Novinky z tímu

27. 02. 2024
Tím St. Louis Blues v pondelok oznámil, že aktivoval z listiny zranených hráčov obrancu Justina Faulka. Ten vynechal posledných 12 zápasov pre zranenie hornej časti tela. Predtým odohral 40 duelov so ziskom dvoch gólov a 19 bodov. Blues budú najbližšie v akcii v utorok vo Winnipegu.

21. 02. 2024
Tím St. Louis Blues umiestnil v utorok na listinu zranených hráčov obrancu Scotta Perunovicha, ktorého sužuje zranenie dolnej časti tela. Obranca Justin Falk bol zase so zranením dolnej časti tela umiestnený na listinu dlhodobo zranených hráčov. Zo Springfieldu z nižšej AHL bol povolaný obranca Zach Bolduc.

17. 02. 2024
Slovenská nádej tímu St. Louis Blues, Dalibor Dvorský, pomohol k piatkovej výhre Sudbury 6:3 nad Saginawom významným gólom a dvoma asistenciami, aby sa stal druhou hviezdou zápasu. Presnou strelou pokoril hranicu 30 gólov v sezóne, pričom odohral len 36 zápasov! Medzi strelcami ligy je už medzi elitou – len siedmi ich strelili viac, pričom všetci odohrali aj viac duelov. Dokopy nazbieral 58 bodov.

10. 02. 2024
Útočník Kasperi Kapanen by sa mal v sobotnom zápase proti Buffalu vrátiť do zostavy St. Louis po tom, čo vynechal sedem zápasov pre zranenie dolnej časti tela, ktoré utrpel 15. januára pri blokovaní strely. Svoj sezónny debut by mal zažiť aj obranca Calle Rosen, ktorý bol vo štvrtok povolaný z AHL pri absencii Justina Faulka a Scotta Perunovicha, ktorých zranenia dolnej časti tela sa posudzujú na týždennej báze. Faulk, ktorý nehral od 23. januára, bol v piatok zapísaný aj na listinu zranených.

03. 02. 2024
Slovenský útočník Dalibor Dvorský sa po bezbodovom zápase vrátil do streleckej listine, keď korigoval piatkovú prehru Sudbury 3:5 s Brantfordom. Svoj 26. gól v sezóne strelil v 59. minúte, aby uzavrel skóre. Uspel so strelou spoza kruhu. V posledných siedmich dueloch skóroval osemkrát.

31. 01. 2024
Tím St. Louis Blues informoval, že útočník Mackenzie MacEachern vynechá zvyšok tejto sezóny pre zranenie pravého ramena. Zranenie utrpel 27. januára v zápase nižšej AHL a musí sa podrobiť aj operácii. Na tréningový kemp by mal byť pripravený. MacEachern odohral v tejto sezóne za prvý tím len osem zápasov so ziskom asistencie. V 34 dueloch AHL vyprodukoval 19 bodov (6+13).

13. 01. 2024
Obranca Justin Faulk by sa mohol vrátiť do zostavy St. Louis v sobotnom zápase proti Bostonu. Blues ho totiž v piatok aktivovali z listiny zranených hráčov, na ktorej bol so zranením dolnej časti tela. Vynechal preň posledných päť zápasov. V piatok trénoval a cítil sa dobre. Na „farmu“ do AHL bol poslaný útočník Jakub Vrána.

07. 12. 2023
Kanadský útočník tímu St. Louis Blues, Jordan Kyrou, sa postaral o gól stredajšej noci. Nabral rýchlosť a ako nôž maslom prešiel cez obranu Vegas predtým, ako poslal svoj tím do vedenie 3:1. Skvelým spôsobom ukončil desaťzápasové gólové suchoty.

30. 10. 2023
Útočník St. Louis Alexej Toropčenko sa počas prípravného obdobia vyrovnával so zranením dolnej časti tela a teraz bude s rovnakým zranením opäť chýbať. Jeremy Rutherford z The Athletic informuje, že sa jeho stav bude posudzovať na dennej báze. Keďže Blues nehrajú až do stredy, je tam aj nádej, že by sa mohol stihnúť zotaviť pred najbližším duelom. V prvých siedmich dueloch sezóny dvakrát asistoval.

24. 10. 2023
Útočník Pavel Bučnevič by sa mohol vrátiť do zostavy St. Louis Blues už v utorkovom zápase proti Winnipegu. Predošlé dva zápasy vynechal pre zranenie hornej časti tela, ktoré utrpel 14. októbra proti Seattlu. V pondelok trénoval v drese zakazujúcom kontakty, čo by návrat značiť nemuselo, v závere tréningovej jednotky však začal chodiť aj do kontaktov. Ak by aj v utorok nehral, s tímom pocestuje na výjazd, ktorý zahŕňa aj zastávky v Calgary (štvrtok) a Vancouveri (piatok). „Je blízko. Dnes sa cítil dobre, tak sme ho poslali do kontaktov, aby sme zistili, ako sa bude cítiť. Je tu šanca, že by mohol hrať,“ povedal tréner Craig Berube.

Tím St. Louis Blues v pondelok zverejnil video, ktoré zachytáva reakciu Márie Demitrovej na to, že jej zosnulého manžela Pavla uvedie klub do svojej Siene slávy. Oznámil jej to rodinný priateľ a bývalý spoluhráč Demitru, Keith Tkachuk.

