej. Tak sme tu vyhrali aj naposledy. Držali sme sa plánu a ukázali sme, akým tímom sme.“

Alex Ovečkin, útočník Capitals: „Myslím si, že ste videli, ako sme hrali proti najlepšiemu tímu základnej časti. Mali sme to na dosah, ale jednoducho sme to premrhali. Je to na nás.“

Hviezdy duelu: 1. C. Verhaeghe (FLA), 2. A. Barkov (FLA), 3. T. Oshie (WSH)

DALLAS - CALGARY 4:2 (stav série: 3-3)

Zápas číslo sedem uvidíme aj v sérii medzi Calgary a Dallasom, ktorý v piatok odvrátil hrozbu vyradenia triumfom 4:2. Tešil sa z neho aj Marián Studenič, ktorý odohral necelých deväť minúty a ďalšie dve strávil na trestnej lavici za sekanie. Miro Heiskanen strelil v závere druhej tretiny víťazný gól po tom, čo Flames zmazali dvojgólový náskok domácich, ktorý vybudovali dvojbodoví Roope Hintz a Michael Raffl. Tyler Seguin strelil gól do prázdnej brány a Jake Oettinger predviedol 36 zákrokov. Rovnaký počet ich urobil aj Jacob Markström. Z jeho spoluhráčov skórovali dvojbodový Michael Stone a Mikael Backlund. Adam Ružička ani Andrej Sekera nehrali. Duel pre zranenie nedohrali útočník Stars Luke Glendening a obranca Flames Chris Tanev. rnRozhodujúci zápas bude hostiť Calgary v nedeľu. Ani jeden z tímov v týchto zápasoch nemá pozitívnu bilanciu - Stars 6-8 z toho vonku 3-5, Flames 5-7 z toho doma 2-4.

Markström predviedol aj takýto skvelý zákrok:

Joe Pavelski, útočník Stars: „Naše mužstvo si verí. Viete čo? Táto série je tesná. Všetky zápasy boli tesné, bojovné, zábavné na hranie. Ako mužstva očakávame, že zo seba vydáme všetko a vyhráme. Nepochybujem, že oni očakávajú to isté. Bude to podobný zápas, ako bolo prvých šesť.“

Darryl Sutter, tréner Flames: „Bol to skvelý zápas, len sme sa v ňom nemohli dopracovať k vyrovnávajúcemu gólu. Chce to veľa, aby ste uzavreli sériu. Chlapci sa stále učia, koľko úsilia si to vyžaduje.“

Hviezdy duelu: 1. J. Oettinger (DAL), 2. J. Markström (CGY), 3. M. Heiskanen (DAL)

M. Fehérváry (WSH) 20:41 0 0 0 -3 0 0 7
M. Studenič (DAL) 08:43 0 0 0 0 2 0 0