Účet používateľaVyhľadávanie
Menu
Vyhľadávanie Zavrieť SlovakNHL.sk
»
Finále SC
  Florida 3
  Edmonton 2
21. 06.
kurzy
02:00info
EDM
FLA
NHL live
«

Správy z NHL

Carolina čelí ťažkým rozhodnutiam. Ostatné tímy by mali byť v strehu

Tím Carolina Hurricanes je už niekoľko rokov každoročným adeptom na Stanleyho pohár, ktorý nakoniec nenaplní očakávania. To mnohých po vypadnutí v druhom kole tohtoročného play-off vedie k otázke, či počas tohto leta nedôjde v tíme k veľkým zmenám.

Luke DeCock z The News & Observer verí, že tieto zmeny prichádzajú, pričom tvrdí, že by sa nemuseli týkať len niekoľkých potenciálnych neobmedzených voľných hráčov, ale aj hlavného trénera.

Bez zmluvy pre budúcu sezónu sú okrem kormidelníka Roda Brind’Amoura aj potenciálni neobmedzení voľní hráči Jake Guentzel, Teuvo Teräväinen, Jordan Martinook, Stefan Noesen, Brady Skjei, Brett Pesce, Tony DeAngelo a Jalen Chatfield.

Mark Lazerus z The Athletic predpovedá, že Hurricanes čaká búrlivá budúcnosť. Verí, že či už Brind’Amour na lavičke zostane alebo nie, dôjde k zmenám v zostave. Medzi možné priority generálneho manažéra Dona Waddella pritom zaradil nájdenie novej brankárskej jednotky, predĺženie zmluvy s Guentzelom a nájdenie ďalšieho špičkového útočníka.

Článok pokračuje pod reklamou

Aj Kristen Shiltonová z ESPN si myslí, že by prioritou by malo byť udržanie Guentzela a tiež verí, že by sa mal nájsť nový brankár číslo jeden.

Podľa Adama Proteaua z The Hockey News by v strehu mali byť aj iné tímy NHL, pretože k dispozícii môže byť niekoľko kvalitných hráčov. Za adepta na odchod označil napríklad Pesceho, ktorý patrí do skupiny večne žiadaných pravorukých obrancov.

Waddell by pritom mohol zvážiť aj výmeny potenciálnych obmedzených voľných hráčov, medzi ktorých patria aj Martin Nečas, Jack Drury či Seth Jarvis. Teraz má síce dostatok flexibility v platovom rozpočte, ale už len podpisy Guentzela a Teräväinena by z nej významnej ubrali.

Niekoľko tímov NHL stále nemá hlavného trénera, takže bude sledovaná aj budúcnosť Brind’Amoura.

Podľa Proteaua by však pri potenciálnom omladzovaní tímu mohli byť v hre aj výmeny hráčov, ako sú tridsiatnici Jevgenij Kuznecov, Jesper Fast, Dmitrij Orlov či Brent Burns, hoci s výnimkou Orlova majú všetci klauzuly o nevymeniteľnosti. Pod zmluvami sú aj brankári Frederik Andersen a Piotr Kočetkov, ktorí by sa mohli vrátiť i byť vymenení, ak sa tím rozhodne byť agresívnejší.

„Hurricanes nevyhrali zápas konferenčného finále od roku 2006, kedy vyhrali celé play-off. Vzhľadom na kvalitu zostavy to musí byť pre ich fanúšikov frustrujúce. Posledné sklamanie bude rezonovať celé leto a aj v budúce sezóne. Pre Carolinu je tu aspoň viacero možností, ktoré by mala zvážiť pri reštarte a opätovnej snahe získať titul. Nikto ich nebude viniť za veľké zmeny, pretože nie je uspokojivé byť len hrozbou v základnej časti,“ poznamenal Proteau.Krátke správy
Najnovšie články
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk

Prečítajte si na SlovakFitness.sk

SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2024 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies