21. 02.
22. 02.
«

Nemec rozhodol o výhre krásnym prvým gólom v NHL! Ružička prispel k obratu

Štvrtok v NHL priniesol až 13 zápasov. V akcii boli až ôsmi Slováci. Dvaja sa presadili.

Nemec rozhodol o výhre nad Seattlom prvým gólom v kariére

Šimon Nemec strelil krásny prvý gól v NHL, ktorým zároveň rozhodol o výhre New Jersey 2:1 nad Seattlom. Stal sa treťou hviezdou zápasu. K piatej výhre z posledných šiestich zápasov pomohol gólom aj Ondrej Palát a až 38 zákrokmi Akira Schmid. V tretej tretine ich urobil 16. Prekonal ho len Tye Kartye, ktorý vyrovnával na 1:1. Philipp Grubauer urobil 15 zákrokov a Kraken prehrali šiesty zápas po sebe. Po prvýkrát v histórii vzájomných zápasov zároveň nevyhrali domáci. Nemec vo svojom treťom zápase v kariére odohral bezmála 20 minút a pripísal si aj plusový bod, strelu na bránu a dva bloky. Jeden puk stratil, jeden získal.

Prvý gól Nemca v NHL:

Hviezdy duelu: 1. A. Schmid (NJD), 2. T. Kartye (SEA), 3. Š. Nemec (NJD)

CGY - CAR 3:2

Flames otočili zápas aj s prispením Ružičku

Adam Ružička zohral dôležitú úlohu pri obrate Calgary, ktoré prehrávalo po prvej tretine 0:2, ale v tretej tretine strelilo tri góly, aby nakoniec zdolalo Carolinu 3:2 a predišlo tretej prehre v sérii. Vyrovnávajúci gól padol po tom, čo slovenský center prekonal Piotra Kočetkova a skákajúci puk do brány doklepol Connor Zary. Obrat naštartoval Rasmus Andersson a víťazný gól strelil počas oslabenia dvojbodový Blake Coleman. Dustin Wolf urobil 28 zákrokov a prekonali ho Stefan Noesen a Michael Bunting. Kočetkov nakoniec kryl 24 striel. Ružička odohral 10 a štvrť minúty aj s jedným blokom a troma vyhranými vhadzovaniami zo štyroch. Do zostavy sa vrátil Martin Pospíšil, ktorý nebodoval v ôsmom zápase po sebe. Absolvoval 11 minút s dvoma strelami, dvoma bodyčekmi a jedným blokom. Prehral jedno buly a vystrašil fanúšikov, keď po zblokovaní strely odišiel s bolesťami do šatne. Neskôr prišla dobrá správa, keď sa z nej vrátil. Flames vyhrali už piaty zápas, v ktorom prehrávali po dvoch tretinách – vedú s tým celú ligu.

Coleman rozhodol o výhre v oslabení:

Hviezdy duelu: 1. B. Coleman (CGY), 2. N. Kadri (CGY), 3. M. Bunting (CAR)

MTL - LAK 0:4

Kings vytvorili rekord NHL, Slafkovský podal veľmi dobrý výkon

Juraj Slafkovský podal v prvom útoku Montrealu opäť veľmi dobrý výkon, ale tentoraz sa nepodarilo bodovať jemu ani jeho spoluhráčom. Proti bol brankár Cam Talbot, ktorý zneškodnil všetkých 24 striel, aby s 30. čistým kontom kariéry doviedol Los Angeles k výhre 4:0. Tá okrem iného znamenala vytvorenie nového rekordu NHL s 11 výhrami vonku v sérii od začiatku sezóny. Drew Doughty otvoril stav zápasu a nadviazali na neho dvakrát Quinton Byfield a raz Trevor Moore. Doughty a Byfield pridali aj po asistencii, dve zaznamenal Kevin Fiala a dokonca tri Anže Kopitar. Kings zdolali Canadiens v šiestom vzájomnom zápase po sebe a vyhrali celkovo ôsmy zápas z posledných deviatich. „Habs“ prehrali tretí duel z posledných štyroch a nepomohlo im odvrátiť to ani 38 zásahov Sama Montembeaulta. Slafkovský odohral 18 a štvrť minúty aj s jednou strelou na bránu a jedným blokom. Doughty skóroval v treťom zápase po sebe. Len jeden obranca v klubovej histórii ťahal dlhšiu sériu – Jaroslav Modrý štvorzápasovú v ročníku 2002/03. Talbot vychytal výhru v prvých deviatich štartoch u súpera po sebe, čím vyrovnal rekord NHL Glena Halla zo Chicaga z ročníka 1965/66.

