SlovakFitnessChudnutie, budovanie svalov
Slováci v CHL, USHLSlováci v CHL, USHL, NCAA
Menu
InstagramFacebookTwitter
SlovakNHL.sk
Účet používateľa Vyhľadávanie
Zavrieť SlovakNHL.sk
Prejavte sa: Zapojte sa do našej preddraftovej ankety. Viac »

Správy z NHL

Poznáme už aj finalistov na Trofej Kinga Clancyho

Jozef Struhár  /  20.05.2022
 

Vedenie kanadsko-americkej NHL v piatok oznámilo finalistov na ocenenie King Clancy Memorial Trophy. To sa udeľuje hráčovi, ktorý v sebe najlepšie spája hráčske a ľudské vlastnosti.

Medzi trojicu adeptov na trofej sa dostali center Ryan Getzlaf z Anaheimu, obranca Darnell Nurse z Edmontonu a obranca P.K. Subban z New Jersey.

Víťaza ceny, ktorá sa udeľuje od roku 1987, spoznáme 7. júna. Víťaz dostane aj šek na 25 000 dolárov, ktoré bude môcť venovať charite podľa vlastného výberu. Zvyšní dvaja finalisti získajú na tento účel 5000 dolárov.

Getzlaf cez svoj program v Anaheime pomáhal deťom začať s hokejom a 9500 z nich poskytol aj plný výstroj. S manželkou tiež hostí golfový turnaj, ktorého výťažok ide pre deti a dospelých, ktorí bojujú so svalovou atrofiou.

Nurse pomáha imigrantom a pôvodným obyvateľom získať dostupné vzdelanie a prístup k športovaniu v bezpečnom prostredí. Taktiež každý rok poskytuje dvom stredoškolákom z jeho strednej školy štipendium na ďalšie štúdium.

Subban má bohatí filantropickú minulosť. Založil nadáciu, ktorá pomáha deťom na celom svete. V minulosti sa zviditeľnil 10-miliónovým darom detskej nemocnici v Montreale a v marci venoval milión dolárov pre budovanie novej kliniky duševného zdravia. Peniaze venoval aj pacientom z Ukrajiny, ktorí bojujú s rakovinou.

Nové na SlovakFitness a SlovakKHL
Neprehliadnite
Krátke správy
Najnovšie články
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk
SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2022 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies
Odporúčame:  NHL live  |  FlashSport.sk  |  Chudnutie  |  Sprievodca výberom tréningového plánu