Menu
Účet používateľa Vyhľadávanie
Vyhľadávanie Zavrieť SlovakNHL.sk
»
05. 06.
Finále SC
  Vegas 2
  Florida 0
08. 06.
kurzy
02:00info
FLA
VGK
NHL live
10. 06.
kurzy
02:00info
FLA
VGK
NHL live
«

Slováci v NHL

Bolo upísanie si Jaroslava Haláka pre Rangers chybou?

David Chiesa z Blueshirts Banter publikoval v piatok článok, v ktorom sa zaoberal pozíciou brankárskej dvojky tímu New York Rangers. Dominovala mu otázka, či bolo upísanie si Jaroslava Haláka pred touto sezónou chybou.

Narážal tým na otázku, ktorou sa pred niekoľkými týždňami zaoberal Mike Murphy. Chiesu vtedy táto otázka prekvapila, pretože podľa neho sa slovenský veterán do pozície dvojky newyorského tímu hodil.

„Možno som ale niečo prehliadol. Tak som sa trochu pohrabal v číslach a – varovanie pred spoilerom – Halák je úplne v pohode,“ poznamenal.

Halák má po 21 zápasoch tejto sezóny 90,5% úspešnosť zákrokov a priemer 2,67 inkasovaného gólu na zápas, čo sa zámorskému autorovi javí ako adekvátne. Potom ich porovnal s priemerom najlepších dvoch brankárov každého tímu ligy. Išlo o 90,4% úspešnosť zákrokov a priemer 2,99 inkasovaného gólu na zápas. Halák tak dopadol dosť dobre.

Článok pokračuje pod reklamou

Chiesa následne odobral z priemerov brankárske jednotky, čo ešte viac v porovnaní pomohlo Halákovi, keďže tie dosiahli 90,2% úspešnosť zákrokov a priemer 3,05 inkasovaného gólu na zápas. Slovenský veterán tak z toho vychádza ako nadpriemerná brankárska dvojka.

Zaujímavou pokročilou štatistikou u brankárov je GSAx, ktorá predstavuje góly chytené nad očakávania. Halák v nej hodnotu 3,68 – chytil teda o 3,68 gólu viac, ako sa u neho dalo očakávať.

Halák sa s touto hodnotou rovná priemernej štatistike u brankárskej jednotky NHL. Priemerná brankárska dvojka ju má na úrovni -1,92, čiže inkasuje o takmer dva góly viac, ako sa očakáva. Jednotky aj dvojky sumárne sú na priemernej hodnote 0,88, Igor Šesťorkin na 13,53.

„Nie, Halák nebol chybou,“ konštatuje Chiesa. „Napriek pár ťažkým zápasom je celkovo solídny, najmä v porovnaní s priemernou brankárskou dvojkou. Ak má niečo toto cvičenie naučilo, tak to, že dobrých bránkovisk je ešte menej, ako som si uvedomoval. Je len 10 tímov, ktorých top dvaja brankári majú pozitívne GSAx a vďaka Halákovi sú medzi nimi aj Rangers.“

„V 37 rokoch sa Halákov čas ako pozitívneho prínosu môže blížiť ku konci, keďže brankári starnú ako mlieko na slnku. Nateraz je však Halák taký, aký je, a je jednoducho v pohode.“


Neprehliadnite
Krátke správy
Najnovšie články
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk
SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2023 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies
Odporúčame:  NHL live  |  FlashSport.sk  |  Chudnutie  |  Sprievodca výberom tréningového plánu