20. 04.
21. 04.
«

Thomas vychytal nulu, Boston prvýkrát vedie

Tim Thomas odchytal ďalší výborný zápas a čistým kontom postavil základy pre úspech Bostonu, ktorý sa po víťazstve 2:0 po prvýkrát ujal vedenia v sérii finále Východnej konferencie. Nad Tampou vedie 2:1.

Tampa Bay – Boston 0:2 (stav série: 1-2)
Tampa Bay v prvom domácom zápase finálovej série Východnej konferencie síce vyhrala na strely 31:25, no na brankára Bostonu nedokázala nájsť recept. Tim Thomas zastavil všetky strely domácich hráčov a vychytal svoje prvé čisté konto v tohtoročnom play-off, aby doviedol Boston k víťazstvu 2:0, po ktorom vedú Bruins na zápasy 2:1. Dwayna Rolosona, ktorý duel ukončil s 23 zákrokmi, prekonali David Krejčí v druhej minúte zápasu a Andrew Ference v strede tretej tretiny. Treťou hviezdou zápasu sa stal center Patrice Bergeron, ktorý sa vrátil do akcie po otrase mozgu a vo svojom prvom stretnutí série vyhral 18 z 28 vhadzovaní. Kapitán Zdeno Chára v zápase nebodoval, no okrem iného sa prezentoval peknou defenzívnou prácou, keď si poradil s prečíslením súpera dvoch proti jednému. V zápase odohral celkovo 28 minút a 27 sekúnd. Na svoje konto si pripísal jednu strelu, dve trestné minúty a štyri strelecké pokusy. Zápas číslo štyri sa odohrá opäť v St. Pete Times Forum a je naplánovaný na sobotné popoludnie miestneho času (19:30 SELČ).

„Darilo sa nám hrať lepšie a robili sme aj lepšie rozhodnutia. Pôsobili sme tak, že sme si o trochu viac vedomí toho, čo sa na ľade deje. V porovnaní s posledným zápasom, kedy sme hrali dosť ľahkovážne, sme sa dnes odrazili dobre.“
-- Claude Julien

„Ako zápas pokračoval a on (Thomas) aj naďalej robil zákroky, cítil sa lepšie a zvyšoval si sebavedomie. Museli sme mu situáciu trochu skomplikovať, aby sme uspeli, no to sa nám nepodarilo.“