Správy z NHL
Musia to urobiť: Pettersson a Hughes sú pripravení na nové úlohy
Po tom, čo tím Vancouver Canucks opustil kapitán Bo Horvat, sa viac vodcovských zodpovedností očakáva od mladých hviezd Eliasa Petterssona a Quinna Hughesa.
Obaja hráči začnú na svojom drese nosievať „A“ a nové úlohy nechcú brať na ľahkú váhu.
„Nikdy som nebol ten najhlučnejší človek. Vždy som si vážil chlapcov v tejto lige omnoho dlhšie, ako ja, ktorí toho zažili omnoho viac. No, zároveň platí, že ja a Petey sme dobrí hráči a musíme robiť tieto veci, inak tento tím zostane rovnaký. Cítim, že je to niečo, čo musíme urobiť,“ povedal Hughes pre Sportsnet.
„No, ja a generálny manažér Patrik Allvin sme sa predtým rozprávali o snahe rásť ako človek, ako hráč, ako spoluhráč a ako líder tohto mužstva a pozdvihnúť ho zvnútra. Myslím si, že to bude práca pre mňa a Peteyho. Musíme sa zlepšovať v každom aspekt nášho života.“
Horvat, ktorý bol kapitánom Vancouveru od roku 2019, po výmene do tímu New York Islanders povedal, že ak by si mohol vybrať, za svojho nástupcu by zvolil Petterssona.
„Myslím si, že ja a Quinn chceme viac. Najprv sa koncentrujeme na hokej a na to, aby sme ho hrali dobre, no samozrejme, je dobré vyrásť v lídra. Viesť príkladom alebo stanovovať štandardy, ukazovať, ako sa to má robiť,“ poznamenal Pettersson.
Canucks draftovali Petterssona v roku 2017 z celkového piateho miesta a Hughesa o rok neskôr z celkového siedmeho miesta. Odvtedy sa obaja stali kmeňovými hráčmi klubu, no ten sa s nimi dostal do play-off zatiaľ len raz a v tejto sezóne sa na tom pravdepodobne nič nezmení.























