1
02. 01.
«

Príprava: Halák nekapituloval, Nemec hral, Fehérváry bodoval

V piatok sme v NHL videli sedem prípravných zápasov, v ktorých sa predstavili aj štyria Slováci.

Jaroslav Halák, ktorý v minulom zápase kapituloval len raz, tentoraz zastavil všetkých 15 striel v druhej polovici zápasu, aby pomohol Rangers k výhre 2:1 nad New Jersey. V drese Devils nastúpil po boku Ryana Gravesa obranca Šimon Nemec, ktorý odohral 20 minút a 38 sekúnd – vyťažovanejší boli len dvaja hráči tímu. Prezentoval sa dvoma strelami, bodyčekom a blokom. V špeciálnych situáciách nehral.

Obranca Martin Fehárváry hrajúci vo svojom typickom páre prihrával na druhý gól Washingtonu pri výhre 2:0 nad Detroitom. Odohral 19 minút a 11 sekúnd, z toho necelú minútu v oslabení. Pripísal si aj plusový bod, tri bloky a až sedem bodyčekov, s ktorými opäť viedol zápas. Dve minúty strávil aj na trestnej lavici a narazenie.

Calgary prehralo v Edmontone 1:2 a v akcii bol aj slovenský útočník Adam Ružička, ktorý absolvoval 16 minút a 25 sekúnd, z toho pol minúty v oslabeniach a necelé tri minúty v presilovkách. Pripísal si jeden bodyček, dva bloky a 33% úspešnosť na vhadzovaniach. Bol súčasťou otváracej formácie s Jonathanom Huberdeauom a Tylerom Toffolim na krídlach.

Ďalší Slováci už do akcie nezasiahli.

Výsledky

Nashville – Tampa Bay 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)
Brankári: Saros (27/28) – Alnefelt (21/28); Góly: 6. Jeannot (Forsberg, Duchene), 7. Carrier (Duchene, Jeannot), 19. Sissons (Jeannot), 38. Duchene (Lauzon, Forsberg), 43. Jeannot (Carrier, Duchene), 46. Duchene (Forsberg, Granlund), 47. Sanford (Lauzon, Jankowski) – 45. Hagel

New Jersey – Rangers 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Brankári: Blackwood (35/37) – Domingue (10/11), Halák (15/15); Góly: 23. Hughes (Palát) – 44. Panarin (Schneider, Kravcov), 52. Miller (Hunt, Rydahl)

Ottawa – Toronto 3:6 (1:3, 1:0, 1:3)
Brankári: Forsberg (33/38) – Samsonov (27/30); Góly: 20. Kelly (Gambrell, Chabot), 30. Batherson (B. Tkachuk, Norris), 60. Crookshank (Gambrell) – 8. Robertson (Malgin, Mete), 9. Aube-Kubel (Aston-Reese, Kämpf), 10. Mete, 49. Malgin (Robertson, Král), 58. Robertson (Aube-Kubel, Villeneuve), 58. Holl (Shaw)

Detroit – Washington 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Brankári: Husso (13/13), Brattstrom (16/17) – Kuemper (9/9), Lindgren (10/10); Góly: 34. Carlson (Johansen, Kuznecov), 59. Eller (Fehérváry, Carlson)

Edmonton – Calgary 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Brankári: Campbell (7/8), Pickard (14/14) – Vladař (36/38); Góly: 9. Draisaitl (Yamamoto, Broberg), 49. Kulak (Esposito) – 16. Dube (Rooney)

Anaheim – San Jose 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Brankári: Gibson (17/18), Solartz (13/13) - Kahkonen (27/31); Góly: 10. Grant (Vaakanainen, Jones), 13. Comtois (Strome, Terry), 14. Vatrano (O'Regan, Andersson), 30. Beaulieu (Silfverberg) – 27. Couture (Svečnikov, Bordeleau)

Vegas – San Jose 3:7 (1:1, 1:4, 1:2)
Brankári: Hill (32/39) - Reimer (27/30); Góly: 19. Eichel (Kessel, Theodore), 34. Smith (Stone, Eichel), 41. Eichel (Kessel, Smith) – 7. Karlsson (Meier, Hertl), 26. Guschin (Hertl, Meier), 29. Benning (Meier), 30. Gadjovich, 36. Guschin (Gadjovich), 45. Guschin, 52. Kunin (Meier, Karlsson)