Hviezdy duelu: 1. Q. Byfield (LAK), 2. A. Kopitar (LAK), 3. D. Doughty (LAK)

WSH - DAL 4:5 SN

Ovečkin dosiahol 1500. bod pri nájazdovej prehre s Dallasom

Washington viedol 1:0, 3:1 a 4:3, ale nakoniec sklonil hlavu pred Dallasom v súboji dvoch tímov snažiacich sa vyhnúť tretej prehre v sérii. Roope Hintz svojím druhým gólom v zápase vynútil nadstavený čas a Jason Robertson následne uspel ako jediný v nájazdoch, aby hostia vyhrali 5:4. Robertson zaznamenal aj dve asistencie. Po góle strelili Tyler Seguin a Mason Marchment, Matt Duchene vo svojom 1000. zápase kariéry zaznamenal asistenciu. Scott Wedgewood urobil 23 zákrokov, Charlie Lindgren 34. Dylan Strome strelil dva góly a druhý bol jeho 100. v NHL. Asistenciu si pri ňom pripísal Alex Ovečkin, pre ktorého to bol 1500. bod v kariére. Dosiahol ho ako druhý aktívny hráč po Sidneym Crosbym. Po góle strelili dvojbodový Alexej Protas a Jevgenij Kuznecov. Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral niečo cez 20 minút aj so ziskom mínusové bodu, strely, bloku a dvoch bodyčekov.

Samostatné nájazdy:

Hviezdy duelu: 1. D. Strome (WSH), 2. R. Hintz (DAL), 3. A. Ovečkin (WSH)

NSH - TBL 5:1

Josi a McDonagh pomohli Predators k výhre nad Lightning

Tampa Bay viedla po góle Alexa Barre-Bouleta, ale nakoniec prehrala s Nashvillom 1:5, aby prišla o päťzápasovú víťaznú sériu vo vzájomných zápasoch. Juuso Parssinen a Filip Forsberg otočili stav v presilovkách, do čierneho sa trafili aj dvojbodoví Ryan McDonagh a Roman Josi, do prázdnej brány Jakov Trenin. K tretej výhre v sérii pomohol aj Juuse Saros s 32 zákrokmi. Jeho náprotivok, Jonas Johansson, urobil 25 zákrokov. Slovenský obranca Erik Černák odohral 19 minút a 20 sekúnd, počas ktorých si pripísal mínusový bod. Prezentoval sa aj jedným blokom, dvoma strelami na bránu a troma bodyčekmi. Do ruky ho trafila strela Forsberga, ale oklepal sa z toho. Nikita Kučerov prišiel o bodovú sériu, ktorý sa zastavila na 11 zápasoch. Svoj prvý zápas v Nashville od výmeny odohral Tanner Jeannot.

Hviezdy duelu: 1. R. McDonagh (NSH), 2. J. Saros (NSH), 3. R. Josi (NSH)

COL - WPG 2:4

Connor, Morrissey doviedli Jets k výhre nad Coloradom i natiahnutiu víťaznej série

Tomáš Tatar si vyrovnal sezónne maximum s troma strelami na bránu, ale prvý gól v sezóne stále nestrelil. Odohral necelých 14 minút aj s jedným blokom pri prehre Colorada 2:4 s Winnipegom. Odvrátiť štvrtú prehru z posledných piatich zápasov nepomohol ani návrat Caleho Makara. K tretej výhre Jets v sérii viedli góly Adama Lowryho, dvojbodového Josha Morrisseyho a Kylea Connora, ktorý druhým gólom v zápase pridal poistku do prázdnej brány. Connora Hellebuycka, ktorý zaknihoval 250. výhru v kariére, z 34 striel prekonali dvojbodový Nathan MacKinnon a Joel Kiviranta. Alexander Georgiev kryl 24 z 27 striel. MacKinnon bodoval v 10 zápasoch po sebe. Bodoval aj v 12 domácich zápasoch v sérii.

