Správy z NHL

Nikto nie je imúnny: Tréner Tampy posadil na lavičku trio hviezd

Hlavný tréner tímu Tampa Bay Lightning, Jon Cooper, posadil v tretej tretine sobotného zápasu proti Buffalu, ktorý jeho tím prehral 3:5, na lavičku hviezdny útočníkov Nikitu Kučerova, Braydena Pointa a Stevena Stamkosa.

„Ako tréneri musíte postaviť svoj tím do tej najlepšej pozície na víťazstvo a v 99,9 % prípadov vám títo chlapci dávajú najlepšiu šancu na víťazstvo, keď sú na ľade. Mal som pocit, že nám v tretej tretine nedajú najlepšiu šancu na výhru,“ povedal Cooper po zápase pre Bally Sports.

Kučerov, Point a Stamkos sú troma najproduktívnejšími hráčmi Lightning v tejto sezóne. V tretej tretine nedostali v sobotu šancu ani v jednom striedaní.

„Máme sú súbor štandardov, ktoré platia pre každého, a nemáte pri nich možnosť na výber. Platí to pre každého. Dnes to tak bolo. Ako som povedal, títo chlapci sú extrémne dôležitou súčasťou nášho tímu, ale myslel som si, že pri tých 20 minútach to dnes večer mohli dokázať iní chlapci a viete čo? Takmer sa im to aj podarilo,“ pokračoval Cooper.

Lightning momentálne ťahajú štvorzápasovú sériu prehier.