Dnes je 20. 1. 2020, 13:27. Meniny má Dalibor.

Kapitán St. Louis vytvoril historický rekord. Prekonal klubovú legendu + video
Publikované: 30. 12. 2019
Obranca Alex Pietrangelo bodoval aj pri nedeľnej výhre St. Louis 4:1 nad Winnipegom, aby potvrdil svoju aktuálne výbornú formu. Podstatnejšie však bolo, že jeho asistencia znamenala vytvorenie klubového rekordu v ich počte. Vyslúžil si ňou post prvej hviezdy.

Dvadsaťdeväťročný Kanaďan si pri otváracom góle Ryana O´Reillyho v 15. minúte duelu pripísal na konto 326. asistenciu v základnej časti NHL i v drese Blues. O jednu predbehol legendárneho Ala MacInnisa a stal sa najlepším nahrávačom spomedzi obrancov v klubovej histórii.

Pietrangelova 326. asistencia v drese Blues:

Pietrangelovi chýba už len sedem asistencií, aby sa vyrovnal Brianovi Sutterovi na celkovom treťom mieste historického poradia St. Louis. Druhý Brett Hull získal v drese Blues 409 prihrávok a klubový rekordér Bernie Federko sa zastavil na čísle 721.

Kapitán tímu z Missouri bodoval vo štvrtom zápase po sebe. Po 40 dueloch sezóny má na konte 31 bodov za 10 gólov a 21 prihrávok. V 728 stretnutiach základnej časti NHL zaznamenal 429 bodov. Celú kariéru pôsobí u Blues, ktorí ho draftovali v roku 2008 zo štvrtého miesta.
Perron si hetrikom zvýšil šance na gólovo najplodnejší ročník v kariére + video
Publikované: 17. 12. 2019
David Perron zažil veľký večer v zápase, ktorý bol pre St. Louis veľmi dôležitý. Výhrou 5:2 nad Coloradom si udržalo prvé miesto v Centrálnej divízii práve pred Avalanche. Skúsený útočník tomu pomohol troma gólmi.

„Nemyslím si, že hetrik je niečo, o čom budem teraz nejako veľmi premýšľať. Všetky tieto veci si uvedomíte viac až vtedy, keď s hokejom skončite. Ale áno, je to vždy pekné,“ povedal tridsaťjedenročný Kanaďan.

Cestu za piatym hetrikom v kariére odštartoval v 19. minúte prvej tretine, keď otvoril skóre zápasu. Coloradu sa v prvej polovici druhej tretine podarilo stav zvrátiť, ale Perron vrátil Blues do hry presilovkovým gólom minútu a štvrť pred prestávkou. Tretím gólom už len pečatil triumf strelou do prázdnej brány.

„On je jednoducho vždy na správnom mieste v správny čas,“ povedal spoluhráč Alex Pietrangelo. „Je schopný hrať na oboch koncoch klziska viac, ako kedykoľvek predtým. Puk strieľa lepšie, ako v minulosti.“

Perron zažíva ofenzívne celkom dobrú sezónu. Po 35 zápasoch má na konte 33 bodov, pričom 15 z nich tvoria góly. Vlani si vytvoril osobné maximum s 23 presnými zásahmi, v tomto ročníku má zatiaľ nábeh na 35 gólov.

Sundqvist bol umiestnený na listinu zranených
Publikované: 29. 11. 2019
Tím St. Louis Blues vo štvrtok umiestnil na listinu zranených hráčov útočníka Oskara Sundqvista, ktorého sužuje zranenie v dolnej časti tela.

Dvadsaťpäťročný Švéd strelil dva góly v stredajšom zápase proti Tampe, ale v druhej tretine utrpel zranenie a do zápasu viac nezasiahol. Doktori sa na neho ešte pozrú po návrate tímu z Dallasu, kde Blues odohrajú zápas v piatok.

Sunqvist, ktorého v prvom tíme nahradí povolaný útočník Austin Poganski, odohral v tejto sezóne 26 zápasov so ziskom 12 bodov za osem gólov a štyri asistencie.
Bortuzzo si vyslúžil najtvrdšiu suspendáciu sezóny + video
Publikované: 25. 11. 2019
Oddelenie hráčskej bezpečnosti vyniesol verdikt v prípade prehrešku Roberta Bortuzza zo soboty. Obranca tímu St. Louis Blues dostal štvorzápasovú dištanc, ktorý je najvyšší v doterajšom priebehu sezóny, ak nepočítame tresty za zneužívanie látok.

Bortuzzo sa v siedmej minúte prvej tretiny prezentoval dvoma krosčekmi, ktorými zranil útočníka Nashvillu Viktora Arvidssona. Najmä ten druhý, keď bol súper v bezbrannej pozícii, bol zbytočný. Od rozhodcov za to vinník dostal menší trest za krosček.

Bortuzzo príde počas trestu o zhruba 67 073 amerických dolárov zo svojho platu, ktoré poputujú na účet hráčskeho rezervného fondu. Do akcie sa bude môcť vrátiť 2. decembra proti Chicagu po tom, čo vynechá duely proti Nashvillu, Tampe, Dallasu a Pittsburghu.

Bortuzzo zranil krosčekmi súpera. Čaká ho teraz pohovor s disciplinárkou + video
Publikované: 24. 11. 2019
Útočník tímu Nashville Predators Viktor Arvidsson nedohral sobotný zápas pre zranenie dolnej časti tela, ktoré mu spôsobil obranca Roberto Bortuzzo z tímu St. Louis Blues.

Incident sa stal už v šiestej minúte prvej tretiny, keď Bortuzzo uštedril súperovi dva krosčeky po sebe, pričom ten druhý bol už za čiarou – bezbranný Arvidsson sa na ľade spamätával ešte z toho prvého.

Rozhodcovia poslali vinníka na trestnú lavicu, kde si odsedel dve minúty za krosček. Oddeleniu hráčskej bezpečnosti sa to však nezdá ako adekvátny trest, a tak si s Bortuzzom ešte pohovorí.

V neprospech hráča Blues hrá jeho minulosť, v ktorej už bol dvakrát suspendovaný. Dočká sa teraz tretieho dištancu?

Novinky z tímu

20. 11. 2019 - Keď sa vrátite na svoje bývalé pôsobisko, zväčša vás privítajú potleskom, občas bučaním. Útočník Pat Maroon sa však v utorok dočkal niečoho iného – jeho prvú návštevu v drese Tampy využili v St. Louis na odovzdanie majstrovského prsteňa. „Bolo to od nich naozaj pekné. Bolo to vrúcne privítanie pre mňa a moju rodinu. Bude to spomienka, na ktorú nikdy nezabudnem,“ povedal Maroon.

03. 11. 2019 - Craig Berube sa zapísal do histórie St. Louis Blues ako prvý tréner, ktorý doviedol klub k zisku Stanleyho pohára. V piatok mu tento počin pripomenul David Hoening, od ktorého si prebral unikátne dielo, ktoré zahŕňa hokejku každého z členov majstrovského mužstva:
18. 10. 2019 - Krídelník Mathias Laferriere podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu so St. Louis, ktoré ho draftovalo v minulom roku z celkového 169. miesta. Devätnásťročný rodák z Montrealu odohral v minulej sezóne 68 zápasov za Cape Breton v juniorskej QMJHL. Pripísal si v nich 28 gólov a 46 asistencií. V tejto sezóne odohral pre zranenie hornej časti tela len jeden bezbodový duel.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.