03. 03.
19:00info
21:30info
«

Tatar bodoval a s tutovkou siahal aj na gól. Burns prekonal zápis trénera Slovenska

V stredu sa v NHL odohrali štyri zápasy. Bodoval aj jediný Slovák v akcii.

Tatar asistoval pri výhre nad Ducks

Tomáš Tatar premárnil tutovku na strelenie prvého gólu v sezóne, ale zaznamenal svoju siedmu asistenciu, ktorou prispel k výhre Colorada 8:2 nad Anaheimom. Dva góly strelil Valerij Ničuškin, gól a dve asistencie si pripísal vo svojom druhom zápase v drese Avalanche Joel Kiviranta, po góle a asistencii zaznamenali Samuel Girard a Devon Toews. Z gólov sa tešili aj Andrew Cogliano, Ross Colton a Fredrik Olofsson. Cale Makar trikrát asistoval, Jack Johnson, Nathan MacKinnon a Logan O’Connor dvakrát. K druhej výhre po sebe pomohol aj Alexandar Georgiev s 15 zákrokmi a asistenciou. Prekonali ho len Sam Carrick a Max Jones. Lukáš Dostál opustil duel s 30 zásahmi. V tretej tretine dostal päť gólov. Tatar odohral necelých 14 minút a ako jediný hráč tímu si pripísal mínusový bod a bol jedným z dvoch bez strely na bránu. Predviedol aj dva bodyčeky a dostal menší trest za nedovolené bránenie.

Kiviranta a Cogliano skórovali v rozmedzí 21 sekúnd:

Hviezdy duelu: 1. J. Kiviranta (COL), 2. C. Makar (COL), 3. V. Ničuškin (COL)

CAR - PHI 1:3

Hart zažil v Raleigh víťazný návrat do akcie

Carter Hart pri návrate do akcie predviedol 31 zákrokov, aby doviedol Philadelphiu k výhre 3:1 nad Carolinou. K tretej výhre Flyers v sérii pomohli aj góly Owena Tippetta, Travisa Konecnyho a Ryana Pehlinga. Hurricanes prehrávali už 0:3, keď strelil ich jediný gól Stefan Noesen. Piotr Kočetkov zastavil 21 striel. Brent Burns odohral svoj 777. zápas bez prestávky, čím sa v historickom poradí NHL osamosatnil na ôsmom mieste pred Craigom Ramsaym.

Hviezdy duelu: 1. C. Hart (PHI), 2. T. Konecny (PHI), 3. S. Noesen (CAR)

EDM - SEA 4:3 PP

Kane zažiaril pri výhre nad Kraken

Evander Kane skompletizoval čistý hetrik v tretej minúte predĺženia, aby otočil stav zápasu v prospech Edmontonu v zápase proti Seattlu. Hoci domáci prehrávali už 1:3, Kane dokázal v tretej tretine stav vyrovnať predtým, ako rozhodol o tretej výhre Oilers v sérii. Z gólu sa tešil aj Connor McDavid, ktorý otváral skóre stretnutia. Evan Bouchard nazbieral tri asistencie, Leon Draisaitl dve. Stuart Skinner čelil 36 strelám, z ktorých ho pokorili Jared McCann, Pierre-Edouard Bellemare a Alex Wennberg. Joey Daccord kapituloval štyrikrát z 32 striel a Kraken prehrali tretí zápas po sebe. Kane sa stal tretím hráčom histórie Oilers, ktorý skompletizoval hetrik v predĺžení. Dokázali to aj Kelly Buchberger (1993) a v play-off Esa Tikkanen (1991). Čistý hetrik skompletizoval v predĺžení ako ôsmy hráč histórie NHL (aj Ken Doraty, Neal Broten, Patrik Eliáš, Thomas Vanek, Jean-Gabriel Pageau, Tomáš Hertl a Kirill Kaprizov).

Kane a jeho 9. hetrik v kariére, 7. v základnej časti:

Hviezdy duelu: 1. E. Kane (EDM), 2. E. Bouchard (EDM), 3. J. McCann (SEA)

VAN - NYI 4:3 PP

Hughes rozhodol o natiahnutí série prehier Islanders, Horvat skóroval pri návrate

Quick Hughes skóroval v strede predĺženia, aby Vancouver zdolal Islanders 4:3 a pripísal si siedmu výhru z posledných ôsmich zápasov. Hughes pridal aj dve asistencie a s rovnakou bilanciou 1+2 skončili aj J.T. Miller a Brock Boeser. Nadstavený čas vynútil Filip Hronek, ktorá tak bodoval už v 11 zápasoch po sebe. Thatcher Demko urobil 30 zákrokov, o deväť menej ako Iľja Sorokin. Bo Horvat pri prvom návrate do Vancouveru skóroval, aby posielal New York do vedenia 3:1. Ani to však nestačilo na odvrátenie šiestej prehry v sérii. Pierre Engvall a Brock Nelson tiež skórovali, Mathew Barzal dvakrát asistoval. Hughes vytvoril nový klubový rekord v počte zápasov potrebných na dosiahnutie 20 asistencií v sezóne. Podarilo sa mu to v 16 zápasoch, teda o jeden skôr, ako sa mu to podarilo vlani a Henrikovi Sedinovi v ročníku 2010/11.