«

Štvorbodový Seguin doviedol Bruins k výhre

Jozef Struhár
18.05.2011

Po jednodňovej pauze sa obnovil program tretieho kola play-off NHL. V utorok sa odohral zápas medzi Bostonom a Tampou Bay, v ktorom sa z víťazstva tešili hráči Bruins, ktorí vyrovnali stav série na 1:1.

Boston – Tampa Bay 6:5 (stav série: 1-1)
Devätnásťročný Tyler Seguin vo svojom druhom zápase play-off strelil dva góly a pridal dve asistencie, aby výrazne dopomohol Bostonu k víťazstvu 6:5 nad Tampou Bay, ktorým Bruins vyrovnali stav finálovej série Východnej konferencie na 1:1. Michael Ryder strelil dva góly a pridal asistenciu, aby domáci hráči ukončili osemzápasovú víťaznú sériu „Bolts“ a zaznamenali deviate víťazstvo v posledných 11 dueloch. Strelecky sa presadili aj Nathan Horton a David Krejčí, zatiaľ čo Tim Thomas zaknihoval 36 úspešných zákrokov. Jeho náprotivok Dwayne Roloson nemá za sebou najlepší večer. Z 27 striel inkasoval šesť gólov, päť z nich v druhej tretine, kedy ho domáci hráči ohrozili deviatimi strelami. V tretej tretine ho nahradil Mike Smith, ktorý zaznamenal osem zákrokov. Aj v zostave Lightning sa našiel štvorbodový hráč – Vincent Lecavalier strelil jeden gól a pridal tri asistencie. Strelecky sa presadili aj Adam Hall, Martin St. Louis, Steven Stamkos a Dominic Moore. V akcii nechýbal ani domáci kapitán Zdeno Chára, ktorý odohral 26 minút a 47 sekúnd. Ďalšie štyri minúty strávil na trestnej lavici. Tretí zápas sa odohrá vo štvrtok v Tampe.

„Nemyslím si, že je niekto spokojný. Chceli sme streliť góly, o tom niet pochýb. No, spôsob akým inkasujeme góly, tam nie je nič také, na čo by sme mohli byť hrdí.“
-- Claude Julien

„Po ôsmich zápasoch solídnej, štruktúrovanej a intenzívnej hry musí prísť bod, kedy urobíte niečo trochu odlišne. Dokonca, aj keby sme vyhrali tento zápas, nemohli by sme byť spokojní so spôsobom, akým sme hrali.“