16. 04.
17. 04.
«

Pospíšil bol pri úspešnom obrate, súboj Černáka so Slafkovským rozhodli nájazdy

V sobotu sa v NHL odohralo 13 zápasov, v ktorých sa predstavili aj štyria Slováci. Dvaja si zahrali aj proti sebe.

TBL - MTL 4:3 SN

Hedman rozhodol o výhre nad Canadiens, Černák sa bil, do šarvátky sa zapojil aj Slafkovský

Victor Hedman premenil rozhodujúci samostatný nájazd, aby rozhodol o výhre Tampy 4:3 nad Montrealom. Lightnind v zápase dvakrát prehrávali, raz dokonca o dva góly. Prvú stratu zmazali Brayden Point a Anthony Cirelli, druhú Tyler Motte. Predísť tretej prehre v sérii pomohol aj Andrej Vasilevskij s 28 zákrokmi. V nájazdoch chytil aj pokus Juraj Slafkovského. Joel Armia, Jake Evans a Josh Anderson strelili góly kanadského tímu, ktorý prehral deviaty zápas z posledných 11. Cayden Primeau urobil 27 zákrokov. Slováci nebodovali. Erik Černák odohral niečo cez 18 minút aj so ziskom dvoch plusových bodov, bloku, štyroch bodyčekov a siedmich trestných minút. Tie dostal za hrubosť a bitku s Arberom Xhekajom. Incident vyeskaloval do hromadnej šarvátky, do ktorej sa zapojil aj Slafkovský. Ten však trest nedostal. Na ľade strávil skoro 21 minút a pripísal si dva mínusové body, dve strely, jeden blok a tri bodyčeky. Odohral svoj 100. zápas v NHL.

Samostatné nájazdy:

Hviezdy duelu: 1. T. Motte (TBL), 2. C. Caufield (MTL), 3. A. Cirelli (TBL)

CGY - PIT 4:3

Šarangovič rozhodol v poslednej minúte o výhre nad Penguins

Jegor Šarangovič strelil svoj druhý gól v zápase v 50 sekúnd pred koncom tretej tretiny, aby zavŕšil obrat a rozhodol o výhre Calgary 4:3 nad Pittsburghom. Flames vyhrali piaty zápas po sebe aj vďaka gólom Nazema Kadriho a Blakea Colemana. Mikael Backlund dvakrát asistoval a Jacob Markström predviedol 27 zákrokov. Prekonali ho debutový strelec Jonathan Gruden , Lars Eller a Jeff Carter, po ktorého góle viedli Penguins 3:1. Nakoniec prehrali druhý zápas po sebe. Tristan Jarry v ňom urobil 16 zákrokov. Slovenský útočník Martin Pospíšil bol vylúčený za nedovolené bránenie v hre. Na ľade strávil 12 minút a 17 sekúnd, počas ktorých zaznamenal aj strelu a osem bodyčekov.

Jonathan Gruden a jeho prvý gól v NHL:

Krásny gól Nazema Kadriho:

Hviezdy duelu: 1. J. Šarangovič (CGY), 2. M. Backlund (CGY), 3. B. Coleman (CGY)

SEA - EDM 1:2

Skinner a Draisaitl doviedli Oilers k ďalšej výhre nad Kraken

Stuart Skinner predviedol 24 zákrokov, aby pomohol Edmontonu k výhre 2:1 nad Seattlom. K šiestej výhre vo vzájomných zápasoch v sérii viedli aj góly dvojbodového Leona Draisaitla a Bretta Kulaka. Eeli Tolvanen zdramatizoval duel v tretej tretine, ale Kraken stav už nevyrovnali. Philipp Grubauer opustil duel s 22 zákrokmi. Slovenský útočník Tomáš Tatar nebodoval v deviatom zápase po sebe. Na ľade strávil niečo cez 11 minút a prezentoval sa jednou strelou na bránu a jedným bodyčekom. Oba tímy vstupovali do duelu s výhrami z predošlých dvoch duelov. Connor McDavid zaznamenal asistenciu, aby bodoval v 10. zápase po sebe.

Draisaitl strelil po prihrávke McDavida 30. gól v sezóne:

Hviezdy duelu: 1. S. Skinner (EDM), 2. L. Draisaitl (EDM), 3. P. Grubauer (SEA)

CAR - WPG 3:5

Winnipeg otočil v tretej tretine zápas proti Hurricanes

Winnipeg prehrával po druhej tretine 0:3, ale v tretej dvadsaťminútovke strelil päť gólov po sebe, aby zdolal Carolinu 5:3. Kyle Connor, Nino Niederreter a Mark Scheifele zmazali stratu, Sean Monahan strelil víťazný gól predtým, ako Niederreiter ešte pridal poistku do prázdnej brány. Josh Morrissey nazbieral tri asistencie a Connor Hellebuyck urobil 32 zákrokov. Martin Nečas, Teuvo Teräväinen a dvojbodový Sebastian Aho strelili góly Hurricanes, Andrej Svečnikov dvakrát asistoval. Piotr Kočetkov kryl 27 z 31 striel. Kým Jets vyhrali ôsmy zápas z posledných desať, Carolina prišla o trojzápasovp bodovú sériu (2-0-1).

