Dnes je 6. 12. 2019, 09:34. Meniny má Mikuláš.

Sundqvist bol umiestnený na listinu zranených
Publikované: 29. 11. 2019
Tím St. Louis Blues vo štvrtok umiestnil na listinu zranených hráčov útočníka Oskara Sundqvista, ktorého sužuje zranenie v dolnej časti tela.

Dvadsaťpäťročný Švéd strelil dva góly v stredajšom zápase proti Tampe, ale v druhej tretine utrpel zranenie a do zápasu viac nezasiahol. Doktori sa na neho ešte pozrú po návrate tímu z Dallasu, kde Blues odohrajú zápas v piatok.

Sunqvist, ktorého v prvom tíme nahradí povolaný útočník Austin Poganski, odohral v tejto sezóne 26 zápasov so ziskom 12 bodov za osem gólov a štyri asistencie.
Bortuzzo si vyslúžil najtvrdšiu suspendáciu sezóny + video
Publikované: 25. 11. 2019
Oddelenie hráčskej bezpečnosti vyniesol verdikt v prípade prehrešku Roberta Bortuzza zo soboty. Obranca tímu St. Louis Blues dostal štvorzápasovú dištanc, ktorý je najvyšší v doterajšom priebehu sezóny, ak nepočítame tresty za zneužívanie látok.

Bortuzzo sa v siedmej minúte prvej tretiny prezentoval dvoma krosčekmi, ktorými zranil útočníka Nashvillu Viktora Arvidssona. Najmä ten druhý, keď bol súper v bezbrannej pozícii, bol zbytočný. Od rozhodcov za to vinník dostal menší trest za krosček.

Bortuzzo príde počas trestu o zhruba 67 073 amerických dolárov zo svojho platu, ktoré poputujú na účet hráčskeho rezervného fondu. Do akcie sa bude môcť vrátiť 2. decembra proti Chicagu po tom, čo vynechá duely proti Nashvillu, Tampe, Dallasu a Pittsburghu.

Bortuzzo zranil krosčekmi súpera. Čaká ho teraz pohovor s disciplinárkou + video
Publikované: 24. 11. 2019
Útočník tímu Nashville Predators Viktor Arvidsson nedohral sobotný zápas pre zranenie dolnej časti tela, ktoré mu spôsobil obranca Roberto Bortuzzo z tímu St. Louis Blues.

Incident sa stal už v šiestej minúte prvej tretiny, keď Bortuzzo uštedril súperovi dva krosčeky po sebe, pričom ten druhý bol už za čiarou – bezbranný Arvidsson sa na ľade spamätával ešte z toho prvého.

Rozhodcovia poslali vinníka na trestnú lavicu, kde si odsedel dve minúty za krosček. Oddeleniu hráčskej bezpečnosti sa to však nezdá ako adekvátny trest, a tak si s Bortuzzom ešte pohovorí.

V neprospech hráča Blues hrá jeho minulosť, v ktorej už bol dvakrát suspendovaný. Dočká sa teraz tretieho dištancu?

Ruský útočník Klim Kostin nevymýšľal. Prešiel s pukom do útočného pásma, pozrel sa na bránu a vystrelil. Bol z toho jeho premiérový gól v NHL, ktorý však nezabránil prehre St. Louis 2:4 s Nashville.

Dvadsaťročný center znižoval stav domáceho duelu v 14. minúte na 1:2, keď svojou jedinou strelou prekvapil Juuseho Sarosa. Pripísal si vôbec prvý kanadský bod v jeho štvrtom zápase v súťaži. Debutoval v nej 16. novembra proti Anaheimu.

„Je to skvelý pocit. Len som sa pozrel na bránu a vystrelil som. Mal som aj trochu šťastia. Som naozaj rád za môj prvý gól,“ povedal po zápase Kostin, ktorého Blues draftovali v roku 2017 z 31. miesta.

Blais podstúpi operáciu, Blues si upísali Brouwera
Publikované: 21. 11. 2019
Útočník tímu St. Louis Blues, Sammy Blais, podstúpi operáciu zápästia, ktoré ho vyradí z akcie minimálne na desať týždňov. V stredu o tom informoval samotný tím, ktorý na situáciu zareagoval podpisom zmluvy s Troyom Brouwerom.

Blais v prvých 20 zápasoch sezóny zaznamenal osem bodov za päť gólov a tri asistencie. Zranenie utrpel v utorkovom zápase proti tímu Tampa Bay Lightning. V kariére odohral 63 zápasov so ziskom 15 bodov (8+7) a aj 15 zápasov play-off, v ktorých si pripísal gól a dve asistencie. V minulej sezóne pomohol Blues k prvému Stanleyho poháru.

Jeho absenciu tím pokryje Brouwerom, ktorý bol v St. Louis na skúške. V stredu podpísal ročný dvojcestný kontrakt, ktorý má na úrovni NHL hodnotu 750 000 amerických dolárov.

Tridsaťštyriročný veterán zaznamenal 12 gólov a deväť asistencií v 75 zápasoch, ktoré odohral v minulej sezóne za Floridu. V ročníku 2015/16 si zahral práve za Blues – v 82 zápasoch nazbieral 39 bodov za 18 gólov a 21 asistencií.

„Nemohol by som byť šťastnejší, že som späť s Blues. Je to skvelá skupina hráčov, skvelá organizácia a skvelé mesto. Teším sa, ako tím pomôžem bojovať o ďalší Stanleyho pohár,“ povedal Brouwer.

St. Louis urobilo v stredu ešte jednu transakciu – zo skúšobnej zmluvy uvoľnilo útočníka Jamieho McGinna.

Novinky z tímu

20. 11. 2019 - Keď sa vrátite na svoje bývalé pôsobisko, zväčša vás privítajú potleskom, občas bučaním. Útočník Pat Maroon sa však v utorok dočkal niečoho iného – jeho prvú návštevu v drese Tampy využili v St. Louis na odovzdanie majstrovského prsteňa. „Bolo to od nich naozaj pekné. Bolo to vrúcne privítanie pre mňa a moju rodinu. Bude to spomienka, na ktorú nikdy nezabudnem,“ povedal Maroon.

03. 11. 2019 - Craig Berube sa zapísal do histórie St. Louis Blues ako prvý tréner, ktorý doviedol klub k zisku Stanleyho pohára. V piatok mu tento počin pripomenul David Hoening, od ktorého si prebral unikátne dielo, ktoré zahŕňa hokejku každého z členov majstrovského mužstva:
18. 10. 2019 - Krídelník Mathias Laferriere podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu so St. Louis, ktoré ho draftovalo v minulom roku z celkového 169. miesta. Devätnásťročný rodák z Montrealu odohral v minulej sezóne 68 zápasov za Cape Breton v juniorskej QMJHL. Pripísal si v nich 28 gólov a 46 asistencií. V tejto sezóne odohral pre zranenie hornej časti tela len jeden bezbodový duel.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.