MacKinnon preletel obranou „stíhačov“ a skóroval:

Hviezdy duelu: 1. J. Morrissey (WPG), 2. C. Hellebuyck (WPG), 3. N. MacKinnon (COL)

ARI - PHI 1:4

Konecny pomohol Flyers ukončiť víťaznú sériu Coyotes

Travis Konecny strelil dva góly, vrátane jedného v oslabení, Carter Hart urobil 25 zákrokov a Philadelphia zdolala Arizonu 4:1, aby jej ukončila päťzápasovú víťaznú sériu. Cam York zaznamenal gól a asistenciu, skóroval aj Joel Farabee, aby Flyers vyhrali tretí zápas po sebe a bodovali v posledných štyroch. O čestný úspech Coyotes sa postaral Lawson Crouse, zatiaľ čo Connor Ingram urobil 22 zákrokov. Slovenský útočník Miloš Kelemen odohral skoro deväť a pol minúty a prezentoval sa jednou strelou na bránu a jedným bodyčekom.

Hviezdy duelu: 1. T. Konecny (PHI), 2. C. York (PHI), 3. C. Hart (PHI)

BOS - BUF 1:3

Levi pomohol pri návrate k výhre nad Bruins

Devon Levi v prvom štarte po návrate z kondičného pobytu v AHL predviedol 30 zákrokov, aby doviedol Buffalo hrajúce bez zraneného Rasmusa Dahlina k výhre 3:1 nad Bostonom. Ukončiť štvorzápasovú sériu prehier pomohli aj góly JJ Peterku, Tagea Thompsona a Victora Olofssona. Linus Ullmark ich inkasoval z 36 striel. O jediný gól Bruins, ktorí prišli o trojzápasovú víťaznú šnúru, sa postaral Brad Marchand. Duel pre zranenie hornej časti tela nedohral Charlie McAvoy, ktorý sa stal terčom bodyčeku Peterku.

Hviezdy duelu: 1. D. Levi (BUF), 2. B. Marchand (BOS), 3. T. Thompson (BUF)

DET - SJS 5:6 PP

Sharks vyhrali zápas, v ktorom Detroit viedol 4:0. Tímy atakovali rekord

Patrick Kane odohral pri svojom debute v drese Detroitu 16 a pol minúty bez bodového zisku. Netešil sa ani z výhry, hoci jeho nový tím viedol už 4:0! Nakoniec prehral so San Jose 5:6 po predĺžení. V ňom o piatej výhre Sharks z posledných siedmich duelov rozhodol už po 37 sekundách Mikael Granlund, ktorý v normálnom hracom čase dvakrát asistoval. Dva góly strelili Tomáš Hertl a Nico Sturm, gól a asistenciu si pripísal Fabian Zetterlund a dve asistencie Jan Rutta. Hertl a Zetterlund pritom strelili svoje prvé góly v rovnakom oslabení, aby začali cestu za obratom. MacKenzie Blackwood inkasoval štyri góly z 20 striel a striedal. Kaapo Kahkonen následne kryl 10 striel z 11. O góly Red Wings sa postarali Klim Kostin, dvojbodový Lucas Raymond, Dylan Larkin a dvakrát Michael Rasmussen. Ben Chiarot a Robby Fabbri si pripísali po dve asistencie, Ville Husso zastavil 30 striel. Domáci prišli o trojzápasovú víťaznú sériu. Tímy strelili šesť gólov za 3 minúty a jednu sekundu. Len jedna sekundy im chýbala k vyrovnaniu rekordu NHL, ktorý 22. februára 1981 stanovili Nordiques a Capitals. Sharks vyhrali prvýkrát vo svojej histórii dva zápasy po sebe, v ktorých prehrávali o tri a viac gólov.

