SlovakNHL.sk

Bobby Orr: Nemôžeme sa vrátiť k hokeju príliš rýchlo

Ikonický obranca Bobby Orr rozumie túžbe vidieť návrat profesionálneho hokeja, ale taktiež poukazuje na riziká, ktoré by mohla priniesť pandémia koronavírusu, ak by sa k hraniu vrátilo príliš skoro.

„Nemyslím si, že je niečo zlé na snahe vrátiť sa, ale myslím si, že musíme byť skutočne opatrní pri myšlienke na to, že dokončíme sezónu, absolvujeme play-off a potom začneme novú sezónu, “ povedala legenda Bostonu pre TSN.

„Nemôžeme sa jednoducho vrátiť, kým hráči nebudú v bezpečí, kým rodiny a ktokoľvek spojený s tými zápasmi nebudú v bezpečí. Keď sa vrátia naspäť, musíme sa uistiť, že každý bude v bezpečí.“

Osemnásobný držiteľ Norrisovej trofeje , ktorý v nedeľu oslávil 50 výročie svojho ikonického gólu v páde rozhodujúcom o zisku Stanleyho pohára, zdôrazňuje, že význam športu sa v situácii, v akej sa ocitol dnešný svet, znižuje.

„Toto je dôležitejšie ako hra. Toto je život a smrť. Musíme byť skutočne opatrní a musíme si byť skutočne istí, že každý bude pripravený. Nemôžeme pustiť hráčov späť na ľad bez ich poriadnej kondičnej prípravy. Keď teraz takto zostávajú doma, tak je veľmi náročné udržať si hokejovú formu,“ poznamenal Orr.

„Sú tam dôležitejšie veci, ako je šport. Ja som ten najväčší hokejový fanúšik na svete a hokej mi chýba. Chýba mi veľmi. No, nemôžeme sa k nemu vrátiť príliš skoro. Veci musia byť správne, aby sme mohli znovu začať hrať a aby sa hráči mohli vrátiť späť.“

// Publikované: 11. 05. 2020
 

Posledný zápas

10. 03. 2020
PHI 
-
 BOS

0:2

(0:0, 0:1 ,0:1)

Nasledujúci zápas

BUF 
-
 BOS
13. 03. 2020 -

Novinky z tímu

30. 06. 2020 - V rámci druhej fázy plánu návratu NHL hráči trénujú v tréningových zariadeniach svojich tímov dobrovoľne. V Bostone pritom už zarezávajú obaja Slováci, keď sa k Zdenovi Chárovi pridal už aj Jaroslav Halák. Tomu robil na ľade spoločnosť aj Tuukka Rask, s ktorým sa počíta v play-off ako s jasnou jednotkou. Tréner Bruce Cassidy však povedal, že tím bude mať od tréningového kempu k dispozícii až štyroch gólmanov – pre prípad potreby budú k dispozícii aj Dan Vladař a Maxime Lagace.

19. 04. 2020 - Domáca karanténa nie je ľahká pre nikoho a môže doľahnúť aj na profesionálnych hokejistov. Český útočník David Pastrňák z Bostonu napríklad zverejnil video, v ktorom súťaží so svojím o to, kto skôr zje dobroty na podlahe. Prehral. Na záver dodal: „OK, všetci, karanténa nás definitívne dostihla.“

26. 03. 2020 - Spoločnosť Delaware North, ktorá vlastní a prevádzkuje bostonskú TD Garden, prepustí od 1. apríla na dočasnej báze až 68 pracovníkov haly a tímu Boston Bruins, pričom 82 ďalším zníži platy. Všetko ide o zamestnancov, ktorí pracujú na plný úväzok. Toto rozhodnutie je následkom „bezprecedentného vplyvu“ pandémie koronavírusu.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

charaZdeno
CHÁRA

obranca
#33, C

Reklama

O tíme v kocke

Boston Bruins

Vznik: 1924
Aréna: TD Garden (kapacita: 17 565)
Adresa: TD Garden, Suite 250, Boston, MA 02114
Oficiálny web: www.bostonbruins.com
Farma(AHL): Providence Bruins
Najväčšie úspechy: 6x Stanley Cup (1929, 1939, 1941, 1970, 1972, 2011)
Vyradené čísla: 2 (E.Shore), 3 (L.Hitchman), 4 (B.Orr), 5 (A.Clapper), 7 (P.Esposito), 8 (C.Neely), 9 (J.Bucyk), 15 (M.Schmidt), 16 (R.Middleton), 24 (T.O'Reilly), 77 (R.Bourque), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Jozef Stumpel, Milan Jurčina, Zdeno Chára, Miroslav Šatan, Andrej Meszároš, Peter Cehlárik