Pozri aj: Veľká pocta v Missouri: Pavol Demitra bude súčasťou Siene slávy!

20. 10. 2023
Tím St. Louis Blues nastúpil na štvrtkový duel proti Arizone bez útočníka Pavla Bučneviča, ktorý v prvej tretine sobotného duelu proti Seattlu utrpel zranenie hornej časti tela. Jeho stav sa posudzuje na dennej báze. Na jeho mieste v prvej formácii nastúpil Brandon Saad a do základnej zostavy sa dostal Nikita Alexandrov.

12. 10. 2023
Tím St. Louis Blues zapísal v stredu na nepodmienečnú waiver listinu útočníka Andreho Heima, s ktorým takýmto spôsobom končí zmluvu. Dvadsaťpäťročný nedraftovaný Švajčiar podpísal vstupný kontrakt po minulej sezóne, v ktorej v drese Ambri-Piotta z NL vyprodukoval 31 bodov (12+19) v 42 dueloch. Do tohto tímu by sa mal aj vrátiť.

03. 10. 2023
Obranca St. Louis Torey Krug absolvoval v pondelok svoj prvý prípravný zápas pred sezónou 2023/24. Proti Columbusu odohral 24 a pol minúty s troma „mínuskami“ a asistenciou. Blues 13. septembra oznámili, že Krug utrpel zranenie pravej nohy, a minulý týždeň sa začal zapájať naplno do tréningov.

28. 09. 2023
Obranca Justin Faulk by sa mal vo štvrtok vrátiť na ľad po tom, čo v druhej tretine utorkového prípravného zápasu St. Louis proti Columbusu utrpel zranenie dolnej časti tela. V stredu netrénoval. Stredajší tréning vynechal aj útočník Kasperi Kapanen (horná časť tela), ktorý by sa mal tiež vrátiť do tréningového procesu vo štvrtok. V stredu netrénovali ani Jordan Kyrou (dolná časť tela) a Isaac Ratcliffe (horná časť tela).

22. 06. 2023
Útočník Adam Gaudette podpísal so St. Louis nový jednoročný, dvojcestný kontrakt s hodnotou 775 000 amerických dolárov na úrovni NHL a 400 000 amerických dolárov v nižšej lige. Dvadsaťšesťročný Američan má skúsenosti z 218 zápasov NHL, v ktorých nazbieral 70 bodov (27+43), no celý uplynulý ročník strávil v AHL. V dresoch Toronta a Springfieldu odohral 65 zápasov so ziskom 27 gólov a 24 asistencií.

07. 04. 2023
Vladimir Tarasenko sa po prvýkrát od februárovej výmeny vrátil do St. Louis. V drese Rangers skóroval i asistoval, no nakoniec domáci Blues vyhrali 3:2 po predĺžení. A svojej niekdajšej ofenzívnej hviezde ešte predtým pripravili aj vrúcne privítanie. „Bol to pre mňa veľmi emocionálny moment. Ďakujem veľmi celej komunite. Vždy som miloval tunajších fanúšikov. Boli dobrí ku mne i mojej rodine,“ povedal Tarasenko po zápase.

30. 03. 2023
St. Louis nastúpi na štvrtkový zápas proti Chicagu bez útočníkov Pavla Bučneviča a Roberta Thomasa, ktorých sužujú zranenia v hornej časti tela. Tréner Craig Berube závažnosti zranení nešpecifikoval, no povedal, že Thomas by sa mohol vrátiť do akcie v sobotu. Bučnevič nazbieral 66 bodov (25+41) v 59 zápasoch tejto sezóny, Thomas 63 (17+46) v 70 stretnutiach. Sú druhým, resp. tretím najproduktívnejším hráčom Blues.

20. 03. 2023
Obranca St. Louis Torey Krug odohral v nedeľnom zápase proti Winnipegu (3:0) len takmer päť a pol minúty. Dôvodom toho bol a situácia z prvej tretiny, ktorej výsledkom bolo až 26 trestných minút na jeho konte. Rozhodcovia ho najskôr vylúčili za hrubosť voči útočníkovi Jets Kevinovi Stenlundovi. Keď zistil, že dostal dvojnásobný menší trest, zachvátil ho hnev a hokejkou niekoľkokrát udrel o plexisklo na mantineli. Za to dostal ďalší menší trest, osobný trest a trest do konca zápasu.

A tu je situácia, ktorá viedla k trestu za hrubosť:

16. 03. 2023
Zápas medzi St. Louis a Minnesotou okorenila chaotická šarvátka v strede druhej tretiny, ktorá vznikla po kolízii hosťujúceho Ryana Hartmana s domácom brankárom Jordanom Binningtonom, ktorý práve inkasoval piaty gól zápasu. Binnington stratil nervy a rozpútal hromadnú šarvátku. Následne k nemu prikorčuľoval aj Marc-Andre Fleury, ktorý sa neváhal zapojiť do šarvátky, no rozhodcovia zakročili skôr, ako sa obaja gólmani do seba pustili. Binnington bol následne vylúčený do konca zápasu:

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_num_rows() in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php:4 Stack trace: #0 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/obsah.php(216): include() #1 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/blues/index.php(199): include('/www/s/l/u4131/...') #2 {main} thrown in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php on line 4