SlovakFitnessChudnutie, budovanie svalov
Slováci v CHL, USHLSlováci v CHL, USHL, NCAA
Menu
InstagramFacebookTwitter
SlovakNHL.sk
Účet používateľa Vyhľadávanie
Zavrieť SlovakNHL.sk

Správy z NHL

To najlepšie z blogu Hockeytown Blog v e-knihe zdarma

PR článok  /  24.06.2022
 

Na ceste za svojím prvým víťazstvom Stanleyho pohára uspeli aj v úmornom zápase, ktorý dodnes zostáva najdlhším v histórii NHL.

Prežili nepokoje v Montreale, vyhrážky zastrelením v Toronte či dramatický let z Kalifornie. Zažili hrozivé zranenie Gordieho Howea i srdcový kolaps vlastného spoluhráča počas zápasu.

Postarali sa o najväčší debakel v dejinách NHL. Zažili krutú výmenu Reda Kellyho z pomsty za pravdu, obranársky um Martyho Pavelicha, inovácie Teda Lindsayho či neobvyklý strach, najnečakanejšiu pózu i nenapodobiteľnú galantnosť inak húževnatého Gordieho Howea.

Ako jediní v NHL nastúpili na ikonický zápas pod šírym nebom proti väzňom, a to v obávanej väznici v Marquette, prezývanej Alcatraz severu.

Zažili neobvyklé akrobatické kúsky Rogera Croziera. V dobách studenej vojny privítali na vlastnom ľade hokejistov Tesly Pardubice. V zápase proti Krídlam Sovietov Moskva boli svedkami toho, ako Václav Nedomanský heroicky dokázal Sovietom, že je stále nažive.

Zažili rekordné play-off v podaní Petra Klímu, desivé bitky Joeyho Kocura či slávne góly a ťažko prekonateľné rekordy Stevea Yzermana. Vďaka odvážnym výberom na drafte 1989 zmenili skeptický postoj NHL k Európanom.

Prežili turbulentné roky Boba Proberta i víťazstvá a pády Darrena McCartyho. Zatrhli éru Patricka Roya v Montreale. Vytvorili vlastnú verziu 'Ruskej päťky' a desili ňou svojich súperov.

Zažili krvavú rivalitu s Coloradom, veľký strelecký koncert Sergeja Fiodorova, najlepšie i najsmutnejšie roky Vladimira Konstantinova. Zažili božské výkony Nicklasa Lidströma, ničivé predstavenia Johana Franzéna či životné chvíle Henrika Zetterberga. Sledovali, ako Chris Osgood nikdy nepocítil porážku od Tampy. Boli svedkami dominantnej sezóny a jedného z najúžasnejších gólov v kariére Mariána Hossu.

Na mnohé zo svojich veľkých víťazstiev dosiahli v legendárnej Joe Louis Arene, kde sa ich protivníkom neraz roztriasli nohy. V meste, ktoré sa preslávilo ako Hockeytown. Pred zrakom hrdých fanúšikov, ktorí vytvorili jednu veľkú rodinu.

To sú len niektoré jedinečné príbehy, o ktoré sa postarali hokejisti klubu Detroit Red Wings, najúspešnejšieho amerického klubu v histórii NHL.

Tieto a mnohé ďalšie jedinečné príbehy nájdete v elektronickej knihe Červené krídla.

E-kniha Červené krídla pojednáva o vybraných osobnostiach, príbehoch, míľnikoch a zaujímavostiach z histórie hokejového klubu Detroit Red Wings. Predstavuje to najlepšie z blogu Hockeytown Blog a završuje jeho dvanásťročnú misiu. E-knihu tvorí 75 starostlivo vybraných statí a článkov, ktoré na blogu Hockeytown Blog patrili medzi najnavštevovanejšie a najčítanejšie, a ktoré medzi čitateľmi a návštevníkmi blogu vyvolali najväčší ohlas. Je reprezentatívnou ukážkou toho, čo bolo po celých dvanásť rokov hlavným krédom a zároveň veľkou pýchou blogu Hockeytown Blog: kombinuje dôkladne podložené a jedinečné informácie, ktoré v podobnej miere nespracovali a nepublikovali iné médiá.

Niektoré články z tejto e-knihy boli svojho času v rôznych formách zverejnené aj na spravodajskom portáli SlovakNHL.sk.

E-kniha Červené krídla je vám k dispozícii zdarma.
Nové na SlovakFitness a SlovakKHL
Neprehliadnite
Krátke správy
Najnovšie články
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk
SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2022 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies
Odporúčame:  NHL live  |  FlashSport.sk  |  Chudnutie  |  Sprievodca výberom tréningového plánu