Účet používateľaVyhľadávanie
Menu
Vyhľadávanie Zavrieť SlovakNHL.sk
»
Finále SC
  Florida 2
  Edmonton 0
13. 06.
kurzy
02:00info
EDM
FLA
NHL live
15. 06.
kurzy
02:00info
EDM
FLA
NHL live
«

Správy z NHL

Nikto z draftu nie je k Slafkovskému blízko, znie zo zámoria. Zopakujú Habs scenár z roka 2022?


Nemec, Slafkovský a Mešár na drafte (foto: X/NHL PR)

David St. Jean z All Habs priznáva, že generálny manažér Montrealu Kent Hughes urobil správne rozhodnutie, keď v roku 2022 vybral z prvého miesta Juraja Slafkovského. Mohol by úspešný scenár z daného roka zopakovať aj na tohtoročnom drafte?

„Mnoho fanúšikov bolo skeptických, vrátane mňa, ale organizácia vždy v Slafkovského verila a mala pravdu. Vždy hovorili, že bol tým najlepším hráčom pre budúcnosť. Hoci to sú len dva roky, je jasné, že nikto z daného draftového roka nie je ani len blízko k Slafkovskému, pokiaľ ide o fyzičku a obojsmerný talent,“ poznamenal St. Jean.

St. Jean pripomína, že Canadiens pred dvoma rokmi draftovali aj kamaráta Slafkovského, útočníka Filipa Mešára. A tento scenár by sa podľa zámorského autora mohol opakovať aj v tomto roku, čo naznačujú aj správy od Anthonyho Martineaua, ktorý pokrýval predraftové testovanie nádejí v Buffale.

„Andrew Basha tu v Buffale absolvoval pohovor s Habs. Kent Hughes a Jeff Gorton prišli na to stretnutie, čo nerobili pri všetkých nádejach. Skauti Habs sa tiež stretli v tomto roku s Andrewom osobne,“ poznamenal Martineau.

Očakáva sa, že by Canadiens mohli z piateho miesta draftovať Caydena Lindstroma. Následne by z 26. pozície, ktorú získali od Winnipegu, mohli draftovať práva Bashu, ktorý je kamarátom a spoluhráčom Lindstroma z Medicine Hat.

Basha, ktorý svoj štýl hry prirovnáva ku Kyleovi Connorovi či Jordanovi Kyrouovi, má odkaz pre tých, čo by neverili Lindstromovi: „Je to zviera. Úprimne, je už na NHL pripravený. Je to tiež úžasný chlapec.“
Neprehliadnite
Krátke správy
Najnovšie články
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk

Prečítajte si na SlovakFitness.sk

SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2024 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies