«

Príprava: Tatar skóroval, Slafkovský, Mešár a Sýkora debutovali + video

Jozef Struhár
27.09.2022

Aj tretí deň prípravného obdobia priniesol slovenský gól. V akcii boli piati Slováci.

Útočník Tomáš Tatar, ktorý nastúpil v prvom útoku s Hischierom a Brattom, strelil vyrovnávajúci gól, aby pomohol New Jersey zdolať v príprave Montreal 2:1. V akcii strávil 16 minút a 21 sekúnd, pričom zaznamenal aj štyri trestné minúty za nedovolené bránenie brankára a sekanie, tri strely a dva bodyčeky. Šimon Nemec nehral.

V drese Canadiens debutovali obaja nádejní útočníci. Filip Mešár podal opäť o niečo lepší výkon ako Juraj Slafkovský, ale ani jeden z nich nebodoval. Prvý menovaný odohral 13 minút a 28 sekúnd so ziskom dvoch striel a bodyčeku, druhý bez sekundy rovných 17 minút so strelou, dvoma bodyčekmi a menším trestom za nedovolené bránenie v hre brankárovi. Slafkovský si zahral s Dachom a Pitlickom, Mešár ako tretí center s Harvey-Pinardom a Richardom.

Útočník Adam Sýkora sa tešil z víťazstva Rangers 4:1 nad Islanders. Z duelu, v ktorom odohral 12 minút a 39 sekúnd, si odniesol dve strely a štyri trestné minúty za hákovanie a sekanie. Nastúpil v štvrtej formácii s Othmannom a Rydahlom. Jaroslav Halák nechytal.

V akcii bol už len útočník Marián Studenič, ktorý odohral pri prehre Dallasu 0:4 so St. Louis 12 minút a 55 sekúnd s dvoma strelami na bránu a jedným bodyčekom. Nebodoval, ale ako krídlo štvrtého útoku podal dobrý výkon.

Výsledky

Nashville – Florida 3:4 PP (0:1, 2:1, 1:1, 0:1)
Brankári: Ingram (10/12), Cooley (18/20) – Bobrovskij (10/12), Gazda (12/13) ; Góly: 25. Parssinen (Tomasino, Stastney), 32. McKeown (Parssinen), 55. Johansen (Niederreiter, Gravel) – 20. Luostarinen (Barkov, Kinnunen), 24. Schwindt (Ekblad, Giles), 43. Lomberg (Kinnunen), 65. Barkov (Verhaeghe, Ekblad)

Montreal – New Jersey 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Brankári: Allen (18/18), Primeau (11/13) – Blackwood (15/16), Daws (5/5) ; Góly: 13. Caufied (Hoffman, Matheson) – 37. Tatar (Bratt, J. Boqvist), 55. Clarke (Johnsson)

Rangers – Islanders 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Brankári: Šesťorkin (14/14), Garand (9/10) – Varlamov (16/20), Škárek (15/15); Góly: 11. Vesey (Chytil, Othmann), 16. Kreider (Trouba), 20. Miller (Othmann, Zibanejad), 32. Jones (Kakko, Scheider) – 37. Salo (Johnston, Andreoff)

Nashville – Florida 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Brankári: Lankinen (13/13), Askarov (12/12) – Knight (19/20), Lyon (15/18); Góly: 15. Forsberg (Duchene), 49. Glass (Duchene, Ekholm), 54. Sissons (Nurmi, Gross), 58. Jeannot (McDonagh, Ekholm)

Dallas – St. Louis 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Brankári: Chudobin (11/13), Oettinger (13-15) – Greiss (10/10), Ellis (23/23); Góly: 14. Brown (Galloway, Leivo), 20. Leivo (Brown, Walker), 32. Leivo (Gaudet, Mikkola), 54. Bitten (Acciari)

Seattle – Edmonton 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Brankári: Jones (13/13), Daccord (16/16) - Rodrigue (8/9), Fanti (16/18); Góly: 23. Beniers (Seppälä), 35. Donato (Daccord), 41. Geekie (Tanev)

Vegas – Los Angeles 1:2 PP (1:0, 0:1, 0:0, 0:1)
Brankári: Thompson (9/9), Hill (7/9) - Petersen (10/11), Copley (23/23); Góly: 8. Eichel (Kessel, Smith) – 35. Fiala (Clarke, Anderson-Dolan), 62. Kempe (Fiala, Spence)