Správy z NHL
Olé, Olé, Olé, Olé: Montreal je na postupovej pozícii. Pomohli aj Flames
Fanúšikovia tímu Montreal Canadiens sú vo vytržení a dali to jasne najavo skandovaním „Olé, olé, olé, olé“ po tom, čo ich milovaný tím urobil ďalší významný krok v ceste za návratom do bojov o Stanleyho pohár.
„Habs“ v utorok vyhrali dôležitý zápas proti Ottawe 6:3 aj napriek tomu, že z prvej formácie sa tentoraz presadil len kapitán Nick Suzuki. Svoju noc mal Christian Dvorak, ktorý strelil gól a pridal tri asistencie. Dôležitejšie však boli dva body, ktoré získali Canadiens.
Tie ich nakoniec posunuli na postupovú druhú divokú kartu vo Východnej konferencii, keď im pomohlo Calgary Martina Pospišíla. To totiž zdolalo Rangers 2:1, aby newyorský klub prišiel o jednobodový náskok a aktuálne mal jednobodovú stratu na play-off. Canadiens majú však stále dva zápasy k dobru!
Montreal bol v predošlých troch sezónach zakaždým na poslednom mieste Atlantickej divízie. Teraz má bilanciu 33-27-7 a v posledných 11 zápasoch získal 18 bodov z možných 22. Najbližšie ho bude čakať zápas proti Islanders – vo štvrtok.
MONTREAL WANTS PLAYOFF HOCKEY! pic.twitter.com/Jn4f7VsQsK
— TSN (@TSN_Sports) March 19, 2025
Prečítajte si na SlovakFitness.sk: