Draft 2022 1. MTL 2. NJD 3. ARI 4. SEA 5. PHI 6. CBJ Poradie tímov v 1. kole
Čas sa kráti! Zapojte sa do našej preddraftovej ankety. Viac »

Černák utrpel ďalšie zranenie pri blokovaní strely + video

Jozef Struhár  /  23.06.2022

Tím Tampa Bay Lightning sa musel väčšinu štvrtého zápasu finále Stanleyho pohára zaobísť bez slovenského obrancu Erika Černáka. Ako je to už v tejto sezóne zvykom, osudným sa mu stalo blokovanie strely.

Černák utrpel zranenie v šiestej minúte druhej tretiny, keď ho trafila tvrdá strela Nathana MacKinnona spoza kruhu. Po svojom druhom bloku v zápase zamieril do šatne. Z nej sa ešte vrátil a cez komerčnú prestávku si vyskúšal zakorčuľovať, no zamieril naspäť do šatne a už sa z nej nevrátil.

Černák stihol v zápase odohral len sedem a pol minúty. Za tento čas zaznamenal asistenciu, plusový bod, tri strely, dva bloky a dva bodyčeky. V sezóne už vynechal pre tri rôzne zranenia utrpené pri blokovaní 27 zápasov.

Tampa v stredu prehrala 2:3 po predĺžení, a tak bude v piatok čeliť v Colorade neúspešnému koncu finálovej série. Tréner Jon Cooper po zápase nepodal žiadne podobnosti o stave košického rodáka.