Menu
Účet používateľa Vyhľadávanie
Vyhľadávanie Zavrieť SlovakNHL.sk
»
22. 02.
kurzy
19:00info
PHI
EDM
21:00info
PIT
WSH
18:30info
DET
MIN
NHL live
23:30info
BUF
NYR
00:00info
FLA
SEA
00:00info
NJD
DAL
00:00info
NSH
COL
NHL live
01:00info
BOS
ANA
01:00info
TOR
CAR
01:00info
OTT
MTL
01:00info
CBJ
CHI
01:00info
STL
WPG
03:00info
LAK
UTA
NHL live
04:00info
VGK
VAN
23. 02.
kurzy
19:00info
WSH
EDM
NHL live
21:30info
PIT
NYR
NHL live
00:00info
DET
ANA
00:00info
TBL
SEA
NHL live
00:00info
STL
COL
00:00info
NSH
NJD
01:00info
CHI
TOR
01:30info
NYI
DAL
02:00info
CGY
SJS
02:00info
UTA
VAN
«

Slováci v NHL

Rebríček známeho experta pod Tatrami nenadchne: Jediný Slovák a mimo prvé dve kolá

Jozef Struhár  
24.01.2025

Svoj rebríček najväčších nádejí pred tohtoročným vstupným draftom v NHL vydal už aj Bob McKenzie z televízie TSN. Zaradil do neho len jedno slovenské meno.

Steven Ellis z Daily Faceoff nedávno zaradil do prvých dvoch kôl draftu dvoch Slovákov – na 52. mieste figuroval útočník Tomáš Pobežal, na 60. pozícii obranca Luka Radivojevič.

Títo dvaja však McKenzieho až tak nezaujali a nezaradil ich medzi top 80 nádejí ani medzi mená, ktoré stoja za zmienku.

Zo Slovákov si najviac cení útočníka fínskej Tappary Jána Chovana, ktorého umiestnil na 75. miesto reprezentujúce umiestnenie v treťom kole draftu.

Článok pokračuje pod reklamou

Osemnásťročný bratislavský rodák bol aj najvyššie umiestneným Slovákom v európskom rebríčku Centrálnej skautingovej agentúry po MS juniorov, v ktorom obsadil 12. miesto.

V McKenzieho rebríčku je na prvom mieste kanadský obranca Matthew Schaefer, ktorý si v ostatných mesiacoch zvýšil svoje šance na post draftovej jednotky po tom, čo za ňu bol pred sezónou považovaný najmä americký center James Hagens. Ten je u experta TSN druhý.

V prvej desiatke sú postupne aj Michael Misa, Porter Martone, Anton Frondell, Caleb Desnoyers, Roger McQueen, Victor Eklund, Jake O’Brien a Jackson Smith. Všetci až ja obrancu Smitha sú útočníkmi.


Prečítajte si na SlovakFitness.sk:
Neprehliadnite
Krátke správy
Najnovšie články
Gajana preskočila minimálne pätica z jeho draftu, vrátane Čecha: Toto je top 20 brankárskych nádejí NHL Kanaďania a Američania sú pred dneškom nabudení: Vždy je to najväčšia rivalita Mešárovi sa nedarí: Takto zle ako teraz na tom ešte nebol. Z nováčikov tímu je posledný Kedy prekoná Alex Ovečkin gólový rekord Waynea Gretzkého? Top 25 kandidátov na výmenu: Aj dvaja hráči Montrealu, na čele Nelson Najproduktívnejší Kraken púta pozornosť na prestupom trhuNečakaná výmena? Canadiens a Maple Leafs sa spájajú s výmenou centra Do zostavy Kanady vstúpili noví hráči, vznikol zaujímavý útok. Otáznik visí ešte nad Makarom Fíni menia brankára pred dôležitým zápasom proti Švédsku Top zápas sezóny: Molnár žiaril! Presadil sa aj Chromiak + videoNemec späť v akcii, nedopadlo to ideálne. Hlavaj si opäť zachytalMišiak skóroval, Urban kryl takmer každú strelu. Ďalší slovenský brankár debutoval + videoJellúš rozhodol o výhre, Latkóczy neoslávil nomináciu víťazne + videoDallas predĺžil zmluvu so Samom SteelomSýkora si vyslúžil v zámorí pochvalu. Už len kúsok ho delí od osobného rekordu Slafkovského by mimo top útoku držal ďalší expert. Ako si počína v porovnaní aktívnych jednotiek?Veľký úspech Latkóczyho: Je nominovaný na Cenu Mikea Richtera!Dvorský strelil pekný gól, ale jeho tímu nestačilo ani vedenie 4:1! + videoTurnaj 4 krajín je pôda pre experimenty: McDavid je za dlhšie predĺženie, MacKinnon má iný názor Cooper: Crosby sa zapíše do dejín ako najlepší hráč histórie kanadskej reprezentácie Zobraziť viacArchív článkov
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk

Prečítajte si na SlovakFitness.sk

SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2025 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies