Účet používateľaVyhľadávanie
Menu
Vyhľadávanie Zavrieť SlovakNHL.sk

Slováci v NHL

Honzek stavebným blokom úspechu? Keď je zdravý, ukazuje, prečo si ho Flames cenia


Samuel Honzek (foto: X/Calgary Flames)

Zámorský odborník Tony Ferrari z magazínu The Hockey News verí, že tím Calgary Flames už našiel svoje stavebné bloky potrebné pre úspech. Patriť by medzi ne mal aj slovenský útočník Samuel Honzek, ktorého zaradil medzi silné stránky klubovej zásobárne talentu.

„Flames prešli od zásobárne talentu s nikým na vzostupe k slušnej skupine hráčov, ktorí môžu zohrať svoju úlohu v zostave tímu,“ poznamenal Ferrari.

„Majú excelentných krídelníkov, ako sú Honzek, Coronato a Basha. Ich obranná skupina sa tiež veľmi zlepšila s Parekhom, Brzustewiczom a Grušnikovom, ktorí do nej prišli počas posledných šiestich mesiacov. Teraz majú hĺbku všade, čo je pre nich obrovská vec.“

Honzek skončil v hierarchii nádejí na prvom mieste medzi ľavými krídelníkmi. Nasledovali ho Andrew Basha, William Stromgren, Lucas Ciona, Aydar Suniev a Rory Kerins.

„Zranenia limitovali Honzeka v tejto sezóne, ale keď bol plne uzdravený, tak presne ukázal, prečo si ho Calgary cenilo. Vysoký pivot je silný na puku, využíva svoj dosah a silu, aby ho chránil. Vždy sa snaží dostať puk do stredu ľadu prihrávkou alebo korčuľovaním, vďaka čomu sa na ľade dostáva do množstva vysoko nebezpečných pokusov,“ skonštatoval Ferrari.

Slabinou Flames je podľa odborníka to, že im medzi nádejnými útočníkmi chýba vyložená hviezda. Chýba im vpredu hráč, okolo ktorého by mohli stavať budúce mužstvo. V obrane dúfajú, že takým hráčom bude Parekh a pravdepodobne sa podobného hráča pokúsia získať pre bránkovisko na budúcom drafte.
Neprehliadnite
Krátke správy
Najnovšie články
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk

Prečítajte si na SlovakFitness.sk

SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2024 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies