SlovakNHL.sk
Dnes je 26. 1. 2021, 04:40. Meniny má Tamara.

Najnovšie články

Bývalí hráči NHL sa postavili na stranu Tortorellu
Publikované: 25. 01. 2021
Hoci sága Pierre-Luca Duboisa v Columbuse už definitívne skončila a mladý útočník poprel, že za jeho túžbou opustiť Ohio bol John Tortorella, prísny tréner sa naďalej stretáva s nepriaznivou reakciou zo strany niektorých ľudí. Preto sa na jeho stranu postavili dvaja niekdajší zverenci z NHL.

„Nie som si istý, prečo smeruje k Tortsovi toľká nenávisť. Väčšina jeho bývalých zverencov pod nim hrala rada. Bol tvrdý, ale spravodlivý,“ povedal bývalý brankár Eddie Läck, ktorý pôsobil pod Tortorellom vo Vancouveri.

„A áno, viem, že by som ho mal mať rád, pretože ma nechal štartovať v Heritage Classic, ale rovnako som ho mal rád aj vtedy, keď som chytával sporadicky.“

K Läckovi sa pridal ďalší bývalý hráč Canucks, útočník Tom Sestito.

„Najlepší tréner, akého som v NHL mal. Prebehol by som kvôli nemu aj stenou. Jeho tréningové kempy boli peklom, ale to sa očakávalo,“ poznamenal.

Dubois zažil s americkým kormidelníkom otvorený konflikt počas posledného play-off a Tortorella ho nenechal hrať v posledných 46 minútach jeho posledného zápasu v drese Blue Jackets. Napriek tomu sa na jeho adresu nevyjadroval po výmene v zlom.

„Ešte pred draftom som vedel, aký typ trénera to je. Počul som to od hráčov, ktorý pod ním hrali v minulosti. Počul som to od Vincenta Lecavaliera a Martina St. Louisa. Zhodný názor, ktorý som dostal, a ktorý je aj mojím osobným názorom, je, že hráčom pomáha. Tlačí na nich, motivuje a posilňuje ich. Niekedy je to ťažké, keď máte 20, ale všetci mi hovorili rovnakú vec: Jeden deň, keď budeš starší, sa pozrieš späť a uvedomíš si, že urobil veľké veci pre tvoju kariéru. Viem, že niektorí ľudia by si mohli myslieť, že Tortorella bol dôvodom odchodu, ale nebol,“ skonštatoval Dubois.
Laine sa teší na Columbus, diskutovalo sa už aj o novej zmluve
Publikované: 24. 01. 2021
Generálny manažér Columbusu Jarmo Kekäläinen verí, že sobotná výmena Pierre-Luc Duboisa a draftovej voľby za Patrika Laineho a Jacka Roslovica bude prospešná pre obe strany. Tvrdí tiež, že príchod jeho krajana nie je len na krátkodobé obdobie.

„Myslím si, že najlepšie výmeny sú vždy tie, ktoré pomáhajú obom tímom a myslím si, že to sa aj v tomto prípade stalo. Oni dostanú dobrého hráča, my dostaneme dvoch dobrých hráčov a pohneme sa ďalej,“ poznamenal Kekälainen.

Blue Jackets sa ocitli v ťažkej pozícii, keďže ich Dubois chcel opustiť. Našťastie, našli partnera pre výmenu, ktorí bol v podobnej situácii so svojimi hráčmi. Laine netajil v utorok nadšenie, že príde do tímu z Ohia.

„Je úžasné byť súčasťou organizácie Blue Jackets a som šťastný, že ma chceli mať na palube. Nemohol by som byť nadšenejší. Bude to nová kapitola a nové miesto, stretnem nových ľudí, čoho sa trochu aj bojím, ale bude to zábava,“ povedal dvadsaťdvaročný Fín.

Roslovic, ktorý je doma práve v Columbuse, podpísal v deň výmeny dvojročnú zmluvu za 3,8 milióna dolárov ročne. Medzi Blue Jackets a Laineho táborom už tiež došlo k rozhovorom o predĺžení spolupráce.

Laine je v poslednom roku svojej zmluvy a po ňom môže byť obmedzeným voľným hráčom. Columbus bude vlastniť jeho práva minimálne do konca sezóny 2022/23, pričom Kekäläinen chce, aby to bolo čo najdlhšie.

„Pokúsime sa s ním vybudovať dlhodobý vzťah,“ poznamenal generálny manažér, ktorý bude mať v lete k dispozícii zhruba 25 miliónov dolárov pod stropom, keď vypršia zmluvy Nicka Foligna, Davida Savarda či Brandona Dubinskyho.

