Zavrieť SlovakNHL.sk
16. 03.
 zápasy
 
DET
5
Highlighty 
PP
NJD
4
Highlighty 
 
NYR
1
Highlighty 
 
DAL
3
Highlighty 
 
COL
2
Highlighty 
17. 03.
kurzy
00:00
NYI
 
 
00:00
00:00
CAR
 
 
01:00
NSH
 
 
00:30
MIN
 
 
02:00
SJS
 
 
03:00
FLA
 
 
03:00
BUF
 
 
03:00
TBL
 
 
+

Slováci v NHL

Dvorský bude pod drobnohľadom: Bude hrať na olympiáde o viac než umiestnenie

Jozef Struhár  
11.02.2026

Tím St. Louis Blues vyslal na zimné olympijské hry päť svojich hráčov a podľa Andrewa Willisa si osobitnú pozornosť zaslúži trojica, v ktorej je aj slovenský útočník Dalibor Dvorský.

Dvorský sa podľa Willisa rýchlo zaradil medzi najzaujímavejších mladých útočníkov organizácie. Sezónu začal v AHL, no po povolaní do prvého tímu si miesto v NHL udržal. Draftová voľba z prvého kola v roku 2023 zaznamenala deväť gólov v 46 zápasoch, z toho päť v presilových hrách.

„Tieto čísla dobre zodpovedajú jeho preddraftovému profilu, ktorý vyzdvihoval jeho inštinkty v útočnom pásme a elitnú strelu,“ uviedol Willis.

Práve strela je zatiaľ jeho najväčšou zbraňou aj v NHL, obzvlášť pri početnej výhode. S pribúdajúcimi skúsenosťami proti elitnej konkurencii rastie jeho sebavedomie aj ofenzívne čítanie hry.

Článok pokračuje pod reklamou

„Na dvadsaťročného hráča je už samotné udržanie produkcie v NHL pri prispôsobovaní sa lige pôsobivé. Olympijská scéna predstavuje ďalší cenný krok v jeho rozvoji,“ pokračoval Willis.

„Dvorský bude korčuľovať za Slovensko, tím, ktorý má tradične menej hráčov z NHL v porovnaní s veľmocami ako Kanada, Spojené štáty alebo Švédsko. To často znamená, že mladšie hviezdy dostávajú väčšie úlohy, čo by sa mohlo premietnuť do výrazného času na ľade a ofenzívnej zodpovednosti pre Dvorského.“

Pre Dvorského nepôjde o prvú reprezentačnú skúsenosť. Slovenský dres si obliekol už sedemkrát na rôznych turnajoch. Zaujal najmä na svetovom šampionáte divízie 1A do 18 rokov v roku 2022, kde v piatich zápasoch strelil päť gólov a nazbieral 11 bodov.

„Tento dominantný výkon pomohol Slovensku získať zlatú medailu. Zároveň ukázal, že Dvorský dokáže pozdvihnúť svoju hru na veľkej scéne,“ myslí si Willis. „Olympiáda teraz poskytuje ďalšie meradlo. Súboj proti elitným medzinárodným talentom preverí jeho schopnosť tvoriť ofenzívu proti organizovaným defenzívnym systémom a skúseným profesionálnym hráčom. Možno rovnako dôležité je to, čo sa Dvorský môže z tejto skúsenosti naučiť.“

Willis vo svojom hodnotení vyzdvihol aj švédskeho obrancu Philipa Broberga a kanadského brankára Jordana Binningtona, ktorí by podľa neho mohli na olympijskom turnaji takisto výrazne zaujať.



Prečítajte si na SlovakFitness.sk: