29. 03.
30. 03.
«

Slováci dnes iba prihrávali

V siedmych nočných zápasoch sa predstavilo osem slovenských hokejistov. Do kanadského bodovania sa zapísali traja. Každý z nich si na svoje konto pripísal bod za asistenciu.

Ottawa sa musela v zápase proti Buffalu zaobísť bez Zdena Cháru, ktorý má problémy s rukou. Jeho absencia sa však odzrkadlila aj na Meszárošov čase na ľade, ktorý presiahol hranicu 25 minút. Buffalo sa zachovalo ako veľmi dobrý hostiteľ a jednému zo svojich najväčší súperov v boji o Stanley Cup nerobilo veľké problémy. Ottawa sa dostala do vedenia už v 5. minúte, keď gól strieľal Alfredsson. Práve na tomto góle si bod za asistenciu pripísal slovenský branca Andrej Meszároš. Už v 7. minúte zvyšoval na 2:0 Vermette. Buffalu sa podarilo znížiť v strede zápasu – v 30. minúte. Ottawa však v 45. minúte opäť viedla o dva góly. Nakoniec sa hráči Senators mohli tešiť z víťazstva 3:1 nad Buffalom. Meszároš vystrelil na bránu trikrát a zaznamenal aj jeden plusový bod.

Meszároš nebol jediným slovenským obrancom, ktorý dokázal bodovať. Do kanadského bodovania sa zapísal aj obranca Columbusu Radoslav Suchý. Columbus na svojom ľade privítal Calgary. Pri prvom góle Blue Jackets si asistenciu pripísal na svoje konto aj Suchý. Na ľade strávil 19 minút a do štatistík si pripísal aj jeden plusový bod. Columbus vyhral nad Calgary 3:2.

V stretnutí Floridy s New York Rangers si do kanadského bodovania zapísal bod za asistenciu Jozef Stümpel. Slovenský útočník má zjavne formu, pretože v posledných desiatich zápasoch zaznamenal sedem gólov a osem asistencií. Stümpel strávil v zápase na ľade až 27 minút, čo bolo dnes zo Slovákov najviac. Jeho tímový spoluhráč Juraj Kolník vystrelil na bránu až šesťkrát, ale nebodoval. Florida zápas vyhrala 3:2 po samostatných nájazdoch. Víťazný zaznamenal Olli Jokinen.

NHL Ice:
Florida vyhrala iba tri zápasy z pätnástich, ktoré odohrala proti Rangers. ... Obranca Noah Welch z Pitsburghu debutoval v NHL a zaznamenal jednu asistenciu. ... Ottawa Senators si víťazstvom nad Buffalom zabezpečila play off. ... Obranca Filip Novak debutoval v drese Senators v NHL.