Kočetkov daroval gól Monahanovi:

Hviezdy duelu: 1. N. Niederreiter (WPG), 2. S. Monahan (WPG), 3. S. Aho (CAR)

NYI - BOS 5:1

Palmieri zažiaril pri výhre nad Bruins

Kyle Palmieri strelil v prvej tretine čistý hetrik a potom pridal asistenciu, aby doviedol Islanders k výhre 5:1 nad Bostonom, ktorý prišiel o sedemzápasovú bodovú sériu (3-0-4). Newyorský tím vyhral tretí zápas po sebe a ukončil šesťzápasové sériu prehier vo vzájomných súbojoch aj vďaka 22 zákrokom iľju Sorokina a gólom Andersa Leeho a Brocka Nelsona. Lee pridal aj asistenciu, po dve si pripísali Bo Horvat a Jean-Gabriel Pageau. O čestný úspech Bruins sa postaral Marc McLaughlin, zatiaľ čo Linus Ullmark urobil 21 zákrokov. Pavel Zacha utrpel v prvej tretine zranenie. Duel nedohral ani domáci Matt Martin. Palmieri strelil svoj tretí hetrik v kariére a prvý od 30. októbra 2019.

Palmieri strelil svoj tretí hetrik v NHL:

Hviezdy duelu: 1. K. Palmieri (NYI), 2. A. Lee (NYI), 3. I. Sorokin (NYI)

NSH - COL 5:1

Glass pomohol prvým hetrikom k natiahnutiu víťaznej série Predators

Cody Glass dosiahol svoj prvý hetrik v NHL, aby pomohol Nashvillu natiahnuť víťaznú sériu na osem zápasov triumfom 5:1 nad Coloradom. Tommy Novak zaznamenal gól a asistenciu, skóroval aj Ryan O’Reilly a dvakrát asistoval Ryan McDonagh. Juuse Saros položil základy výhry 25 zákrokmi. Recept na neho našiel len Nathan MacKinnon, ktorý bodoval v deviatom zápase po sebe. Alexandar Georgiev inkasoval štyri góly z 34 striel – Glass svoj hetrik spečatil gólom do prázdnej brány. Predators ťahali v minulosti len jednu dlhšiu víťaznú sériu – desaťzápasovú v ročníku 2017/18.

Cody Glass a jeho prvý hetrik v NHL:

Hviezdy duelu: 1. C. Glass (NSH), 2. T. Novak (NSH), 3. J. Saros (NSH)

BUF - VGK 7:2

Cozens strelil dva góly v oslabení pri výhre nad Vegas

Jeff Skinner a Owen Power zaznamenali po góle a dvoch asistenciách pri výhre Buffala 7:2 nad Vegas. Dylan Cozens strelil dva góly v oslabeniach, po góle pridali aj Zemgus Girgensons, Kyle Okposo a dvojbodový Casey Mittelstadt. Eric Robinson dvakrát asistoval a Ukko-Pekka Luukkonen kryl 22 striel. Kým Sabres vyhrali piaty zápas z posledných šiestich, Golden Knights prehrali siedmy z posledných deviatich. O ich góly sa v druhej tretine postarali Brendan Brisson a William Karlsson, ktorí zmazali dvojgólovú stratu. Pri oboch góloch asistoval Paul Cotter. Logan Thompson opustil duel s 28 zásahmi. Buffalo stráca stále až 10 bodov na druhú divokú kartu Východnej konferencie. Cozens je ôsmym hráčom v klubovej histórii s viac ako jediným gólom v oslabení v jednom zápase. Naposledy to dokázal Brandon Montour 31. marca 2021.

Hviezdy duelu: 1. D. Cozens (BUF), 2. J. Skinner (BUF), 3. U. Luukkonen (BUF)

DET - FLA 0:4

Bobrovskij opäť s nulou v Detroite, Montour trojbodový

Sergej Bobrovskij zneškodnil 21 striel, aby vychytal svoje druhé čisté konto v Detroite v tejto sezóne. S celkovou štvrtou nulou v ročníku a 42. v kariére pomohol Floride k výhre 4:0, ktorou si natiahla víťaznú sériu na štyri zápasy. Obranca Brandon Montour zaznamenal gól a dve asistencie, Evan Rodrigues gól a asistenciu. K desiatej výhre z posledných 11 zápasov pomohli gólmi aj Sam Reinhart a Carter Verhaeghe, dvakrát asistoval Anton Lundell. Domáci Alex Lyon urobil 33 zákrokov a Patrick Kane prišiel o bodovú sériu, ktorá skončila po desiatich dueloch. Bobrovskij po siedmy raz v kariére pokoril métu 30 výhier v sezóne. Z aktívnych brankárov to dokázal už len Marc-Andre Fleury (9).

