Dnes je 25. 2. 2020, 01:06. Meniny má Frederik(a).

Chicago si pripomína Hossov heroizmus. Dúfal som v zázrak, spomína Slovák + video
Publikované: 22. 02. 2020
Tím Chicago Blackhawks oslavuje 25. výročie pôsobenia v United Center a v tejto súvislosti sa rozhodlo pozrieť sa do minulosti na top 25 momentov, ktoré ich hala zažila. V piatok prišiel rad aj na Mariána Hossu.

Patrick Kane v predĺžení šiesteho zápasu finále 2010 rozhodol o prvom titule Blackhawks za 49 rokov možno tým najikonickejším gólom v klubovej histórii. Ak by však nebolo gólu slovenského útočníka spred niekoľkých týždňov, Chicago by ani nemalo šancu bojovať vo finále o Stanleyho pohár.

V prvom kole play-off tím narazil na Nashville a do piateho zápasu série, hranom v United Center, sa vstupovalo za stavu 2:2 na zápasy. Kľúčový v takomto prípade býva práve zápas číslo päť, najmä, ak ho hráte doma.

Predators dokázali v normálnom hracom čase stav zvrátiť a v strede tretej tretiny viedli 4:3. Veci skomplikovalo vylúčenie Hossu minútu pred koncom dvadsaťminútovky, keď za narazenie Dana Hamhuisa dostal päťminútový trest.

„Snažili sme sa vyrovnať zápas a ja som to prehnal s nadšením. Dostal som sa do kontaktu s ich obrancom a narazil ho zozadu. Myslím si, že to vyzeralo horšie, ako to v skutočnosti bolo, ale prehrávať o gól a sedieť na trestnej lavici päť minút, to v tom čase nebol dobrý pocit. Pomyslel som si: Dostal som svojich spoluhráčov do ťažkej pozície. Dúfal som v zázrak. Potom prišiel ten zázrak, keď Patrick Kane strelil ten vyrovnávajúci gól,“ poznamenal Hossa.

Po zaváhaní Martina Erata sa Kaneovi po spolupráci s Jonathanom Toewsom podarilo vynútiť nadstavený čas len 13,6 sekundy pred koncom. V predĺžení si oslabovkové formácie odviedli svoju robotu, kým bol slovenský veterán vypustený z trestnej lavice.

Potom prikorčuľoval rovno k bráne a uderil. Z dorážky strely Brenta Sopela vsietil rozhodujúci gól, na kolenách si zapumpoval rukami, zavalili ho spoluhráči a diváci šaleli.

„Keď som sa vracal z trestnej lavice, videl som Brenta Sopela s pukom a hneď ako som naskočil na ľad som smeroval k bráne. Potom sa zrazu puk objavil na mojej čepeli a ja som ho už len musel jednoducho streliť do tej brány. Bola to veľká úľava a jeden z mojich najlepších momentov v drese Blackhawks,“ skonštatoval Hossa.

Blackhawks následne vyhrali šiesty zápas série a v ďalších kolách vyradili Vancouver a San Jose predtým, ako zdolali aj Philadelphiu vo veľkom finále. Ak by však nebolo Hossovho gólu, Stanleyho pohár mohol získať niekto iný.

Gustafsson v piatok nehral. Mohol by byť vymenený?
S blížiacou sa prestupovou uzávierkou sa rozhodol tím Chicago Blackhawks urobiť v piatkovom zápase proti Nashvillu z obrancu Erika Gustafssona zdravého náhradníka.

Bob McKenzie z televízie TSN k tomu povedal, že momentálne nie je na spadnutie žiadna výmena, ale že Blackhawks majú „možnosti s Gustafssonom“ a že hráča nenechali hrať z preventívnych dôvodov, ak by sa nakoniec jeho výmena uskutočnila.

Pre dvadsaťsedemročného Švéda bola sezóna 2018/19 prelomová, keď v nej nazbieral 60 bodov v 79 stretnutiach. V tej aktuálne zaznamenal len 26 bodov v 59 dueloch.

