SlovakNHL.sk

Mohol mať aj lepšiu zmluvu: Halák vysvetlil, prečo uprednostnil Bruins

Slovenský brankár Jaroslav Halák je šťastný, že sa s vedením Bostonu dohodol na zmluve pre ďalší ročník a je „super nadšený“, že aj naďalej bude súčasťou takej špeciálnej skupiny hráčov. Bruins boli v čase prerušenia sezóny top tímom NHL.

„Myslím si, že každý vie, že tu máme nedokončený biznis. Dúfam, že sa táto sezóna bude môcť obnoviť a že budeme môcť začať tam, kde sme prestali,“ poznamenal Halák.

Bratislavský rodák oslávi v máju 35. narodeniny a po tejto sezóne sa mohol stať jedným zo žiadaných neobmedzených voľných hráčov. Preto aj generálneho manažéra potešilo, že sa strany po dvoch rokoch nerozídu.

„Jaro v posledných rokoch skutočne dokázal, že je to chlapík, ktorého môžete využiť v akejkoľvek situácii,“ poznamenal Don Sweeney. „Rask mal pár zranení a Jaro bol schopný vykročiť. Dodáva nášmu tímu dobrú rovnováhu. Tréner Bruce Cassidy sa cíti veľmi pohodlne bez ohľadu na to, kto chytá, či je to vonku, doma alebo aký súper proti nám stojí. Dodáva nám viac flexibility.“

Halák prišiel do Bostonu v roku 2018, keď podpísal dvojročnú zmluvu s „cap-hitom“ 2,75 milióna amerických dolárov. Vďaka svojím výkonom si mohol vyslúžiť na trhu aj vyššie finančné ohodnotenie a potenciálne aj lepšiu pozíciu, ale nakoniec akceptoval ročnú zmluvu s „cap-hitom“ 2,25 milióna dolárov a bonusom 1,25 milióna dolárov, ak odchytá minimálne 10 zápasov.

„Vždy chcete myslieť na najlepšiu možnú možnosť, nie len pre seba, ale keď už ste starší a máte deti, tak musíte vždy myslieť aj na rodinu. To, že sme v Bostone spokojní, bol jeden z dôvodov, prečo sme tu chceli zostať,“ prezradil Halák.

„Nie len ja, každý by chcel vidieť, aké sú možnosti, ak vstúpite na trh s voľnými hráčmi. Ja si však myslím, že toto rozhodnutie bolo urobené na základe toho, aký skvelý tím a akých spoluhráčov tu máme. Vychádzame spolu a od môjho príchodu to bola špeciálna skupina. Nemôžem byť spokojnejší.“

Halák je síce dvojkou za Tuukkom Raskom, ale dostáva viac šancí v bráne ako typická dvojka. Za ostatné dva roky mal v drese Bruins bilanciu 40-17-8 s 92,1% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,36 inkasovaného gólu na zápas. Rask, pre porovnanie, mal pri bilancii 53-21-11 92,0% úspešnosť zákrokov a priemer 2,31 inkasovaného gólu na zápas.

// Publikované: 03. 05. 2020
 

Posledný zápas

10. 03. 2020
PHI 
-
 BOS

0:2

(0:0, 0:1 ,0:1)

Nasledujúci zápas

BUF 
-
 BOS
13. 03. 2020 -

Novinky z tímu

30. 06. 2020 - V rámci druhej fázy plánu návratu NHL hráči trénujú v tréningových zariadeniach svojich tímov dobrovoľne. V Bostone pritom už zarezávajú obaja Slováci, keď sa k Zdenovi Chárovi pridal už aj Jaroslav Halák. Tomu robil na ľade spoločnosť aj Tuukka Rask, s ktorým sa počíta v play-off ako s jasnou jednotkou. Tréner Bruce Cassidy však povedal, že tím bude mať od tréningového kempu k dispozícii až štyroch gólmanov – pre prípad potreby budú k dispozícii aj Dan Vladař a Maxime Lagace.

19. 04. 2020 - Domáca karanténa nie je ľahká pre nikoho a môže doľahnúť aj na profesionálnych hokejistov. Český útočník David Pastrňák z Bostonu napríklad zverejnil video, v ktorom súťaží so svojím o to, kto skôr zje dobroty na podlahe. Prehral. Na záver dodal: „OK, všetci, karanténa nás definitívne dostihla.“

26. 03. 2020 - Spoločnosť Delaware North, ktorá vlastní a prevádzkuje bostonskú TD Garden, prepustí od 1. apríla na dočasnej báze až 68 pracovníkov haly a tímu Boston Bruins, pričom 82 ďalším zníži platy. Všetko ide o zamestnancov, ktorí pracujú na plný úväzok. Toto rozhodnutie je následkom „bezprecedentného vplyvu“ pandémie koronavírusu.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

charaZdeno
CHÁRA

obranca
#33, C

Reklama

O tíme v kocke

Boston Bruins

Vznik: 1924
Aréna: TD Garden (kapacita: 17 565)
Adresa: TD Garden, Suite 250, Boston, MA 02114
Oficiálny web: www.bostonbruins.com
Farma(AHL): Providence Bruins
Najväčšie úspechy: 6x Stanley Cup (1929, 1939, 1941, 1970, 1972, 2011)
Vyradené čísla: 2 (E.Shore), 3 (L.Hitchman), 4 (B.Orr), 5 (A.Clapper), 7 (P.Esposito), 8 (C.Neely), 9 (J.Bucyk), 15 (M.Schmidt), 16 (R.Middleton), 24 (T.O'Reilly), 77 (R.Bourque), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Jozef Stumpel, Milan Jurčina, Zdeno Chára, Miroslav Šatan, Andrej Meszároš, Peter Cehlárik