Tím Carolina Hurricanes si poistil svoju brankársku istotu v tejto sezóne na ďalšie roky. Brandon Bussi podpísal v pondelok novú trojročnú zmluvu v hodnote 1,9 milióna americké dolára za sezónu.
Carolina získala Bussiho z waiver listiny od tímu Florida Panthers ešte v októbri a odvtedy sa postupne vyprofiloval na brankársku jednotku Hurricanes. Dvadsaťsedemročný gólman má v aktuálnej sezóne bilanciu 23-3-1 s 90,6% úspešnosťou zákrokov.
„Predtým, než sme ho priviedli do Raleigh, bol Brandon úspešný na každej úrovni – od USHL cez univerzitný hokej až po AHL. Keď túto sezónu dostal príležitosť na úrovni NHL, dokázal, že je víťaz aj tu. Sme nadšení, že bude aj v budúcnosti poskytovať tomuto tímu stabilnú prítomnosť v bránkovisku,“ vyhlásil generálny manažér Eric Tulsky.
Bussi nikdy nebol draftovaný a uplynulých päť sezón strávil v nižších súťažiach v organizácii tímu Boston Bruins. Hurricanes vstupovali do olympijskej prestávky s osembodovým náskokom na čele Metropolitnej divízie.
Prečítajte si na SlovakFitness.sk:
Pomôže vám HMB budovať svaly rýchlejšie?
Prospešné účinky mäty