Zavrieť SlovakNHL.sk
 
CAR
4
Highlighty 
PP
CAR
4
Highlighty 
P2
VGK
5
Highlighty 
 
VGK
3
Highlighty 
 
CAR
4
Highlighty 
Stanley Cup: Finále
  Carolina 3
  Vegas 2
14. 06.
kurzy
02:00
+
Sleduj a tipuj zápasy NHL a AHL naživo + získaj bonus »

Správy z NHL

Colorado rieši veľkú dilemu: Kto pôjde v ďalšom zápase do brány?

Jozef Struhár  
11.05.2026

Hlavný tréner tímu Colorado Avalanche Jared Bednar pripustil, že pred štvrtým zápasom série proti Minnesote môže dôjsť k zmene v bránkovisku.

Scott Wedgewood pri sobotňajšej prehre 1:5 nedochytal duel a v priebehu druhej tretiny ho nahradil Mackenzie Blackwood. Bednar po stretnutí priznal, že realizačný tím bude situáciu dôkladne analyzovať. Podľa Ryana S. Clarka z ESPN sa trénera pýtali, kto nastúpi v pondelok od úvodu zápasu.

„Budeme musieť urobiť rozhodnutie, ale rozhodnutie musíme robiť každý večer. Niektoré sú jednoduchšie ako iné. Myslel som si, že Blackwood bol dobrý... Takže áno, porozprávame sa o tom a rozhodneme sa,“ odvetil kormidelník.

Wedgewood inkasoval tri góly z dvanástich striel a z hry odišiel niečo vyše štyroch minút pred koncom druhej tretiny. V aktuálnom play-off pritom odchytal za Colorado všetky zápasy po tom, čo v základnej časti dosiahol bilanciu 31-6-6 a s priemerom 2,02 inkasovaného gólu na zápas patril medzi najlepších brankárov ligy.

Článok pokračuje pod reklamou

Po výbornom štarte vyraďovacej časti, keď počas štvorzápasovej série proti tímu Los Angeles Kings inkasoval iba päť gólov, však prišiel výrazný pokles formy. Už v prvom zápase série proti Minnesote inkasoval šesťkrát.

Tridsaťtriročný brankár má po troch dueloch série úspešnosť zákrokov iba 86 percent.

Blackwood po svojom príchode do zápasu zastavil 12 z 13 striel, pričom v tretej tretine predviedol osem úspešných zákrokov. Po zápase priznal, že náhradný brankár musí byť pripravený na všetko.

„Nikdy neviete, kedy môže brankár prísť do zápasu. Videl som zápasy, v ktorých padli góly z prvých troch striel a potom už nič po zvyšok večera. Nikdy naozaj neviete, ako sa to vyvinie. Snažíte sa byť pripravený, ak pôjdete do hry, urobiť maximum, pomôcť tímu a povzbudzovať toho druhého chlapíka,“ poznamenal.

Štvrtý zápas série je na programe v pondelok. Colorado vedie 2:1 na zápasy.



Prečítajte si na SlovakFitness.sk: