22. 05.
23. 05.
02:30info
«

Pospíšil napodobnil Tkachuka, bodovo vyrovnal Tatara. Ten opäť nehral. Hertl hrdinom

V nedeľu sa v NHL odohrali štyri zápasy a z dvoch možných Slovákov si nakoniec zahral len jeden. Presadil sa bodovo a prispel k výhre.

Kadri rozhodol o výhre nad Coyotes, bodoval aj Pospíšil

Martin Pospíšil bodoval v druhom zápase po sebe, keď tentoraz asistenciou prispel k výhre Calgary 6:5 nad Arizonou. Kľúčové boli dva góly Nazema Kadirho z tretej tretiny, ktorý najskôr vyrovnal stav na 5:5 a potom strelil víťazný gól. Skôr už pritom raz asistoval. Gól a asistenciu si pripísal Andrej Kuzmenko, po góle strelili Matt Coronato, Connor Zary a Jegor Šarangovič, dvakrát asistoval Rasmus Andersson. K tretej výhre z posledných štyroch zápasov pomohol aj Dustin Wolf s 30 zákrokmi. Dvakrát ho prekonal Dylan Guenther, raz Alex Kerfoot, Matias Macceli a Josh Doan. Connor Ingram kryl 25 striel. Pospíšil ho ohrozil štyrikrát, ako druhý najaktívnejší strelec tímu po Mackenziem Weegarovi. Celý duel však viedol so šiestimi bodyčekmi a pripísal si aj plusový bod a menší trest za hákovanie. Pospíšil tak už pokoril métu 100 trestných minút, čo naposledy z hráčov Flames dokázal Matthew Tkachuk v ročníku 2016/17. S 23 bodmi sa zároveň bodovo vyrovnal Tomášovi Tatarovi, ktorého pre nižší počet odohraných duelov nahradil na druhom mieste slovenského bodovania.

Pospíšil a jeho 23. bod v sezóne:

Hviezdy duelu: 1. N. Kadri (CGY), 2. R. Andersson (CGY), 3. C. Keller (ARI)

STL - SEA 4:1

Kyrou prelomil nerozhodný stav, Tatar sledoval prehru svojich spoluhráčov

Tomáš Tatar v sobotu asistoval, ale v nedeľu sa nedostal do základnej zostavy v ôsmom zápase z posledných desiatich. Ako divák sledoval prehru Seattlu 1:4 so St. Louis. Jared McCann síce otvoril skóre stretnutia, ale Kasperi Kapanen ho ešte do prvej prestávky vyrovnal a v tretej tretine skórovali Jordan Kyrou, Brayden Schenn a do prázdnej brány Nathan Walker, ktorý si pripísal aj asistenciu. Joel Hofer pomohol k tretej výhre z posledných štyroch duelov 19 zákrokmi. Kraken prehrali tretí zápas po sebe. Joey Daccord v ňom kryl 24 z 27 striel.

Hviezdy duelu: 1. J. Kyrou (STL), 2. J. Hofer (STL), 3. B. Schenn (STL)

VGK - COL 4:3 PP

Hertl rozhodol v predĺžení o výhre nad Avalanche

Tomáš Hertl skóroval v druhej minúte predĺženia, aby Vegas zdolalo Colorado 4:3 a vyhralo druhý zápas po sebe po trojzápasovej sérii prehier. Do tretej tretiny pritom úradujúci šampión vstupoval s trojgólovým mankom. Stav vyrovnali Ivan Barbašov a dvoma gólmi po sebe William Karlsson. Adin Hill čelil 24 strelám, z ktorých ho pokorili Ross Colton, dvojbodový Cale Makar a Mikko Rantanen. Alexander Georgiev opustil duel s 26 zásahmi. Avalanche prehrali štvrtý zápas z posledných piatich. V NHL sme v tejto sezóne videli 26 zápasov s víťazom, ktorý prehrával o tri góly. Viackrát sa to stalo len v ročníku 1989/90 – 30-krát. Karlsson je druhým hráčom Golden Knights s viac ako jednou 30-gólovou sezónou. Prvým bol Jonathan Marchessault.

Predĺženie:

Hviezdy duelu: 1. T. Hertl (VGK), 2. W. Karlsson (VGK), 3. I. Barbašov (VGK)

CHI - CAR 2:4

Jarvis rozhodol o výhre nad Blackhawks, skóroval aj Nazar

Seth Jarvis strelil vyrovnávajúci gól s prispením obrancu Del Mastra a o desať minút neskôr pridal víťazný gól, aby Carolina zdolala Chicago 4:2 a natiahla si víťaznú sériu na päť zápasov. Do čierneho sa trafil aj Jordan Staal, do prázdnej brány Sebastian Aho. Andrej Svečnikov dvakrát asistoval a Piotr Kočetkov urobil 14 zákrokov. Prekonali ho Andreas Athanasiou a Frank Nazar, ktorý otvoril skóre svojho prvého zápasu v NHL. Petr Mrázek inkasoval tri góly z 33 striel a Blackhawks prehrali štvrtý zápas po sebe. Hurricanes aktuálne strácajú bod na Rangers na čele Metropolitnej divízie. Oba tímy odohrajú v základnej časti už len jeden zápas.

Hviezdy duelu: 1. S. Jarvis (CAR), 2. A. Svečnikov (CAR), 3. F. Nazar (CHI)