Roslovic v 300. zápase strelil hetrik a napodobnil Wrighta a Nasha + video

Columbus si v sobotu poradil s Detroitom 5:4 najmä vďaka Jackovi Roslovicovi. Okrem toho, že skóroval dvakrát v normálnom hracom čase, do čierneho sa trafil aj v predĺžení. Bol to pritom už jeho štvrtý bod v zápase.

Roslovic v 14. minúte prvej tretiny otvoril skóre, následne v piatej minúte tretej tretiny posielal Blue Jackets do vedenie 3:2. To po jeho prihrávke zveľadil Justin Danfort, no na výhru po 60 minútach to nestačilo. Nakoniec to bolo aj pozitívne, pretože v štvrtej minúte nadstaveného času mohol Roslovic spečatiť svoj druhý hetrik v kariére.

„Myslel som si, že v poslednom čase Jackovi došla para, ale dnes bol excelentný. Samozrejme, strelil góly, no aj usilovne korčuľoval a využíval svoje nohy,“ povedal tréner Brad Larsen.

Dvadsaťpäťročný rodák z Columbusu, ktorý hral vo svojom 300. zápase v NHL, sa stal štvrtým hráčom organizácie, ktorý hetrikový gól strelil v predĺžení, a len tretím v základnej časti. V nej napodobnil Tylera Wrighta z 20. marca 2003 a Ricka Nasha z 27. januára 2009.

„Vždy, keď môžem pomôcť tímu strieľaním gólov, je to skvelý pocit,“ povedal Roslovic, ktorý svoj prvý hetrik dosiahol ešte v drese Winnipeg 2. februára 2019 pri výhre 9:3 nad Anaheimom.

Roslovic si s 15 gólmi v tejto sezóne vytvoril nové osobné maximum. V 72 zápasoch zaznamenal aj 21 asistencií, vďaka čomu si s 36 bodmi vytvoril aj nové bodové maximum.

Novinky z tímu

12. 03. 2024 - Hlavný tréner Columbusu Pascal Vincent v pondelok informoval, že útočník Justin Danfort má symptómy otrasu mozgu a bude absentovať dlhšie, ako niekoľko dní. Tridsaťročný Kanaďan, ktorý nehral už v soboru proti Nashvillu, zaznamenal 10 gólov a 11 asistencií v 63 zápasoch tejto sezóny.
09. 03. 2024 - Tím Columbus Blue Jackets v piatok informoval, že útočník Kehtn Johnson podstúpil avizovanú operáciu ľavého ramena, ktorá ho vyradila z akcie do konca sezóny. Nakoniec sa zo zákroku, ktorý zrealizoval doktor Peter Millett v coloradskom Vaile, bude zotavovať šesť mesiacov.
01. 03. 2024 - Columbus nastúpil na štvrtkový zápas proti Caroline bez útočníka Kenta Johnsona, ktorý vynechá neurčitý čas pre zranenie hornej časti tela. Utrpel ho v stredajšom zápase proti Rangers. Blue Jackets budú znova v akcii v sobotu proti Chicagu.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.