Aj Laine by bol ochotný zakoreniť sa v Ohiu na dlhšie: „Som tomu určite otvorený. Dúfajme, že to bude miesto, kde si budem užívať život i hranie hokeja. Všetko, čo som počul o organizácii a meste je len pozitívne. Majú dobrý mladý tím a dúfajme, že sem dokážem priniesť svoje schopnosti a budem pracovať tak tvrdo, ako viem, a snáď tu niečo dobré vybudujeme.“
Hviezdna výmena realitou: Dubois a Laine menia pôsobiská
Publikované: 23. 01. 2021
To, o čom sme ráno písali ako o možnosti, sa nakoniec stalo realitou. Tím Winnipeg Jets vymenil Patrika Laineho a Jacka Roslovica do Columbusu za Pierre-Luca Duboisa.

Výmenu troch útočníkov, ktorí túžili po čerstvom začiatku niekde inde, doplnili aj ďalšie aktíva. Jets získali aj voľbu v treťom kole draftu 2022 a ponechajú si aj 26 % Laineho 6,75-miliónového platu.

Laine, ktorý je momentálne zranený, sa po tejto sezóne môže stať obmedzeným voľným hráčom. Roslovic ním bol, ale po výmene podpísal dvojročnú zmluvu za 3,8 milióna dolárov. Momentálne je doma v Columbuse. Dubois len nedávno podpísal dvojročnú zmluvu v hodnote 5 miliónov dolárov ročne.

Dvadsaťdvaročný Kanaďan v poslednom zápase sedel na striedačke 46 minút pre výkony, ktoré tréner John Tortorella neakceptoval ako vhodné. V doterajších piatich dueloch sezóny zaznamenala niekdajšia trojka draftu jeden gól.

Laine bol draftovaný v rovnakom roku z druhého miesta a v jedinom zápase tejto sezóny si pripísal dva góly a asistenciu. V kariére odohral 306 zápasov so ziskom 250 bodov (140+110). Bol teda produktívnejší ako Dubois, ktorý zaznamenal 159 bodov (66+93) v 239 stretnutiach.

Dvadsaťtriročný Roslovic bol draftovaný z 25. miesta v roku 2015 a doteraz odohral v NHL 180 zápasov so ziskom 26 gólov a 67 bodov. Hrával len za Winnipeg. Jeho pevnou súčasťou sa stal v ročníku 2018/19.
Dubois sa chce zlepšiť. Zrodí sa už cez víkend hviezdna výmena?
Publikované: 23. 01. 2021
Vyzerá to tak, že spoločná cesta tímu Columbus Blue Jackets a útočníka Pierre-Luca Duboisa sa nezadržateľne blíži ku koncu. Snahu tímu o jeho výmenu podporili aj udalosti z posledných dní.

Mladá hviezda presedela posledných 46 minút štvrtkového zápasu proti Tampe na lavičke v rámci trestu od trénera Johna Tortorellu za jeho nepoctivý prístup k hre.

Samotný hráč neskôr priznal, že sa musí zlepšiť: „Určite musím byť lepší. Ako hokejisti, všetci chceme byť na ľade, všetci chceme pomáhať tímu urobiť rozdiel. Ja dokážem uznať, že môžem byť lepší. Môžem byť lepším hráčom. Nemám začiatok sezóny, aký som chcel mať.“

Aj napriek týmto slovám sa podľa Aarona Portzlinea z The Athletic očakáva, že Dubois bude sobotný duel proti Lightning sledovať len ako zdravý náhradník z tribúny.

Medzitým generálny manažér Jarmo Kekäläinen vraj zvýšil úsilie o výmenu niekdajšej draftovej trojky, ktorá koncom minulého roka vyjadrila svoju túžbu o opustenie Columbusu.

Darren Dreger z TSN v piatok informoval, že Blue Jackets sa blížia k dohode o výmene s Winnipegom, ktorý bol v piatok hlavným favoritom na zisk Duboisa.

„Bol by som prekvapený, ak by k tomu nedošlo do konca víkendu, možno už v sobotu. Všetko nasvedčuje tomu, že favoritom sú Jets, ale v hre sú stále aj iné tímy,“ poznamenal Dreger s tým, že uvažoval aj o Montreale a Anaheime ako možných obchodných partneroch.

