02. 03.
22:00info
«

Fehérváry si natiahol sériu, Tatar ukončil suchoty. Ružička aj Pospíšil posadení!

V pondelok sa v kanadsko-americkej NHL odohralo šesť zápasov s piatimi Slovákmi. Do akcie sa vrátil Martin Fehérváry.

Tatar bodoval pri výhre nad Tampou

Tomáš Tatar si ukončil štvorzápasovú sériu bez bodu, keď po prečíslení, do ktorého sa dostal s Calem Makarom, strelil svoj druhý gól zápasu Ryan Johansen. Ten nakoniec rozhodol o výhre Colorada 4:1 nad Tampou Bay. Makar okrem asistencie zaznamenal aj gól, Valerij Ničuškin pridal poistku do prázdnej brány a Nathan MacKinnon dvakrát asistoval. Natiahnuť víťaznú sériu na štyri zápasy pomohol aj Alexandar Georgiev so 40 zákrokmi. Ako jediný ho pokoril Anthony Cirelli. Andrej Vasilevskij kryl 17 striel z 19 a Lightning prišli o päťzápasovú bodovú sériu (4-0-1). Tatar odohral 11 a pol minúty aj so ziskom plusového bodu a strely na bránu. Hosťujúci Erik Černák predviedol dva bodyčeky počas necelých 21 minút, ktoré strávil na ľade. Obaja Slováci predviedli aj po dva bloky. Makar nazbieral v novembri 23 bodov. Toľko sa v jednom kalendárnom mesiaci žiadnemu obrancovi Nordiques/Avalanche nazbierať ešte nepodarilo. Predošlým maximom bolo 21 bodov Stevea Duchesneho (november 1991) a Makara (marec 2023).

Hviezdy duelu: 1. R. Johansen (COL), 2. A. Georgiev (COL), 3. C. Makar (COL)

SJS - WSH 2:1

Fehérváry pri návrate bodoval, počas jeho vylúčenia Sharks rozhodli zápas

Obranca Martin Fehérváry sa po päťzápasovej absencii spôsobenej zranením dolnej časti tela vrátil do akcie a hoci si natiahol bodovú sériu na tri zápasy, nakoniec musel stráviť prehru Washingtonu 1:2 s posledným San Jose. Fehérváry zaznamenal asistenciu pri góle, ktorým Jevgenij Kuznecov vyrovnával na 1:1. Luke Kunin však v tretej tretine obnovil vedenie Sharks, ktorí vyhrali druhý zápas po sebe. Skóroval aj Fabian Zetterlund, MacKenzie Blackwood urobil 33 zákrokov. Jeho náprotivok, Darcy Kuemper, kryl 21 striel. Capitals prehral druhý zápas po sebe. Fehérváry odohral niečo cez 15 minút a jeho vylúčenie za vysokú hokejku viedlo k víťaznému gólu. Pripísal si aj plusový bod a dva bodyčeky.

Hviezdy duelu: 1. L. Kunin (SJS), 2. F. Zetterlund (SJS), 3. M. Blackwood (SJS)

CGY - VGK 2:1 PP

Weegar rozhodol v závere predĺženia o výhre nad Vegas

MacKenzie Weegar skóroval päť sekúnd pred koncom predĺženia, aby Calgary zdolalo Vegas 2:1 a vyhralo druhý zápas z posledných troch. Flames prehrávali od stredu prvej tretiny, keď skóre otvoril William Karlsson. V úvode tretej dvadsaťminútovky ho však vyrovnal A.J. Greer. Dan Vladař pomohol k triumfu 25 zákrokmi, Adin Hill ich urobil 32. Golden Knights prehrali štvrtý zápas z posledných piatich. Tretia tretina nebola pozitívna pre slovenských útočníkov Adama Ružičku a Martina Pospíšila, ktorí v zápase nebodovali. Oboch tréner posadil, aj s Connorom Zarym, na lavičku - v tretej tretine odohrali len jedno striedanie. Ružička tak nakoniec odohral len necelých sedem minút, Pospíšil desať a pol (menej odohral len pri debute v NHL). Počas tohto času predviedol aj jeden bodyček. Nebodoval v piatom zápase po sebe. Flames zvrátili po štvrtýkrát v tejto sezóne zápas, v ktorom prehrávali ešte v tretej tretine. Viackrát to dokázal len Anaheim (6x). Weegar je štvrtým obrancom tímu, ktorý skóroval päť a menej sekúnd pred koncom predĺženia. Dokázali to aj TJ Brodie, Tommy Albelin a Chris Butler.

