Landeskog zažiaril s hetrikom, jeho útok s 12 bodmi + video

Colorado si vo štvrtok pochutilo na Winnipegu hladko 7:1, aby vyhralo tretí zápas po sebe a ôsmy z posledných deviatich. Prvou hviezdou zápasu sa stal Gabriel Landeskog, ktorý strelil tri góly a pridal asistenciu.

Kapitán Avalanche najskôr skóroval v šiestej minúte druhej tretiny, keď poslal Avalanche do vedenia 2:1. O desať minút neskôr zvyšoval na 4:1 a svoj štvrtý hetrik v NHL dokončil v 18. minúte tretej tretiny, keď upravoval na 6:1.

Jeho útok s Nathanom MacKinnonom a Mikkom Rantanenom vyprodukoval dokopy 12 bodov, keď Mackinnon zaznamenal gól a štyri asistencie a Rantanen gól a dve asistencie.

Tri a viac bodov v jednom zápase táto trojica zaznamenala po šiesty raz. V histórii organizácie sa to viackrát podarilo len Petrovi Šťastnému, Antonovi Šťastnému a Michelovi Gouleteovi ešte v ére Nordiques – 11-krát.

„Chceme byť útokom, ktorý podáva vyrovnané výkony, dúfajme v 82 zápasoch tejto sezóny. Každý poznáme svoju úlohu v útoku. Každý z nás ju ma inú, vďaka čomu sa proti nám hrá ťažko. Zatiaľ to vychádza dobre,“ povedal MacKinnon.

Landeskog je s 13 gólmi tretím najlepším strelcom tímu po Rantanenovi (16) a Calem Makarovi (14). Rantanen je s 36 bodmi druhým najproduktívnejším hráčom po Nazemovi Kadrim (42). Nasledujú ho Landeskog a MacKinnon s 33 bodmi.

Novinky z tímu

29. 03. 2024 - Útočník Valerij Ničuškin nehral vo štvrtkovom zápase Colorada proti Rangers pre zranenie dolnej časti tela. Jeho stav sa posudzuje na dennej báze. Pri jeho absencii dostal šancu v prvej presilovkovej formácii Casey Mittelstadt a do zostavy sa dostal Jean-Luc Foudy povolaný z Colorada Eagles z AHL.
06. 02. 2024 - Hviezdny útočník Colorada Nathan MacKinnon, ktorý sa cez víkend zúčastnil exhibičného zápasu hviezd, predviedol hviezdnu akciu počas prvého hracieho večera v NHL po prestávke. Skóre zápasu proti Rangers otvoril po krásnom rýchlom prieniku:

25. 01. 2024 - Kapitán Colorada Gabriel Landeskog bol v stredu spozorovaný na ľade denverskej Ball Arény, ako korčuľoval pred dopoludňajším rozkorčuľovaním tímu. Stalo sa tak osem mesiacov po tom, čo absolvoval transplantáciu chrupavky v kolene. Švédsky útočník nehral od finále Stanleyho pohára v roku 2022. Je možné, že by sa mohol vrátiť do akcie v tohtoročnom play-off.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.