Zavrieť SlovakNHL.sk

Správy z NHL

Bednar na víťazom gól nič zlé nevidel, Cooper sa ospravedlnil

Jozef Struhár  /  24.06.2022

Hlavný tréner tímu Colorado Avalanche, Jared Bednar, nevidel nič zlé na góle Nazema Kadriho, ktorý v predĺžení štvrtého zápasu finále Stanleyho pohára rozhodol o výhre 3:2 nad Tampou Bay.

„Videl som to a úprimne, myslím si, že tam nič nebolo. Myslím si, že sa to stávalo pri každom druhom striedaní počas toho zápasu,“ povedal Bednar.

Kadri zaistil Coloradu vedenie v sérii 3:1 na zápasy, pričom sa zdalo, že Avalanche mali pri pomalom striedaní príliš veľa hráčov na ľade. Upozornil na to aj tréner Lightning Jon Cooper.

„Je to súčasť hry. Hra je plynulá. Striedate počas hry, stáva sa všeličo. Pozrite sa na to video – ja som to urobil viackrát – a uvidíte, že Tampa mala dvoch hráčov naskakujúcich do hry. V jednom bode som na ľade napočítal 7 či 6 ich hráčov. Takto to je, takto sa tento šport hrá.“ poznamenal Bednar.

Cooper sa vo štvrtok ospravedlnil za to, že na tlačovej konferencii vyjadril svoju frustráciu a následne čelil len jednej otázke novinárov. Vysvetlil, že sa na vec díval zo svojho pohľadu zo striedačky a novinárom musel čeliť len pár minút po emocionálnom zápase.

Liga tiež medzitým upravila zápis zápasu, ktorý mal pri víťaznom góle vedených šesť korčuliarov Avalanche.