21. 04.
«

Reprezentácia

MS 2023: Slovensko získalo potrebné body, ale na turnaji končí

Slovensko absolvovalo v utorok svoj posledný zápas skupinovej fázy na majstrovstvách sveta. Muselo v ňom získať tri body, aby žili jeho nádeje na postup do štvrťfinále. A aj ich získalo. Večer to už však nešlo v jeho prospech.

Slovensko - Nórsko 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 4. Hrivík (Pánik, Regenda), 8. Cehlárik (Rosandič, Kňažko), 16. Lantoši (Gajdoš), 59. Pánik (PB) - 24. Vikingstad (Berg-Paulsen, Olsen)

Slovensko otvorilo skóre zápasu už v štvrtej minúte, keď Hrivík zužitkoval prihrávku Pánika spoza brány. V siedmej minúte po výpade Engelanda Andersena pomohla slovenskému tímu tyčka. Krátko na to sa do skvelej šance dostal Cehlárik, ale Haukeland ho vychytal. Hneď po následkom buly ho však už Cehlárik z dorážky prekonal. V desiatej minúte musel byť v strehu aj Škorvánek, krátko na to Haukeland „prežil“ prečíslenie Slovenska. V 16. minúte prenikol po pravej strane Lantoši a zvýšil na 3:0. Minútu a pol pred koncom prvej tretiny došlo k prvému vylúčeniu, keď sa Lilleberg previnil narazením. Skóre sa však do prestávky už nezmenilo.

Slovensko neskórovalo ani v zvyšku presilovky a v 24. minúte prvýkrát inkasovalo, keď po peknej prihrávke Berg-Paulsena skóroval Vikingstad. Krátko na to bol vylúčený za podrazenie Ivan. Slovensko sa ubránilo a dokonca sa Pánik dostal v oslabení do úniku. Stroskotal na snahe zakonči efektne pomedzi nohy. Nóri boli aktívnejší, ale Slováci časom získali kontrolu nad hrou a od 37. minúty hrali svoju druhú presilovku v zápase. Príliš im nevyšla. Gól nepriniesol ani zvyšok tretiny.

Slovensko pokračovalo aj v tretej dvadsaťminútovke v hernej prevahe, ale veľké šance si netvorilo. V 49. minúte sa na bránu rútili Sukeľ s Lantošim, ale Haukeland vyrazil zakončenie druhého menovaného ľavým betónom. Krátko na to trafil Lunter spojnicu brány. V 57. minúte odvolali Nóri brankára a Hudáček nedokázal streliť svoj prvý gól na turnaji ani do prázdnej brány. Vedenie na 4:1 však zvýšil Pánik. A s takýmto stavom zápas aj skončil.

Na strely Slovensko vyhralo 35:25. Najlepšími hráčmi duelu sa stali Pavol Regenda a Markus Vikingstad.

Slovensko prvú podmienku na postup do štvrťfinále splnilo - získalo tri body. Druhú však v rukách nemalo. Domáci Lotyši večer bodovali proti Švajčiarom, a tak sa z postupu tešili oni. Slovensko obsadilo v skupine piate miesto.

Zostava SVK: Škorvánek (Hlavaj) – Koch, Nemec, Ivan, Grman, Kňažko, Rosandič, Jánošík, Gajdoš – Regenda, Hrivík, Pánik – Cehlárik, Hudáček, Kelemen – Kudrna, Sukeľ, Lantoši – Tamáši, Čacho, Lunter.

Zostava NOR: Haukeland (Arntzen) – Lilleberg, Hansen, Johannesen, Engeland Andersen, Krogdahl, Kåsastul – Berg-Paulsen, Vikingstad, Valkvae Olsen – Olimb, Trettenes, Martinsen – Olden, Haga, E. Salsten – Steen, Hoff, H. Salsten – Vesterheim.