Hviezdy duelu: 1. B. Montour (FLA), 2. E. Rodrigues (FLA), 3. S. Bobrovskij (FLA)

PHI - OTT 4:2

Foerster dvojgólový pri výhre nad Senators

Tyson Foerster strelil dva góly v poslednej minúte druhej tretiny, aby rozhodol o výhre Philadelphie 4:2 nad Ottawou, ktorá prehrala štvrtý zápas po sebe. Do čierneho sa trafil aj Joel Farabee, do prázdnej brány Cam York. K druhej výhre z posledných troch stretnutí pomohol aj Felix Sandström s 24 zákrokmi. Pri jeho prvom štarte v sezóne ho prekonali Vladimir Tarasenko a Thomas Chabot. Mads Sogaard zastavil 36 z 39 striel. Senators hrali bez zraneného kapitána Bradyho Tkachuka. Foerster druhý gól strelil z trestného strieľania. V nich majú Flyers v tejto sezóne bilanciu 5-0. S piatimi premenenými trestnými strieľaniami vytvorili nový rekord NHL. Predošlý zdieľali so štyrmi Stars (2013/14), Hurricanes (2005/06), Wild (2003/04) a Canucks (1997/98).

Foerster strelil svoj druhý gól z trestného strieľania:

Hviezdy duelu: 1. T. Foerster (PHI), 2. N. Seeler (PHI), 3. F. Sandström (PHI)

TOR - NYR 4:3 SN

Domi rozhodol v nájazdoch o výhre nad Rangers

Iľja Samsonov urobil 32 zákrokov, vrátane piatich v predĺžení, aby položil základy výhry Toronta 4:3 nad Rangers. O osude zápasu rozhodol v nájazdoch Max Domi. Mitchell Marner, William Nylander a John Tavares skórovali v normálnom hracom čase, aby Maple Leafs vyhrali desiaty zápas z posledných 11. Nylander bodoval v desiatom zápase po sebe. Vincent Trocheck strelil dva góly New Yorku, ktorý prehral druhý zápas z posledných troch. Asistoval mu pri nich Alexis Lafreniere, ktorý strelil zvyšný gól. Igor Šesťorkin opustil duel s 31 zákrokmi. Duel pre zranenie po bodyčeku Matta Rempeho nedohral Iľja Ľubuškin, ktorý debutoval v drese Toronta.

Hviezdy duelu: 1. M. Domi (TOR), 2. V. Trocheck (NYR), 3. J. Tavares (TOR)

CHI - CBJ 2:5

Sillinger pomohol natiahnuť Chicagu sériu prehier

Cole Sillinger skóroval v treťom zápase po sebe, ale tentoraz pomohol k výhre Columbusu 5:2 nad Chicagom. Do čierneho sa trafili aj Alexandre Texier, Boone Jenner a Mathieu Olivier, do prázdnej brány Johnny Gaudreau. Predísť tretej prehre v sérii pomohli aj Jack Roslovic a Zach Werenski s dvoma asistenciami, ako aj Elvis Merzlikins s 26 zákrokmi. Dvojbodoví Philipp Kurashev a Ryan Donato strelili góly Blackhawks, ktorí prehrali už šesť zápasov po sebe. Arvid Soderblom kapituloval štyrikrát z 30 striel. Sillinger sa stal tretím hráčom Blue Jackets, ktorý strelil 30 gólov pred 21. narodeninami. Dokázali to aj Rick Nash (58) a Pierre-Luc Dubois (47).

Hviezdy duelu: 1. Z. Werenski (CBJ), 2. P. Kurashev (CHI), 3. C. Sillinger (CBJ)

DAL - SJS 3:2 SN

Chrona robil, čo mohol, ale Sharks prehrali šiesty zápas po sebe

Jason Robertson vynútil nadstavený čas a Jamie Benn premenil rozhodujúci samostatný nájazd, aby Dallas zdolal San Jose 3:2 a vyhral druhý zápas po sebe. Benn zaznamenal aj asistenciu, skóroval aj Radek Faksa a Jake Oettinger urobil 21 zákrokov. Viac práce mal Magnus Chrona, ktorý vo svojom druhom štarte v NHL kryl 36 striel. Sharks dvakrát v zápase vyhrávali, keď skórovali William Eklund a Filip Zadina, ale nakoniec prehrali šiesty zápas po sebe. Na oba góly prihrával Luke Kunin.

Hviezdy duelu: 1. J. Oettinger (DAL), 2. M. Chrona (SJS), 3. J. Benn (DAL)

STL - MIN 3:1

St. Louis si ukončilo sériu prehier

Jordan Binnington urobil 21 zákrokov a Jake Neighbours strelil víťazný gól, aby St. Louis zdolalo Minnesotu 3:1 a ukončilo si trojzápasovú sériu prehier. Pre Neighboursa išlo o 20. gól v ročníku. Skórovali aj Alexej Toropčenko a dvojbodový Torey Krug, ktorý dal bodku za zápasom do prázdnej brány. Trojzápasovú sériu prehier teraz ťahajú Wild, o ktorých gól sa postaral Jon Merrill. Marc-Andre Fleury inkasoval dva góly z 26 striel. Binnington so 138 výhrami prekonal na treťom mieste historického poradia Blues Curtisa Josepha.

Hviezdy duelu: 1. J. Binnington (STL), 2. J. Neighbours (STL), 3. T. Krug (STL)