Jets sú však favoritom aj podľa ďalšieho renomovaného „insidera“ Elliottea Friedmana zo Sportsnet. Ten tvrdí, že do Ohia by mohol byť vymenený balík, ktorý by obsahoval aj Patrika Laineho a Jacka Roslovica, ktorí tiež vyjadrili túžbu po novom prostredí. Podľa Friedmana by mohli mať záujem o Duboisa aj Montreal a Calgary.
Tortorella posadil hviezdneho Duboisa na lavičku na takmer 45 minút
Publikované: 22. 01. 2021
Už v skorších zápasoch sa ukázali náznaky toho, že John Tortorella trestal Pierre-Luca Duboisa. Tréner Columbusu to však nepriznával. Vo štvrtok sa však všetko zmenilo.

Hviezdny útočník presedel väčšinu štvrtkového zápasu proti Tampe na lavičke. Odohral dokopy len necelé štyri minúty v prvej tretine. Posledných 44 minút a 36 sekúnd nehral a prísny kormidelník priznal, že to bolo za trest.

„Ja skutočne nerobím rozhodnutia, pokiaľ ide o odohrané minúty. Je na hráčovi, aby mi ukázal, koľko si ich zaslúži,“ povedal Tortorella.

„Pokiaľ je jedna vec, u ktorej som ľahko čitateľný, sú to minúty. Ak budete hrať správnym spôsobom, budete chodiť na ľad. Tá povinnosť je na hráčovi. A je na všetkých hráčoch – nie len na tom, o ktorom sa rozprávame. Platí to pre každého. Pokiaľ ide o toto, nie je ma ťažké čítať.“

Dubois dal v decembri najavo, že by chcel byť z Columbusu vymenený. Tortorella tento mesiac povedal, že niekdajšia draftová trojka neuviedla dôvod svojej túžby. Mnohí špekulujú, že je to aj pre vzťah s trénerom, s ktorým mal na striedačke počas posledného play-off ostrý konflikt.

„Trénujem Luca už pár sezón a snažím sa, aby jeho hra dozrela a aby sa stal profíkom. Na tom sa nič nezmenilo. Ja sa snažím len o to, aby to fungovalo v rámci tímu, snažím sa hľadať cesty k výhram. Mali by ste sa na túto situáciu opýtať osoby, o ktorej mi neustále hovoríte,“ poznamenal Tortorella, ktorý je známy tým, že nepoctivý prístup k prácu neodpustí ani najväčším hviezdam tímu.
 

Posledný zápas

23. 01. 2021
CBJ 
-
 TBL

5:2

(3:2, 0:0, 2:0)

Nasledujúci zápas

CBJ 
-
 FLA
26. 01. 2021 -

Novinky z tímu

25. 01. 2021 - Tím Columbus Blue Jackets umiestnil v nedeľu na listinu dlhodobo zranených hráčov veterána Brandona Dubinskyho. Tridsaťštyriročný americký útočník nehral od play-off v roku 2019 pre chronické problémy so zápästím. Rodák z Aljašky odohral v NHL 823 zápasov so ziskom 153 gólov a 438 bodov.
24. 01. 2021 - Útočník Mikko Koivu by mohol byť aktivovaný z covidovej listiny a zažiť svoj debut v drese Columbusu už v utorkovom zápase proti Floride. Center, ktorý podpísal s Blue Jackets jednoročnú zmluvu 10. októbra, doteraz neodohral v sezóne ani jeden zápas.
10. 01. 2021 - Brankár Cam Johnson podpísal v sobotu s tímom Columbus Blue Jackets jednoročný dvojcestný kontrakt. Dvadsaťšesťročný Američan strávil minulý ročník v ECHL, kde v drese Floridy dosiahol bilanciu 13-5-1 s 92,5% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,32 inkasovaného gólu na zápas. V úvode aktuálnej sezóne mal pri bilancii 6-1-0 94,1 % úspešnosť zákrokov. V kariére odchytal aj 32 zápasov AHL, v ktorých kryl 97,3 % striel.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V sasnosti v tme nepsob slovensk hr. V minulosti obliekal dres Blue Jackets Andrej Nedorost, Radoslav Such, Milan Jurina, Marin Gbork a Marko Dao.

Reklama

O tíme v kocke

Columbus Blue Jackets

Vznik: 2000
Aréna: Nationwide Arena (kapacita: 18 136)
Adresa: Nationwide Arena, 200 W.Nationwide Blvd., Columbus, Ohio 43215
Oficiálny web: www.bluejackets.com
Farma(AHL): Springfield Falcons
Najväčšie úspechy: as v play-off (2009)
Vyradené čísla: 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Andrej Nedorost, Radoslav Such, Milan Jurina, Marin Gbork, Marko Dao