Špekulácie
Toronto robí pokrok: Zdá sa, že už našlo nového generálneho manažéra
Všetko nasvedčuje tomu, že sa tím Toronto Maple Leafs približuje k vymenovaniu nového generálneho manažéra. A zdá sa, že už je známe aj meno muža, ktorý sa tejto funkcie chopí.
Darren Dreger z TSN v utorok povedal, že Toronto potrebuje vymenovať nového generálneho manažéra čo najskôr, pretože sa blíži vstupný draft a už budúci týždeň začne v Buffale preddraftové testovanie najväčších nádejí.
Dreger poznamenal, že od začiatku procesu bol primárnym cieľom tímu niekdajší generálny manažér Calgary Brad Treliving. A podľa neho všetko nasvedčuje tomu, že sa Treliving skutočne nástupcom Kylea Dubasa aj stane.
Treliving strávil posledných deväť sezón ako generálny manažér Flames, s ktorými sa rozlúčil po vzájomnej dohode po tejto sezóne. Veľkým dôvodom boli jeho neoptimálne vzťahy s hlavným trénerom Darrylom Sutterom. Ten nakoniec tiež dostal výpoveď po tlaku zo strany hráčov.
Pred príchodom do Calgary zbieral syn spolumajiteľa reťazca Boston Pizza skúsenosti ako generálny manažér San Antonia a Portlandu v nižšej AHL, ako aj asistent generálneho manažéra Coyotes v NHL.
Bez generálneho manažéra je momentálne v NHL aj tím Pittsburgh Penguins.






















