Dnes je 13. 4. 2021, 12:03. Meniny má Aleš.

Colorado získalo zo San Jose brankára. Obetovalo obrancu
Publikované: 11. 04. 2021
Tím Colorado Avalanche v sobotu získal zo San Jose brankára Devana Dubnyka. K Sharks putoval obranca Greg Pateryn a voľba v piatom kole tohtoročného draftu.

Kalifornský tím si neudržal žiadnu časť Dubnykovho platu, ale 50 percent je stále viazaných na Minnesotu. Rozpočet denverského tímu tak zaťaží sumou 2,167 milióna amerických dolárov. Po sezóne sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom.

Tridsaťštyriročný veterán odchytal v tejto sezóne 17 zápasov, v ktorých dosiahol 89,8% úspešnosť zákrokov. Colorado už dlhšie hľadalo náhradníka k Philippovi Grubauerovi.

O štyri roky mladší Pateryn, ktorý je v poslednom roku trojročnej zmluvy s „cap-hitom“ 2,25 milióna amerických dolárov, zaznamenal dve asistencie v 11 stretnutiach tejto sezóny. Po sezóne bude tiež môcť byť neobmedzeným voľným hráčom.
Colorado a Detroit urobili výmenu, ktorá zahŕňa obrancu
Publikované: 10. 04. 2021
Tím Colorado Avalanche získal v piatok prostredníctvom výmeny s tímom Detroit Red Wings obrancu Patrika Nemetha. Opačným smerom putovala voľba v štvrtom kole draftu 2022.

Nemeth je v poslednom roku svojej súčasnej zmluvy, po ktorej vypršaní sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom. Red Wings si ponechajú 50 percent jeho trojmiliónového „cap-hitu“.

Dvadsaťdeväťročný Švéd odohral v tejto sezóne 39 zápasov, v ktorých strelil dva góly a pridal šesť asistencií. V priemere hrával 18 minút a 24 sekúnd na zápas. Za Colorado už hrával v sezónach 2017/18 a 2018/19.
NHL suspendovala obrancu Colorada + video
Publikované: 09. 04. 2021
Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL vo štvrtok suspendovalo na dva zápasy bez platu obrancu Jacoba MacDonalda z tímu Colorado Avalanche.

MacDonald sa previnil v 15. minúte prvej tretiny stredajšieho zápasu proti Minnesote, keď v rozpore s pravidlami zasiahol útočníka Wild Ryana Hartmana do hlavy.

Potrestaný hráč príde o 12 500 amerických dolárov zo svojho platu a vynechá víkendové zápasy proti Anaheimu. Do akcie sa bude môcť vrátiť v pondelok proti Arizone.

MacKinnon hodil po súperovi prilbu. Teraz prišiel trest zo strany NHL + video
Publikované: 01. 04. 2021
Do konca stredajšieho zápasu medzi Coloradom a Arizonou zostávalo už len niečo cez päť minút a domáci tím viedol 8:3, keď neskrotil svoje emócie hviezdny útočník Nathan MacKinnon.

Superhviezda bola v prvej tretine terčom bodyčeku Alexa Goligoskiho, ktorý ho posadil na ľad:

MacKinnon sa však skutočne zviditeľnil až v závere zápasu, keď sa dostal do tvrdého osobného súboja s útočníkom Coyotes Conorom Garlandom. Ten nakoniec vyústil v početnejšiu šarvátku i moment, ktorý pripomínal skôr vybíjanú ako hokej.

Hráč Avalanche číslo 29 zodvihol z ľadu prilbu Garlanda a hodil ju smerom k jeho hlave. Od rozhodcov za to dostal štyri minúty za hrubosť a desaťminútový osobný trest.

Hlavný tréner Avalanche Jared Bednar po zápase vyjadril presvedčenie, že jeho zverenec nebude po incidente čeliť suspendácii: „Mohol by mať o trochu ľahšiu peňaženku, ale myslím si, že viac z toho nebude.“

DOPLNENÉ: Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL vo štvrtok informovalo, že udelilo Nathanovi MacKinnonovi za incident z posledného duelu proti Arizone pokutu vo výške 5000 amerických dolárov. Ide o najvyššiu možnú pokutu podľa kolektívnej dohody.
Bol úžasný: Donskoi strelil hetrik v prvých 8 minútach zápasu + video
Colorado v stredu zdolalo Arizonu 9:3, pričom základy víťazstva si položilo už v divokej prvej tretine, v ktorej strelilo päť gólov. Už v ôsmej minúte mal pritom jeden z hráčov na konte hetrik – Joonas Donskoi.

„Bol úžasný,“ povedal kapitán Gabriel Landeskog. „Celá tá prvá tretina, tých prvých sedem a pol minúty od neho. Bolo neskutočné sledovať to. Dokonca som si na základe zvyšku tej tretiny myslel, že by ešte mohol pár gólov pridať. Vyzeralo to, že má nábeh na šesť, sedem gólov.“

Dvadsaťosemročný Fín opúšťal zápas ako prvá hviezda so ziskom troch gólov a asistencie. Svoj druhý hetrik v kariére pritom skompletizoval už za tri minúty a 27 sekúnd.

Zo zápasu sa pritom odohralo len sedem minút a 31 sekúnd – išlo o celkovo ôsmy najskorší hetrik v dejinách NHL a prekonal tým klubový rekord Alaina Coteho ešte z čias Nordiques. Ten 1. apríla 1982 zavŕšil hetrik v 16. minúte, keď strelil tri góly za 2 minúty a 17 sekúnd. Donskoi sa v tomto smere v histórii tímu radí hneď za neho.

„Naskočili sme do hry a mali sme dobrý začiatok. Je v súčasnosti zábavné hrať v útoku s Tysonom Jostom a Valom Ničuškinom. Viem, že v každom striedaní zo seba vydajú všetko a všetky tie strelené góly boli po pár šťastných odrazoch puku. Hrať s nimi dvoma je super zábavné. Som šťastný, že som zdravý a cítim sa dobre, tak to snáď tak vydrží,“ povedal Donskoi.

Rodák z Raahe nazbieral v posledných 10 zápasoch 15 bodov za deväť gólov a šesť asistencií. Po 35 zápasoch tejto sezóny má na konte 15 gólov a 28 bodov.

Novinky z tímu

06. 04. 2021 - Obranca Nate Clurman podpísal dvojročný vstupný kontrakt s Coloradom, ktoré ho draftovalo v roku 2016 z celkového 161. miesta. Dvadsaťdvaročný rodák z coloradského Boulderu má za sebou tri sezóny na vysokoškolskej úrovni v drese Notre Dame. V poslednom ročníku si pripísal štyri góly a tri asistencie v 27 dueloch. Jeho ďalšie kroky povedú do AHL.
04. 04. 2021 - Útočník Sampo Ranta podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Coloradom, ktoré ho draftovalo v roku 2018 z celkového 78. miesta. Dvadsaťročný Fín má za sebou tri roky na Minnesotskej univerzite a jeho najbližšie kroky povedú do Colorada z nižšej AHL. V tomto ročníku odohral 31 zápasov, v ktorých zaznamenal 19 gólov a 12 asistencií.
31. 03. 2021 - Obranca Keaton Middleton podpísal dvojročný vstupný kontrakt s Coloradom. Dvadsaťtriročný Kanaďan, ktorého draftovalo Toronto v roku 2016 zo 101. miesta, absolvoval u Avalanche skúšku v tréningovom kempe. Následne odohral 14 zápasov so ziskom asistencie za Eagles v nižšej AHL. Denverský tím ho v utorok zapísal do svojej taxi zostavy.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.