23. 04.
24. 04.
«

Budaj vychytal 2. čisté konto a stal sa hviezdou dňa

V siedmych nočných zápasoch sa na ľadoch NHL predstavilo desať slovenských hokejistov. Do kanadského bodovania sa zapísali piati, Peter Budaj vychytal svoj druhý shutout v kariére.

V stretnutí Floridy s Tampou Bay sa opäť darilo Slovákom v drese Panthers. Juraj Kolník nazbieral v zápase dva body za gól a asistenciu. Najprv prihrával na úvodný gól zápasu a v 29. minúte strelil gól aj on sám. O jeden bod viac zaznamenal v stretnutí skúsenejší Jozef Stümpel, ktorý zaznamenal tri body za dva góly a asistenciu. Stümpel sa trafil do čierneho v 39. a 40. minúte. Zápas sa skončil nerozhodným výsledkom a nasledovalo predĺženie. V ňom sa podarilo rozhodnúť Jokinenovi, ktorému prihrával na gól Stümpel. Florida porazila Tampu Bay 6:5 po predĺžení, za druhú hviezdu bol po zápase vyhlásený slovenský center Jozef Stümpel.

Atlanta na svojom ľade vo Philips Arene privítala Buffalo Sabres. V zápase chýbal Marián Hossa, ktorý má syndrómy chrípky. V zápase ho bodovo nahradili ďalší dvaja slovenskí zástupcovia v tíme Ronald Petrovický a Peter Bondra. Petrovický prihrával na jeden gól a Bondra zaznamenal dva body za gól a asistenciu. Gól strelil v 20. minúte a potom prihrával na tretí gól Thrashers, ktorý strelil Kozlov. Atlanta strelila ešte dva góly a po záverečnej siréne sa mohla tešiť z víťazstva 5:0. Za tretiu hviezdu bol vyhlásený Peter Bondra.

Los Angeles na svojom ľade privítalo Colorado. V bráne Colorada stál Peter Budaj, ktorý nakoniec dostal prednosť pred avizovaným Kolesnikom. Trénerom sa tento ťah vyplatil, pretože si slovenský brankár udržal po druhýkrát v kariére čisté konto a pomohol tak svojmu tímu zdolať nevýrazné Los Angeles 5:0. Peter Budaj bol po zápase vyhlásený za druhú hviezdu duelu. Navyše bol o pár minút vyhlásený za prvú hviezdu dňa.

Do kanadského bodovania sa zapísal aj Richard Zedník. Slovenský útočník Montrealu pomohol svojmu tímu k víťazstvu nad hostiteľským tímom Capitals. Zedník si na svojo konto pripísal asistenciu v 30. minúte, keď prihrával na posledný gól Canadiens v stretnutí. Montreal porazil Washington 4:2.

NHL Ice:
Montador a Jackman strelil ich prvý gól v drese Floridy. Montador prišiel z Calgary a Jackman z Pittsburghu. ... Kariya má v posledných dvanástich zápasoch 15 bodov.