28. 03.
29. 03.
«

Tampa Bay a San Jose vstúpili do druhého kola úspešne

V piatok sa druhé kolo play-off začalo pre ďalšie štyri tímy. Z víťazstiev sa radovali hráči Tampy Bay, ktorí vyhrali nad Washingtonom, a San Jose, ktorí porazili Detroit.

Washington – Tampa Bay 2:4 (stav série: 0-1)
Po tom, čo Tampa Bay zvíťazila v prvom kole trikrát nad Pittsburghom, dokázala v piatok vyhrať aj na ľade Washingtonu úvodný zápas tejto série, ktorý skončil pomerom 4:2. O víťazný gól sa 20 sekúnd pred koncom druhej dvadsaťminútovky postaral Steven Stamkos, ktorý sa presadil v presilovej hre. Sean Bergenheim, ktorý otvoril v tretej minúte skóre duelu, Steve Downie a Dominic Moore, ktorý uzatvoril do prázdnej brány na konečných 4:2, sa postarali o ďalšie góly „bleskov“. Veľký podiel na výhre mal aj brankár Dwayne Roloson, ktorý zaknihoval 26 úspešných zákrokov. Prekonať ho dokázali len Alexandr Siomin a Eric Fehr. Michal Neuvirth chytil 20 striel. Druhé stretnutie sa odohrá v nedeľu vo Washingtone.

„Myslím si, že sme mali zápas pod kontrolou až do Downieho gólu a potom im to dodalo život. Ale vy nemôžete hrať hokej na zamrznutej rieke. Toto nie je spôsobom, akým hráme. Bolo to vrátenie sa do minulosti.“
-- Bruce Boudreau

„Sme prekvapení z dnešného výsledku, ale sme s ním šťastní. Mali sme šťastie, že sme vyhrali zápas. Mali sme tam pár odrazov pukov.“
-- Dwayne Roloson

San Jose – Detroit 2:1 PP (stav série: 1-0)
Napínavý zápas bol na programe na západnom pobreží USA, kde San Jose privítalo Detroit, s ktorým sa v druhom kole stretlo aj minulý rok. Úvodný zápas sa vtedy tiež hral 29. apríla a skončil výhrou Sharks (4:3). Do tohtoročnej série takisto vstúpili lepšie „žraloci“, ktorí napokon vyhrali 2:1 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil Benn Ferriero na začiatku 68. minúty. Nicklas Lidström poslal v desiatej minúte svojím prvým gólom v tohtoročnom play-off Detroit do vedenia 1:0, no bol to jediný gól, ktorý Antti Niemi (24/25) v tomto zápase dostal. Na ďalší presný zásah si diváci museli počkať až do 51. minúty, kedy Joe Pawelski v presilovej hre vyrovnal. Jimmy Howard, brankár Detroitu, podal skvelý výkon a zápas opustil s 44 úspešnými zákrokmi. Ďalšie stretnutie je na programe v nedeľu v San Jose.

„Je to veľké sklamanie, hlavne po tom, čo vediete počas väčšiny zápasu. Boli sme schopní ubrániť štvorminútové oslabenie v predĺžení. Aj naďalej však hrali aktívne, náš hráč sa vrátil z trestnej lavici a stále bolo rušno v našom pásme. V play-off sa také veci stávajú.“