25. 04.
26. 04.
«

Chára skóroval, Budaj prehral

V ôsmych nočných zápasoch sa predstavilo deväť slovenských hokejistov. Do kanadského bodovania sa zapísali štyria. V bráne Colorada dostal opäť prednosť Peter Budaj, ktorý nevychytal víťazný zápas.

Zdeno CháraNew Jersey Devils privítalo na svojom ľade favorita na zisk Stanley Cupu Ottawu. Od 25. minúty Senators vyhrávali gólom Heatleyho 1:0. V zápase sa predstavili aj slovenskí obrancovia Senators. Andrej Meszároš bodoval, keď si na svojo konto pripísal asistenciu. Meszároš v 34. minúte prihrával na druhý gól Ottawy. Za stavu 3:0 hrala Ottawa v poslednej minúte zápasu presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú využil Zdeno Chára. Chára strelil svoj štrnásty gól v sezóne, ktorým uzavrel skóre stretnutia. Ottawa porazila New Jersey 4:0. Chára odohral zhruba 25 minút a do štatistík si pripísal aj jeden plusový bod.

V stretnutí Minnesoty s Calgary sa do kanadského bodovania zapísal Marián Gáborík. Slovenský útočník si svoje konto vylepšil o jeden bod za asistenciu, keď v 38. minút prihrával na prvý gól Wild. Minnesota zápas prehrala a play off sa pre tento tím zdá byť nedostupné. Calgary si z Minnesoty odviezlo víťazstvo 3:2.

Do kanadského bodovania sa zapísal aj slovenský obranca Columbusu Radoslav Suchý. V stretnutí, v ktorom na domácom ľade privítal Columbus Anaheim, zaznamenal jeden bod za asistenciu. V 14. minúte prihrával na druhý gól svojho tímu. Columbus napriek vedeniu 3:1 zápas stratil a Anaheim sa mohol tešiť z víťazstva 4:3.

V noci sa v bráne nedarilo slovenskému brankárovi Petrovi Budajovi, ktorý inkasoval z hokejok hráčov San Jose šesť gólov a nepomohol tak Coloradu vyhrať zápas so Sharks. San Jose porazilo Colorado 6:5, Budaj si na svoje konto pripísal 27 úspešných zákrokov. Za stavu 5:6 bol v poslednej minúte z brány odvolaný, ale hráči Avalanche hru bez brankára nevyužili. San Jose vyhralo s Coloradom 6:5.

NHL Ice:
Lecavalier zaznamenal v nočnom stretnutí asistenciu a predĺžil tak svoju bodovú šnúru na sedem zápasov. ... Shawn Bates odohral 400. zápas v NHL. ... Karlis Skrastins hrá s najdlhšou sériou zápasov bez prestávky. Odohral 419 zápasov a naposledy chýbal 21. 2. 2000.