SlovakNHL.sk

Výmena Faulka je realitou: Podpísal po nej sedemročný kontrakt

Hviezdny obranca Justin Faulk už nie je súčasťou tímu Carolina Hurricanes. V utorok bol vymenený do St. Louis, s ktorým následne podpísal sedemročný kontrakt v hodnote 45,5 milióna amerických dolárov.

Faulk putoval do majstrovskej organizácie spolu s voľbou v piatom kole draftu 2020 za obrancu Joela Edmundsona, útočníka Dominika Bokka a voľbu v siedmom kole draftu 2021.

Už pred výmenou sa hovorilo, že s ňou bude súhlasiť, ak sa s jeho novým tímom dohodne na zmluve, keďže po tomto ročníku mohol byť neobmedzeným voľným hráčom. Nakoniec podpísal takú, ktorá mu ročne vynesie 6,5 milióna dolárov. Jeho súčasný „cap-hit“ je 4,83 milióna dolárov.

„Justin prichádza s veľmi dlhým a silným životopisom, keďže je to hráč, ktorý hral v lige už viac rokov. Má 27 rokov a je na vrchole svojej hokejovej kariéry. Cítime, že je ako šitý pre dnešnú NHL. Vie korčuľovať, dokáže prevážať puk, hrá v presilovkách aj v oslabeniach a počas rokov trávil na ľade veľa času,“ skonštatoval generálny manažér Blues Doug Armstrong.

Faulk bol draftovaný z 37. miesta v roku 2010. Odvtedy odohral 559 zápasov, všetky v drese Hurricanes, so ziskom 258 bodov (85+173). V priemere hrával 23 minút na zápas.

„Vôbec to nie je o tom, že by som nechcel zostať v Caroline, ale je fajn, ak už sa môžete pohnúť ďalej a idete do ďalšieho tímu, ktorému sa darí. Som rád, že budem súčasťou tímu, ktorý snáď bude v úspechoch pokračovať. Všetci vieme, čo sa stalo v minulej sezóne. Je to skvelé. Je fajn pripájať sa k tímu, ktorý sa cíti dobre a sebavedomo,“ poznamenal hráč, ktorý bol často predmetom špekulácií.

Edmundson absolvoval počas leta arbitráž, ktorá mu prisúdila ročný kontrakt v hodnote 3,1milióna amerických dolárov. Dvadsaťšesťročný Švéd v minulom ročníku odohral 64 zápasov so ziskom 11 bodov (2+9). V 22 dueloch play-off pridal gól a šesť asistencií. V kariére má za sebou 269 duelov so ziskom 52 bodov (13+39).

Bokk je devätnásťročnou nádejou, ktorá bola draftovaná z celkového 25. miesta v minulom roku. Posledné dve sezóny strávil v najvyššej švédskej súťaži SHL.

„Joel je pre defenzívu veľký a fyzický hráč, ktorý vie, čo je potrebné na to, aby ste vyhrali majstrovský titul. Dominik bol vybraný v prvom kole draftu a má skutočnú šancu stať sa vplyvným hráčom na úrovni NHL,“ povedal generálny manažér Hurricanes Don Waddell.

// Publikované: 25. 09. 2019
 

Posledný zápas

09. 03. 2020
STL 
-
 FLA

1:2

(0:0, 1:1, 0:1)

Nasledujúci zápas

STL 
-
 SJS
13. 03. 2020 -

Novinky z tímu

23. 03. 2020 - Rodinný príslušník zamestnanca tímu St. Louis Blues bol pozitívne testovaný na COVID-19. V nedeľu o tom informoval samotný tím. Daná osoba a aj členovia jej rodiny sú momentálne v domácej karanténe. Tím na to upozornil aj všetkých zamestnancov, ktorí mohli byť s daným zamestnancom v kontakte. Výsledkom toho je tiež nariadenie, aby všetci zamestnanci Blues zostali izolovaní a monitorovali svoje zdravie.
10. 03. 2020 - Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL potrestalo útočníka St. Louis pokutou 5000 amerických dolárov za to, že v druhej tretine nedeľného zápasu proti Chicagu so sebou cielene stiahol k ľadu obrancu Adama Boqvista, ktorého sa mu nepodarilo naraziť na mantinel. Pokuta je najvyššia možná a peniaze poputujú na účet hráčskeho rezervného fondu. Boqvist duel nedohral pre podozrenie na otras mozgu.

19. 02. 2020 - Tím St. Louis Blues v utorok umiestnil na listinu dlhodobo zranených obrancu Jaya Bouwmeestera, ktorý pred týždňom utrpel srdcový kolaps na striedačke. Generálny manažér Doug Armstrong povedal, že jeho zverenec si zvyká na život po operácii, pri ktorej mu doktori implantovali špeciálny defibrilátor na zaistenie normálneho srdcového tepu. Verejné vyhlásenie podá do 7-10 dní. Medzičasom sa už vrátil do St. Louis.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Blues Peter Šťastný, Róbert Petrovický, Pavol Demitra, Ľubomír Bartečko, Michal Handzuš, Vladimír Országh, Peter Smrek, Jaroslav Obšut, Ladislav Nagy, Peter Sejna a Jaroslav Halák.

Reklama

O tíme v kocke

St. Louis Blues

Vznik: 1967
Aréna: Enterprise Center (kapacita: 19 022)
Adresa: Enterprise Center, 1401 Clark Avenue, St. Louis, MO 63103
Oficiálny web: www.stlouisblues.com
Farma(AHL): Peoria Rivermen
Najväčšie úspechy: Stanley Cup (2019)
Vyradené čísla: 2 (A.MacInnis), 3 (B.Gassoff), 5 (Bo.Plager), 8 (Ba.Plager), 11 (B.Sutter), 16 (B.Hull), 24 (B.Federko), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Peter Šťastný, Róbert Petrovický, Pavol Demitra, Ľubomír Bartečko, Michal Handzuš, Vladimír Országh, Peter Smrek, Jaroslav Obšut, Ladislav Nagy, Peter Sejna, Jaroslav Halák