20. 04.
21. 04.
«

Handzuš v play-off končí, Lightning si vynútili siedmy zápas

Michal Handzuš a jeho Los Angeles sa rozlúčili s play-off po pondelkovej prehre 3:4. Z postupu sa tak teší San Jose. Hokejisti Tampy Bay vyhrali nad Pittsburghom 4:2 a vynútili si siedmy rozhodujúci zápas.

Tampa Bay – Pittsburgh 4:2 (stav série: 3-3)
Dwayne Roloson zastavil 27 striel, aby doviedol Tampu Bay k víťazstvu 4:2 nad Pittsburghom, ktorým si Lightning v štvrťfinálovej sérii Východnej konferencie vynútili siedmy zápas. Rozhodujúci duel sa odohrá v stredu v Pittsburghu, kde už Tampa Bay zaknihovala víťazstvo dvakrát v tomto play-off, vrátane víťazstva 8:2 v piatom zápase, v ktorom začala svoj návrat zo stavu 1:3 na zápasy. V pondelok sa bodovo najviac darilo Steveovi Downiemu, ktorý strelil víťazný gól a pridal dve asistencie. Z gólov sa tešili aj Teddy Purcell, Sean Bergenheim a Ryan Malone. Marc-Andre Fleury zvyšných 17 striel chytil. Z jeho spoluhráčov sa do listiny strelcov zapísali Pascal Dupuis a Jordan Staal. Penguins sa aj naďalej trápia v presilovkách. V pondelok nevyužili ani jednu z piatich a v celej sérii len jednu z 30.

„Práve sme odohrali dva zápasy číslo sedem, pretože sme boli v takej pozícii. Už piaty zápas bol pre nás boj o prežitie a šiesty bol taký istý.“
-- Guy Boucher

„Musíme sa s tým jednoducho zmieriť. Nebolo by užitočné, ak by sme boli frustrovaní. Vieme, že sme tu mali šance, aby sme to ukončili, no je z toho to sedemzápasová séria a my budeme v našej hale bojovať veľmi tvrdo.“
-- Kris Letang

Los Angeles – San Jose 3:4 PP (konečný stav série: 2-4)
Los Angeles v pondelok privítalo na domácom ľade San Jose s cieľom vynútiť si siedmy rozhodujúci zápas série. Kings sa v normálnej hracej dobe podarilo zakaždým zareagovať na gól Sharks, no v predĺžení už na to nebol priestor. Joe Thornton strelil svoj druhý gól v play-off, aby rozhodol o postupe San Jose do druhého kola po víťazstve 4:3 v šiestom zápase štvrťfinálovej série Západnej konferencie. V normálnej hracej dobe poslali hostí do vedenia Kyle Wellwood, Jason Demers a Dany Heatley. Na tieto góly dokázali reagovať Justin Williams, Ryan Smyth a Trevor Lewis, ktorí zakaždým vyrovnali. V predĺžení rozhodla hneď prvá strela na bránu Jonathan Quicka, ktorý duel opustil s 31 zákrokmi. Jeho šťastnejší náprotivok Antti Niemi zaznamenal 26 zákrokov. Michal Handzuš, ktorý v akcii odohral takmer 20 minút, ho strelecky neohrozil. Na vhadzovaniach mal 40% úspešnosť a prezentoval sa aj jednou zblokovanou strelou a piatimi bodyčekmi. Teraz bude k dispozícii slovenskému národnému tímu.

Michal Handzuš (LAK) 19:53 0 0 0 0 0 0