Gustafsson sa v lete môže stať neobmedzeným voľným hráčom, pričom platový rozpočet zaťažuje sumou 1,2 milióna amerických dolárov. Pred pondelkovou uzávierkou prestupového obdobia by mohol lákať pozornosť iných tímov.
Smith bude mimo hry pre reznú ranu
Publikované: 15. 02. 2020
Útočník Zack Smith nebude súčasťou základnej zostavy tímu Chicago Blackhawks nasledujúcich sedem až desať dní pre zranenie ľavej ruky.

Tridsaťjedenročný Kanaďan utrpel zranenie na konci druhej tretiny stredajšieho zápasu proti Vancouveru, keď ho na ruke porezal nôž korčule.

Smith je vo svojej prvej sezóne v Chicagu. Odohral v nej doteraz 50 zápasov, v ktorých zaznamenal 11 bodov za štyri góly a sedem asistencií.
Seabrook absolvoval ďalšiu operáciu. Stihne tréningový kemp?
Publikované: 07. 02. 2020
Skúsený obranca Brent Seabrook absolvoval vo štvrtok operáciu pravého bedrového kĺbu, ktorá by však nemala ohroziť jeho účasť v tréningovom kempe tímu Chicago Blackhawks.

Tridsaťštyriročný rodák z Britskej Kolumbie už v januári absolvoval operáciu aj ľavého bedrového kĺbu po tom, čo mu koncom decembra operovali pravé rameno. Zotavovať by sa mal päť až šesť mesiacov.

Seabrook, ktorý odohral v tejto sezóne 32 zápasov so ziskom troch gólov a asistencie, nehral od 15. decembra. Doteraz absolvoval v NHL 1114 zápasov, všetky v drese Blackhawks, v ktorých zaznamenal 464 bodov (103+361).
Chicago získalo amerického obrancu Minnesoty
Publikované: 04. 02. 2020
Obranca Nick Seeler nezostal na waiver listine nechránených hráčov nepovšimnutý. Minnesote ho v pondelok vyfúkol tím Chicago Blackhawks.

Dvadsaťšesťročný rodák z Minnesoty odohral v tejto sezóne len šesť zápasov, v ktorých nebodoval a zaznamenal šesť mínusových bodov. Naposledy hral 7. decembra.

Seeler odohral v minulom ročníku za Wild 71 stretnutí, v ktorých strelil dva góly a pridal päť asistencií. Jeho zmluva s „cap-hitom“ 725 000 amerických dolárov platí do konca budúcej sezóny.

Novinky z tímu

24. 01. 2020 - Brankár Matt Tomkins podpísal ako voľný hráč dvojročnú dvojcestnú zmluvu so Chicagom, ktoré ho draftovalo ešte v roku 2012 zo 199. miesta. Dvadsaťpäťročný rodák z Edmontonu odchytal v tejto sezóne deväť zápasov za Rockford v nižšej AHL. Kryl v nich 91,6 % striel a inkasoval v priemere 2,45 gólu na zápas. Jeho bilancia je 5-4-0.
03. 01. 2020 - Asistent trénera Chicaga, Marc Crawford, sa vo štvrtok vrátil na lavičku tímu v zápase proti Vancouveru, ktorý bol jeho prvý od suspendácie zo strany tímu. Tá prišla 2. decembra po tom, čo bol Crawford obvinený bývalými zverencami Seanom Averym a Patrickom O’Sullivanom z násilného správania. Vyšetrovanie Blackhawks prišlo na to, že v súčasnosti už podobné metódy nepatria do trénerského arzenálu Crawforda a 16. decembra klub oznámil, že suspendácia skončí 2. januára.
17. 11. 2019 - Obranca Connor Murphy sa v sobotu vrátil do zostavy Chicaga po tom, čo vynechal 11 zápasov pre zranenie slabín. Proti Nashvillu odohral 19 a pol minúty s jednou strelou na bránu. Bol to jeho siedmy duel sezóny. Doteraz nebodoval a pripísal si len dve trestné minúty.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.