28. 03.
29. 03.
«

Hurricanes zvrátili zápas, v Alberte padol rekord i 15 gólov!

Caroline sa v otváracom zápase série 2. kola podaril neskorý obrat. V Alberte mali gólové hody. Matthew Tkachuk dosiahol hetrik.

Sekcia Play-off 2022

Východná konferencia

CAROLINA – NY RANGERS 2:1 PP (stav série: 1-0)

Carolina vstupovala do 58. minúty za stavu 0:1, no nakoniec sa v otváracom zápase série druhého kola proti Rangers tešila z výhry 2:1. Rozhodnutie priniesol Ian Cole v štvrtej minúte predĺženia, ktoré vynútil menej ako dve a pol minúty pred koncom tretej tretiny Sebastian Aho. Cole je tretím obrancom organizácie Hurricanes/Whalers s gólom v nadstavenom čase v play-off. Napodobnil Niclasa Wallina a Tima Gleasona. Antti Raanta urobil 27 zákrokov a ako jediný ho prekonal v ôsmej minúte prvej tretine Filip Chytil. Český útočník mohol do prvej prestávky náskok zvýšiť, ale v tutovke sa do čierneho netrafil. Igor Šesťorkin opustil duel s 24 zásahmi. Aj druhý zápas série sa odohrá v Raleigh. Na pláne je v piatok.

Ian Cole rozhodol v predĺžení o výhre:

Rod Brind’Amour, tréner Hurricanes: „Pochvala našim chlapcom, rozbehli sa a určite to bola dobrá tretia tretina. Nebude nám to však prechádzať, keď nebudeme hrať dve tretiny a očakávať, že vyhráme – hlavne v tomto čase roka proti takému tímu.“

Gerard Gallant, tréner Rangers: „V tretej tretine na nás v prvých desiatich minútach mohutne zatlačili a my sme tú búrku prečkali. Z našej strany však boli prvé dve tretiny perfektné. Myslím si, že to bol náš najlepší zápas v ročníku. Skutočne.“

Hviezdy duelu: 1. I. Cole, 2. A. Raanta, 3. S. Aho (všetci CAR)

CALGARY – EDMONTON 9:6 (stav série: 1-0)

Bitka o Albertu začala veľkolepo. Tímy o tri góly prekonali historický rekord z roku 1983 v rámci svojho derby v play-off, keď strelili 15 gólov. V NHL sme ich toľko v zápase play-off videli naposledy v roku 1993. Kings vtedy zdolali Flames 9:6. Týmto pomerom sa z víťazstva v stredu tešilo Calgary, ktoré už v prvej minúte vytvorilo rekord NHL s dvoma gólmi v prvých 51 sekundách zápasu play-off. Najčastejšie sa z gólov tešil Matthew Tkachuk, ktorý dosiahol hetrik (svoj tretí gól strelil do prázdnej brány). Blake Coleman strelil dva góly, Andrew Mangiapane a Rasmus Andersson zaznamenali po góle a dvoch asistenciách, Elias Lindholm ku gólu pridal asistenciu a skóroval aj Brett Ritchie. Johnny Gaudreau trikrát asistoval, Jacob Markström urobil 22 zákrokov. Dvakrát ho prekonal Zach Hyman, raz Evan Bouchard, dvojbodový Kailer Yamamoto, trojbodový Leon Draisait a štvorbodový Connor McDavid. Ryan Nugent-Hopkins si pripísal dve asistencie. Mike Smith inkasoval tri góly z 10 striel a už v siedmej minúte striedal. Mikko Koskinen následne inkasoval päť gólov z 37 striel. Flames, ktorí budú hostiť druhý zápas série v piatok, viedli už 3:0 a 5:1. Ani raz neprehrávali, ale Oilers sa v tretej tretine podarilo vyrovnať na 6:6. Víťazný gól strelil krátko na to Andersson. Calgary strelili 9 gólov v zápase play-off po štvrtýkrát. Je to jeho klubový rekord.

Každý gól z divokého zápasu:

Na konci prvej tretine došlo aj k hromadnej potýčke:

Darryl Sutter, tréner Flames: „Bolo nám povedané, že naposledy to bola nudná séria, tak som včera hráčom povedal, že dnes musia streliť sedem až desať gólov, vediac, že oni ich pravdepodobne strelia päť až osem. Tak by sme mohli vyhrať. Tak sme to urobili.“

Jay Woodcroft, tréner Oilers: „Chýbal nám dôraz. Netýkalo sa to len napádania a bodyčekov. Platilo to aj o súbojoch 50 na 50, o pozícii hráčov pred bránou, čo už pri bránení vlastného bránkoviska alebo pri ich bráne. Na začiatku zápasu nebol nikto z nás tam, kde mal byť. Nemôžete dostať dva góly z prvých dvoch striedaní.“

Hviezdy duelu: 1. M. Tkachuk, 2. R. Andersson, 3. B. Coleman (všetci CGY)