21. 04.
«

Reprezentácia

MS 2022: Slovensko sa lúči s turnajom so vztýčenou hlavou

Druhý rok po sebe sa Slovensku podarilo dostať do štvrťfinále majstrovstiev sveta v hokeji. Vo štvrtok odohralo vyrovnanú partiu s favorizovaným Fínskom, ale nakoniec prehralo 2:4.

Fínsko - Slovensko 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Góly: 19. Anttila (Friman, Pokka), 24. Anttila, 45. Manninen (Sallinen, Lehtonen), 60. Maenalanen (Anttila, Bjorninen)(PB) - 9. Sýkora (Lunter), 16. Regenda (Takáč, Ivan)

Slovensko malo veľmi dobrý vstup do zápasu a v 16. minúte už dokonca viedlo o dva góly, keď sa presadili Adam Sýkora a Pavol Regenda. Fínsku sa podarilo vyrovnať zásluhou gólov Marka Anttilu, ktorý krátko pred koncom prvej tretiny strelil kontaktný gól a následne skóroval opäť v úvode druhej tretiny. Obrat sa domácim podarilo zavŕšiť v 45. minúte, keď sa presadil Sakari Manninen. V závere to Slovensko skúsilo bez brankára a Saku Maenalanen strelil štvrtý gól Fínov. Tí ohrozili Adama Húsku 24 strelami. Slováci vystrelili na Olkinuoru 21-krát.

Najlepšími hráčmi zápasu sa stali Regenda Anttila. Adam Húska, Tomáš Tatar a Juraj Slafkovský boli vyhlásení za troch najlepších hráčov Slovenska na svetovom šampionáte. Ten bude pokračovať semifinálovými duelmi, v ktorých sa v sobotu stretnú Česi s Kanadou a Fíni s USA.

Zostava SVK: Húska (Tomek) – Čerešňák, Fehérváry, Ivan, Nemec, Rosandić, Grman, Gachulinec, Jánošík – Tatar, Slafkovský, Krištof – Regenda, Takáč, Roman – Tamáši, Liška, Lantoši – Kollár, Lunter, Sýkora.

Zostava FIN: Olkinuora (Säteri) – Hietanen, Lehtonen, Seppälä, Heiskanen, Friman, Pokka, Ohtamaa, Lindell – Hartikainen, Manninen, Granlund – Sallinen, Filppula, Rajala – Lammikko, Pesonen, Armia – Mäenalanen, Björninen, Anttila.