Kompletné predĺženie:

Hviezdy duelu: 1. D. Vladař (CGY), 2. A. Hill (VGK), 3. M. Weegar (CGY)

CBJ - BOS 5:2

Blue Jackets natiahli Bostonu sériu prehier na tri zápasy

Jegor Činachov zaznamenal gól a asistenciu, Spencer Martin predviedol 31 zákrokov a Columbus zdolal Boston 5:2, aby zvíťazil v treťom z posledných štyroch zápasov. Do streleckej listiny sa zapísali aj Dmitrij Voronkov, Ivan Provorov, Kirill Marčenko a Justin Danforth (prázdne brány), zatiaľ čo Boone Jenner dvakrát asistoval. Prvýkrát v histórii NHL skórovali štyria Rusi z jedného tímu v jednom zápase. Matthew Poitras a John Beecher sa postarali o góly Bruins, ktorí prehrali tretí zápas po sebe a štvrtý z posledných piatich. Prišli aj o šesťzápasové sériu výhier v zápasoch proti Blue Jackets. Prehrali s nimi po prvýkrát od januára 2020. Jeremy Swayman kryl 17 striel z 19 predtým, ako ho nahradil Linus Ullmark. Ten inkasoval dva góly z 20 striel.

Činachov využil zaváhanie Bruins:

Hviezdy duelu: 1. S. Martin (CBJ), 2. Y. Chinakhov (CBJ), 3. D. Voronkov (CBJ)

NYR - BUF 1:5

Sabres porazili rozbehnutých Rangers

Alex Tuch strelil dva góly, Casey Mittelstadt zaznamenal gól a dve asistencie a Ukko-Pekka Luukkonen urobil 25 zákrokov, aby Buffalo zdolalo Rangers 5:1. Po góle strelili aj Kyle Okposo a JJ Peterka, tariaľ čo Victor Olofsson a Owen Power dvakrát asistovali. O jediný gól New Yorku, ktorý prišiel o päťzápasovú sériu domácich výhier, sa postaral Mike Zibanejad. Igor Šesťorkin opustil zápas s 34 zásahmi. Rangers prehrali len druhý zápas z posledných 15. Zranil sa im v ňom Kaapo Kakko, ktorý nevytváral tlak na ľavú nohu. Artemij Panarin asistoval, aby sa stal prvým hráčom Rangers od sezóny 1987/88 s 30 bodmi v prvých 20 zápasoch. Vtedy to dokázal Walt Poddubny.

Luukkonen okradol Veseyho o gól:

Hviezdy duelu: 1. A. Tuch (BUF), 2. U. Luukkonen (BUF), 3. C. Mittelstadt (BUF)

OTT - FLA 0:5

Bobrovskij, Reinhart doviedli Panthers k výhre nad Senators

Sergej Bobrovskij zneškodnil všetkých 20 striel, aby s druhým čistým kontom v sezóne a 40. v kariére doviedol Floridu k výhre 5:0 nad Ottawou. Sam Reinhart strelil prvé dva góly tímu, aby sa s 15 gólmi vyrovnal najlepším strelcom súťaže, Brockovi Boeserovi a Nikitovi Kučerovovi. Následne na neho nadviazali Sam Bennett, Carter Verhaeghe a Eetu Luostarinen. Aleksander Barkov nazbieral tri asistencie, Bennett pridal ku gólu jednu. Domáci Joonas Korpisalo urobil pri návrate zo zranenia 33 zákrokov a Senators prehrali druhý zápas po sebe. Panthers sa vyhli tretej prehre v sérii. V tretej tretine došlo k hromadnej šarvátke, ktorej výsledkom bolo 106 trestných minút. Z aktívnych brankárov NHL majú viac núl na konte ako Bobrovskij len Marc-Andre Fleury (73) a Jonathan Quick (60). Barkov sa so 191 presilovkovými bodmi stal novým historickým lídrom Panthers.

Hviezdy duelu: 1. S. Reinhart (FLA), 2. A. Barkov (FLA), 3. S. Bennett (FLA)