Granlund dokonal zvrat Sharks:

Hviezdy duelu: 1. M. Granlund (SJS), 2. M. Rasmussen (DET), 3. T. Hertl (SJS)

OTT - TOR 3:4

Woll urobil 29 zákrokov predtým, ako sa zranil. Toronto zdolalo Ottawu

Bitku o Ontário vyhralo Toronto 4:3, ale zaplatilo za to aj svoju daň – pre zranenie prišlo o brankára Josepha Wolla. Ten stihol zastaviť 29 striel z 31 predtým, ako ho nahradil Martin Jones. Ten vo svojej premiére v drese Maple Leafs kryl 9 striel z 10. K tretej výhre z posledných štyroch zápasov viedli aj góly Mitchella Marnera, Davida Kämpfa, Calleho Jarnkroka a Williama Nylandera. T.J. Brodie a Jake McCabe dvakrát asistovali. O góly Ottawy sa postarali Josh Norris, Jacob Bernard-Docker (prvý gól v NHL) a Claude Giroux. Anton Forsberg opustil duel s 18 zásahmi.

Bernard-Docker strelil svoj prvý gól v NHL:

Hviezdy duelu: 1. J. Woll (TOR), 2. W. Nylander (TOR), 3. J. Bernard-Docker (OTT)

NYI - CBJ 7:3

Barzal štvorbodový pri výhre nad Columbusom

Adam Fantilli strelil dva góly a prihrával na gól dvojbodového Emila Bemstroma, ale jeho výkon vyšiel nazmar. S rovnakou bilanciou skončil Bo Horvat, Mathew Barzal dokonca zaznamenal dva góly a dve asistencie, aby Islanders zdolali Columbus 7:3. Cal Clutterbuck, Pierre Engvall a Kyle Palmieri sa tiež tešili z gólov, Semion Varlamov kryl 32 striel. Kým Islanders bodovali v štvrtom zápase po sebe a vyhrali z nich tretí, Blue Jackets prehrali posledné tri zápasy. Ten posledný opustil Kent Johnson s dvoma asistenciami a Spencer Martin s 29 zásahmi. Horvat ho prekonal dvakrát za 20 sekúnd a bodoval v piatom zápase po sebe. Naposledy rýchlejšie dva góly strelil z hráčov Islanders Alexej Jašin 25. marca 2003 – za 12 sekúnd. Fantilli bol trojbodový po prvýkrát v NHL.

Horvat skóroval dvakrát za 20 sekúnd:

Hviezdy duelu: 1. M. Barzal (NYI), 2. B. Horvat (NYI), 3. A. Fantilli (CBJ)

CHI - ANA 1:0

Mrázek vynuloval Ducks, Bedard vs. Carlsson

Petr Mrázek vyhral súboj českých brankárov, keď zneškodnil všetkých 37 striel, aby s 25. čistým kontom kariéry a prvým od 4. apríla 2021 položil základy futbalovej výhry Chicaga 1:0 nad Anaheimom. Lukáš Dostál čelil 25 strelám, z ktorých ho počas presilovky v druhej tretine prekonal Philipp Kurashev. Na gól mu prihrával Connor Bedard. Blackhawks si ukončili štvorzápasovú sériu prehier, Ducks prehrali 10. zápas z posledných 11. V zápase sa po prvýkrát stretli prví dvaja draftovaní hráči v tomto roku. Za kalifornský tím hral Leo Carlsson. Bedard zaznamenal v prvých 25 zápasoch 11 gólov a 10 asistencií. Len Denis Savard (20) a Jonathan Toews (23) dosiahli 10 gólov i 10 bodov v klubovej histórii rýchlejšie.

Hviezdy duelu: 1. P. Mrázek (CHI), 2. P. Kurashev (CHI), 3. C. Bedard (CHI)

VAN - MIN 2:0

DeSmith pomohol Canucks ukončiť série Wild

Casey DeSmith zneškodnil všetkých 26 striel, aby s prvým čistým kontom v sezóne a desiatym v kariére doviedol Vancouver k výhre 2:0 nad Minnesotou. Jeho náprotivok, Filip Gustavsson, čelil len 17 strelám, z ktorých ho prekonali Nils Hoglander a Teddy Blueger. Canucks ukončili štvorzápasovú sériu Wild, pričom ukončili aj šesťzápasovú sériu prehier vo vzájomných zápasoch. Nad svojím štvrtkovým súperom vyhrali po prvýkrát od 7. augusta 2020. Minnesota prehrala prvý zápas pod vedením trénera Johna Hynesa. Mats Zuccarello prišiel o desaťzápasovú bodovú sériu.

Hviezdy duelu: 1. C. DeSmith (VAN), 2. C. Garland (VAN), 3. N. Hoglander (VAN)